رفتن به بالا
  • Monday - 14 March 2016 - 09:06
  • کد خبر : ۳۴۸۴۸
1597276

لینک کوتاه:
رئیس اداره روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمان:

57 اکیپ دامپزشکی بر عرضه مواد خام دامی در کرمان نظارت دارند

رئیس اداره روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمان گفت: از 25 اسفند ماه جاری تا 14 فروردین ماه 95 در طرح تشدید نظارت ویژه ایام نوروز 57 اکیپ ثابت و سیار در دو شیفت صبح و عصر نظارت بر عرضه مواد خام دامی را در استان کرمان بر عهده دارند. به گزارش هزار نیوز […]

به گزارش هزار نیوز ؛

رئیس اداره روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمان گفت: از 25 اسفند ماه جاری تا 14 فروردین ماه 95 در طرح تشدید نظارت ویژه ایام نوروز 57 اکیپ ثابت و سیار در دو شیفت صبح و عصر نظارت بر عرضه مواد خام دامی را در استان کرمان بر عهده دارند.

به گزارش هزار نیوز ؛ جواد نگارستانی از آمادگی کامل اکیپ‌های نظارتی دامپزشکی کرمان در راستای اجرای طرح تشدید نظارت ویژه ایام نوروز خبر داد و اظهار داشت: طرح مذکور از 25 اسفند ماه جاری آغاز و تا پایان 14 فروردین ماه 95 ادامه دارد.

رئیس اداره روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمان بیان داشت: در این طرح 57 اکیپ ثابت و سیار در دو شیفت صبح و عصر نظارت بر عرضه مواد خام دامی را در استان کرمان بر عهده دارند.

وی ابراز داشت: در ایام نوروز که شاهد افزایش تقاضای جامعه و ورود تعداد زیادی مسافر نوروزی هستیم، احتمال بروز مشکلاتی در چرخه عرضه بهداشتی مواد خام دامی توسط افراد سودجو و متخلف وجود دارد و در این زمینه دامپزشکی قاطعانه برخورد می‌کند، زیرا تأمین امنیت غذایی جامعه یکی از وظایف خطیر مجموعه دامپزشکی است.

نگارستانی از جمله مواردی که در اجرای طرح با آن برخورد می‌شود را عدم رعایت موازین بهداشتی در محل عرضه، نگهداری و عرضه قطعات خردشده مرغ و گوشت چرخ کرده بدون بسته‌بندی و تاریخ تولید مشخص، عرضه گوشت قرمز و مرغ بدون لیبل و بسته‌بندی مناسب و نگهداری مرغ و ماهی در یخچال مشترک اعلام کرد.

وی ادامه داد: همچنین نداشتن کارت بهداشتی کارکنان، استفاده از فرآورده‌های خام دامی بدون بسته‌بندی و فاکتور خرید معتبر در رستوران‌ها، نبودن یخچال و فریزر صنعتی برای تأمین برودت لازم، عرضه ماهی خارج از پودر یخ به صورت دست‌فروشی و غیربهداشتی، نگهداری فرآورده‌های خام و پخته شده در یخچال‌های مشترک در رستوران‌ها و …. از جمله تخلفات است.

نگارستانی افزود: کارشناسان حاضر در اکیپ‌ها در مورد چگونگی برخورد با متخلفان توجیه شده‌اند و مقرر شد تا روسای دامپزشکی شهرستان‌ها با رایزنی و همکاری با دادگستری و تعزیرات نسبت به تشکیل اکیپ‌های بازرسی مشترک اقدام کنند و با متخلفان برخورد قانونی صورت پذیرد.

رئیس اداره روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کرمان گفت: شماره تلفن چهار رقمی 1512 آماده دریافت گزارشات و شکایات هم‌استانی‌ها در مورد نگهداری و عرضه فرآورده‌های خام دامی است.

انتهای متن/ منبع: فارس

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه