رفتن به بالا
  • Tuesday - 1 March 2016 - 08:48
  • کد خبر : ۳۴۵۲۶
402289_352

لینک کوتاه:
دادستان عمومی و انقلاب تهران  خبر داد؛

کیفرخواست پرونده فساد مالی 12 هزار میلیاردی تومانی کرمان در شرف صدور است

دادستان عمومی و انقلاب تهران گفت: پرونده کرمان همان پرونده معروف به 12 هزار میلیارد تومانی است که کیفرخواست آن در شرف صدور است و امیدواریم ظرف هفته آینده پرونده با کیفر خواست به دادگاه برود. به گزارش ” هزار نیوز ” ؛ عباس جعفری دولت آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران در اولین نشست […]

به گزارش هزار نیوز ؛

دادستان عمومی و انقلاب تهران گفت: پرونده کرمان همان پرونده معروف به 12 هزار میلیارد تومانی است که کیفرخواست آن در شرف صدور است و امیدواریم ظرف هفته آینده پرونده با کیفر خواست به دادگاه برود.

به گزارش ” هزار نیوز ” ؛ عباس جعفری دولت آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران در اولین نشست هم اندیشی مبارزه با جرم پولشویی و افتتاح دادسرای پولی – بانكی با اشاره به انتخابات روز هفتم اسفند ماه اظهار کرد: مردم با حضور خود در این انتخابات دشمن را مایوس کردند و نشان دادند که تا چه میزان به جمهوری اسلامی وفادار هستند، ما به ملتی که دعوت رهبری‌اش را لبیک گفت افتخار می‌کنیم.
وی در ارتباط با افتتاح دادسرای جرایم پولی – بانكی گفت: پیشنهاد برگزاری چنین همایشی از سوی دادستانی تهران مطرح شد که مقدمات این کار، امروز عملیاتی شد.

جعفری دولت آبادی افزود: در سال 91 زمانی که پرونده امیر منصور خسروی تشکیل شد سئوال بزرگی برای ما پیش آمد که چگونه پرونده‌های اقتصادی در بستر بانک‌ها تشکیل می‌شود و چگونه می‌شود که امیر منصور خسروی چند هزار میلیارد تومان را از طریق سیستم بانکی به دست می‌آورد، این در حالی بود که در پرونده بابک زنجانی و روزچنگ‌ها نیز شاهد این مسئله بودیم.

وی تصریح کرد: در خصوص جرایم اقتصادی، دادسرا به پرونده‌های مهمی رسیدگی می‌کند که نمونه آن موسسات پولی و بانکی (موسسه ثامن الحجج) پرونده‌های سنگین پولشویی است.

دادستان عمومی و انقلاب تهران به افتتاح دادسرای پولی و بانکی اشاره کرد و گفت: در این راستا ایده‌ای را در سال 91 به ریاست قوه قضاییه دادیم که البته تحقق آن تا به امروز به تاخیر افتاد، این در حالی است که در حال حاضر ساختمان مناسبی در خیابان فاطمی تعیین شده که طی چند ماه به صورت غیر رسمی فعالیت داشت و از امروز افتتاح رسمی شده است و از فردا فعالیت خود را شروع می‌کند.

جعفری دولت آبادی تاکید کرد: همه بدهکاران بزرگ و مفسدین اقتصادی كه به غارت بیت المال پرداخته‌اند، بدانند كه نمی‌توانند از چنگال عدالت رهایی یابند. این که وکیلی به خود اجازه دهد که بگوید این فرد که در دادگاه محاکمه شده بدهکار است در اینجا مردم چه خواهند گفت، پرونده بابک زنجانی بزرگترین پرونده اقتصادی بود که بر روی آن بسیار کار شد.

وی تصریح کرد: پرونده کرمان از پرونده های بسیار مهمی بود که دادستانی تهران به آن رسیدگی کرد، پرونده کرمان همان پرونده معروف به 12 هزار میلیارد تومانی است که کیفرخواست آن در شرف صدور است و امیدواریم ظرف هفته آینده پرونده با کیفر خواست به دادگاه برود.

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه