رفتن به بالا
  • Tuesday - 8 March 2016 - 12:21
  • کد خبر : ۳۴۶۹۶
IMG15221975

لینک کوتاه:
مدیر کل ثبت احوال استان کرمان مطرح کرد؛

کرمانی ها پیش رو در افزایش جمعیت

مدیر کل ثبت احوال استان کرمان گفت: نرخ رشد جمعیت در استان کرمان 1.4 است که نسبت به متوسط کشوری که میزان آن 1.3 است در سطح بالاتری قرار داریم. به گزارش هزار نیوز ؛ حسین زین الصالحین مدیر کل ثبت احوال استان کرمان گفت: استان کرمان یکی از پهناورترین استان های کشور می باشد که […]

به گزارش هزار نیوز ؛

مدیر کل ثبت احوال استان کرمان گفت: نرخ رشد جمعیت در استان کرمان 1.4 است که نسبت به متوسط کشوری که میزان آن 1.3 است در سطح بالاتری قرار داریم.

به گزارش هزار نیوز ؛ حسین زین الصالحین مدیر کل ثبت احوال استان کرمان گفت: استان کرمان یکی از پهناورترین استان های کشور می باشد که تا پایان بهمن ماه جمعیت کل استان ۳ میلیون و ۱۹۶ هزار و ۲۶۱ نفر بوده است که از این تعداد ۴۹٫۴ درصد را خانم ها با جمعیت ۱ میلیون و ۵۸۵ هزار و ۱۴۵ نفر و ۴۹٫۶۵ درصد و آقایان با جمعیت ۱ میلیون و ۶۱۱ هزار و ۱۱۶ نفر تشکیل می دهند.

مدیر کل ثبت احوال استان کرمان در ادامه ابراز داشت: به طور کلی نرخ رشد جمعیت در استان کرمان ۱٫۴ درصد است که نسبت به متوسط کشوری در سطح بالاتری قرار داریم.

زین الصالحین با بیان اینکه در بهمن ماه به طور متوسط ۴۸ هزار و ۶۲ نفر ولادت داشتیم، عنوان کرد : در هر شبانه روز به طور متوسط ۱۶۲ مورد و در هرساعت ۷ ولادت به ثبت رسیده است.

وی اظهار داشت: آمار وفات در ماه بهمن به طور متوسط هزار و ۱۲۷ نفر بوده است که در هرشبانه روز ۳۷ مورد و در هر ساعت به طور متوسط یک وفات به ثبت رسیده است.

مدیر کل ثبت احوال استان کرمان با اشاره به این موضوع که هزار و ۴۸۷ ثبت ازدواج را در بهمن ماه داشتیم، تصریح کرد: به طور متوسط در هر شبانه روز ۴۹ مورد و به ازای هر یک ساعت ۱۲ ازدواج ثبت شده است.

زین الصالحین در ادامه تصریح کرد: بیشترین ازدواج ثبت شده در مردان بین سنین ۲۵ تا ۲۹ سال است که ۳۴٫۸ درصد از ازدواج ها را در ماه بهمن با رقمی حدود  ۵۱۸ مورد ازدواج را به خود اختصاص داده است، همچنین در زنان بیشترین ازدواج ثبت شده مربوط به رده سنی بین ۱۵ تا ۱۹ سال است که با اختصاص ۳۰٫۸ درصد از ازدواج های ماه بهمن، با رقم ۴۵۸ مورد به ثبت رسیده است.

وی خاطر نشان کرد: بیشترین ترکیب ازدواج ثبت شده در مردان مربوط به گروه سنی ۲۰تا ۲۴ سال و در زنان ۱۵ تا ۲۹ سال بوده که تعداد آن ها ۲۵۰ مورد می باشد.
مدیر کل ثبت احوال استان کرمان اظهار داشت: کل آمار طلاق بهمن ماه نیز ۱۶۴ مورد  است، که میانگین سنی آن برای زوج ۳۳ و برای زوجه ۲۹ سال است.

زین الصالحین در پایان با بیان اینکه فراوانی ۵ نام اول بهمن ماه برای دختران؛ فاطمه ۲۱۲ ، فاطمه زهرا ۸۲، نازنین زهرا ۷۶، زهرا ۷۵ و رقیه ۶۱ نفر است، خاطر نشان کرد: در پسر ها ۵ فراوانی اول مربوط به نام های؛ نام امیر علی ۱۲۶، ابوالفضل ۱۰۳، محمد طه ۷۷، محمد ۷۳ و علی ۷۰ نفر می باشد.

انتهای متن/منبع: بوتیا

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه