رفتن به بالا
  • Monday - 25 April 2016 - 11:06
  • کد خبر : ۳۶۰۲۶
IMG19552053

لینک کوتاه:
رحیم‌پور ازغدی:

آمریکایی‌ها فقط در فیلم‌ها خوب می‌جنگند در زمین مطلقاً قدرت ندارند

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: الان نظامیان آمریکایی‌ها، بهترین تجهیزات را دارند اما اصلاً نمی‌توانند بجنگند، اینها فقط در سینما و فیلم‌ها خوب می‌جنگند، در زمین مطلقاً قدرت جنگ ندارند. به گزارش هزار نیوز ؛ حسن رحیم‌پور ازغدی در دومین روز از همایش آموزشی بهداشت و سلامت سربازان سپاه امام رضا (ع) در مشهد با […]

به گزارش هزار نیوز ؛

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: الان نظامیان آمریکایی‌ها، بهترین تجهیزات را دارند اما اصلاً نمی‌توانند بجنگند، اینها فقط در سینما و فیلم‌ها خوب می‌جنگند، در زمین مطلقاً قدرت جنگ ندارند.

به گزارش هزار نیوز ؛ حسن رحیم‌پور ازغدی در دومین روز از همایش آموزشی بهداشت و سلامت سربازان سپاه امام رضا (ع) در مشهد با تأکید بر نقش وحدت در تأمین امنیت گفت: یکی از پایه‌های اصلی امنیت، مسئله وحدت است؛ اگر جامعه‌ای پیچیده‌ترین سلاح‌ها و تجهیزات را داشته باشد ولی قلب‌ها با یکدیگر متحد و منسجم نباشند و خودشان را برادر ندانند، شکست خواهد خورد.

 

وی اختلاف‌نظر را طبیعی خواند و تأکید کرد: باید اختلاف‌نظرها را مدیریت کرد، هیچ جایی نیست که اختلاف‌نظر نباشد اما این اختلاف‌نظرها نباید موجب درگیری و نزاع شود. خداوند در قرآن می‌فرماید “انما المومنون اخوه”، یعنی مؤمنان برادر و اگر جایی برادری نیست ایمان هم نیست؛ برادری و خواهری به برادر و خواهر گفتن نیست، رسومات و ملزومات دارد.

 

این استاد دانشگاه در توضیح نوع نگاه افراد به همدیگر در جامعه اسلامی خاطرنشان کرد: در جامعه اسلامی در برابر دشمن باید کاملاً بدبین بود وگرنه کلاه سرتان می‌رود، حتی اگر دشمن به شما لبخند می‌زند باید احتمال بدهید که نقشه و پروژه‌ای دارد. اما در برابر مؤمنین هر چه دیدیم باید حمل بر صحت و درستی و بهترین وجه ممکن نمود.

 

رحیم‌پور ازغدی با اشاره به جنگ تحمیلی و نقش اتحاد و انسجام رزمندگان در پیروزی بر صدام،‌ افزود: الان نیز نظامیان آمریکایی‌ها، بهترین تجهیزات را دارند اما اصلاً نمی‌توانند بجنگند، این‌ها فقط در سینما و فیلم‌ها خوب می‌جنگند، در زمین مطلقاً قدرت جنگ ندارند، همه این جنگ‌ها در افغانستان و عراق یا به وسیله موشک و بمباران است یا به‌وسیله خرید نیروهای داخلی.

 

وی با تشریح برادری و اتحاد در دفاع مقدس خاطرنشان کرد: تلاش‌ها و زحمات بسیاری که رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس به خاطر این بود که قلب‌ها با هم بود طوری که اگر رزمنده‌ها چند ساعت همدیگر را نمی‌دیدند، معانقه و دیده‌بوسی می‌کردند.

 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بابیان دو حدیث از امیرالمؤمنین (ع) بر ضرورت وحدت میان نیروهای مؤمن و انقلابی تأکید کرد و گفت: هرکس دست خود را از این ریسمان جدا کند، غرق خواهد شد؛ نگذارید رشته وحدت باز شود که شکست می‌خورید و آوازه و شهرتتان از بین می‌رود.

 

رحیم‌پور ازغدی با تأکید بر اینکه نباید به دشمن پیام دهیم که با هم درگیریم و نفوذپذیریم، تصریح کرد: وحدت به زبان آسان است اما در عمل و هنگامی‌که منافع افراد با هم تقابل پیدا می‌کند، دشوار است و آنجاست که وحدت باید خود را نشان دهد.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود به فرمایش امام علی (ع) اشاره کرد که می‌فرماید: “چرا به تاریخ درست نگاه نمی‌کنید، تاریخ ضابطه دارد، تاریخ گذشته را عقلانی مطالعه کنید ببینید نهضت‌های پشت سر شما چرا شکست خوردند؟ آن کار را نکنید، ببینید کسانی که به دشمن اعتماد کردند و تسلیم دشمن شدند، چه شدند؟”

 

این استاد دانشگاه ادامه داد: امام علی (ع) فرمودند: “زمانی که خواست‌های جامعه با یکدیگر متحد و همساز شد و دست‌های مردم و جریان‌ها در ردیف هم قرار گرفت، در آن زمان پیروزی‌های دنیوی هم به دنبال می‌آید.”

 

رحیم‌پور ازغدی با اشاره به اینکه اگر وحدت به خطر افتد امنیت هم به مخاطره می‌افتد، گفت: در افغانستان و عراق اگر مردم به جان هم نمی‌افتادند، هیچ نیروی خارجی به خود جرأت حضور نظامی و تعرض به این کشورها نمی‌داد. آنجایی درگیری شروع شد که مسئله کرد و ترک و شیعه و سنی و تاجیک و هزاره و امثالهم موجب اختلاف بین مردم این کشورها شد.

 

وی در توضیح آیه مبارکه “انا خلقناکم من ذکر و انثی و جعلناکم شعوباً و قبائل لتعارفوا ان اکرمکم عندالله اتقیکم”، تصریح کرد: خداوند خالق همه انسان‌هاست و مرد و زن بودن و نژاد و قبیله، نه پارامتر مثبتی است و نه پارامتر منفی، این مهم است که انسان باشیم. از دیدگاه اسلام هرکه بنده‌تر است بهتر است، هرکس بین شما تقوایش بیشتر باشد، ارزشش بیشتر است.

 

این محقق و پژوهشگر در توضیح این بخش از سخنان خود، به حدیثی از پیامبر اکرم (ص) اشاره کرد و گفت: بهترین و بزرگوارترین شما کسی است که تقوایش بیشتر و نسبت به خدا مطیع‌تر باشد. عربیت یک زبان است و نباید موجب فخر و برتری باشد.

انتهای متن/منبع:خبرگزاری دانشجو

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه