رفتن به بالا
  • Wednesday - 9 March 2016 - 12:24
  • کد خبر : ۳۴۷۵۸
resized_241730_432

لینک کوتاه:
دادستان کرمان؛

هشدار به متخلفان چهارشنبه‌سوری در کرمان

دادستان عمومی و انقلاب کرمان به متخلفان چهارشنبه آخر سال هشدار داد و گفت: برخورد قاطع با متخلفان صورت می‌گیرد.  به گزارش هزار نیوز ، دادخدا سالاری  در جمع خبرنگارانگفت: بسیاری از افرادی که از مواد محترقه استفاده می‌کنند از اثرات آن اطلاع ندارند در حالی که این مواد می‌تواند سرمنشا برخی جرائم باشد. وی با […]

به گزارش هزار نیوز ؛

دادستان عمومی و انقلاب کرمان به متخلفان چهارشنبه آخر سال هشدار داد و گفت: برخورد قاطع با متخلفان صورت می‌گیرد.

 به گزارش هزار نیوز ، دادخدا سالاری  در جمع خبرنگارانگفت: بسیاری از افرادی که از مواد محترقه استفاده می‌کنند از اثرات آن اطلاع ندارند در حالی که این مواد می‌تواند سرمنشا برخی جرائم باشد.

وی با اشاره به مواد قانونی مبارزه با اسلحه و مهمات اظهار داشت: نگهداری، فروش و یا استفاده از مواد محترقه دارای مجازات حبس، جزای نقدی و شلاق است.

دادستان عمومی و انقلاب کرمان تصریح کرد: نگهداری مواد محترقه سه ماه تا شش ماه حبس دارد و اگر استفاده از مواد محترقه به ایراد جرح منجر شود فرد متخلف علاوه بر مجازات نگهداری به دو تا پنج سال حبس محکوم می‌شود.

سالاری اضافه کرد: اگر استفاده از مواد محترقه منجر به جرح نشود، اما موجب اخلال در نظم و امنیت شود، سه ماه تا یک سال حبس از سوی قانونگذار و بر اساس قانون مجازات اسلامی 74 ضربه شلاق پیش‌بینی شده است و ایجاد مزاحمت برای افراد با استفاده از مواد محترقه نیز حبس از دو تا شش ماه و 74 ضربه شلاق دارد.

وی با تاکید بر اینکه متخلفان چهارشنبه آخر سال بازداشت می‌شوند و در ایام عید در کنار خانواده‌ها نیستند، عنوان کرد: توصیه ما به والدین این است که رفتار فرزندان را مدیریت کنند تا از وقوع هرگونه حادثه‌ای جلوگیری شود.

دادستان عمومی و انقلاب کرمان خاطرنشان کرد: سال گذشته کمترین مشکل را در چهارشنبه آخر سال در کرمان داشتیم که تلاش اصحاب رسانه برای اطلاع‌رسانی در این زمینه قابل تقدیر است.

سالاری با اشاره به اینکه فروش مواد محترقه غیرمجاز در واحدهای صنفی جرم محسوب می‌شود، اضافه کرد: تاکنون با یک باب مغازه فروش مواد محترقه غیرمجاز برخورد شده است و علاوه بر اینکه این مغازه را پلمب کردیم، یک نفر هم بازداشت شده است.

وی اضافه کرد: باندهایی که طی سال‌های گذشته اقدام به حمل مواد محترقه به استان کرمان می‌کردند نیز در حال رصد هستند.

این مقام قضایی یادآور شد: طی ایام تعطیلات نوروز قضات کشیک برای تامین امنیت مردم حضور دارند و نیروی انتظامی نیز به صورت تمام‌وقت فعالیت می‌کند.

سالاری همچنین از انجام اقداماتی برای کاهش سرقت‌ها و جرائم در ایام تعطیلات نوروزی سخن به میان آورد و افزود: زندانیانی که سابقه سرقت، اخلال در آسایش مردم و نظم جامعه را دارند و مجرمان سابقه‌دار مشمول مرخصی نوروزی نمی‌شوند تا حداکثر امنیت را برای شهروندان تامین کنیم.

انتهای متن/منبع:فارس

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه