رفتن به بالا
  • Saturday - 30 April 2016 - 08:13
  • کد خبر : ۳۶۲۲۲
عناصر کودک و نوجوان داعش

لینک کوتاه:

آموزش “پدرکشی” به نوجوانان درنده خویِ داعشی

گروه تروریستی داعش با شستشوی مغزی نوجوانان، آنها را وادار به دشمنی با پدرانشان می‌کند. به گزارش هزار نیوز ؛ به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، روزنامه تایمز در گزارشی به نقل از فعالان سوری نوشت: در اردوگاههای آموزشی داعش به نوجوانان یاد می دهند علیه پدرانشان جاسوسی کنند و حتی گاهی آنها را به قتل برسانند. […]

به گزارش هزار نیوز ؛
گروه تروریستی داعش با شستشوی مغزی نوجوانان، آنها را وادار به دشمنی با پدرانشان می‌کند.

به گزارش هزار نیوز ؛ به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، روزنامه تایمز در گزارشی به نقل از فعالان سوری نوشت: در اردوگاههای آموزشی داعش به نوجوانان یاد می دهند علیه پدرانشان جاسوسی کنند و حتی گاهی آنها را به قتل برسانند.
این روزنامه نگار انگلیسی به نقل از محمد علوه از فعالان منطقه دیر الزور سوریه تأکید کرد داعش در حال تربیت یک نسل از عناصر افراطی فعال است و کودکان پس از بزرگ شدن، مفاهیمی را که در کودکی یاد گرفته اند به نسل های بعدی منتقل می کنند.
فعال دیگری به نام مستعار “بدیع ابوجانا” نیز در این باره گفت: خطر اصلی از جانب داعش نه امروز بلکه در آینده خواهد بود.
وی خاطرنشان می کند: خانواده های این کودکان در زمینه جلوگیری از غرق شدن آنها در ایدئولوژی و افکار داعش، هیچ راهی ندارند.
ابوجانا می افزاید: کودکان مذکور، حتی از عناصر کنونی گروه تروریستی داعش نیز خشن تر و درنده تر خواهند شد. زیرا افکار آنها مانند برگه سفیدی است که هر چه بخواهند بر روی آن ترسیم می کنند.
این فعال سوری می گوید: دو هزار کودک در اردوگاه تشکیلات داعش در شهر المیادین واقع در 15 مایلی جنوب دیر الزور واقع در شرق سوریه آموزش دیده اند.
نویسنده این گزارش در پایان خاطر نشان می کند: تشکیلات گروه تروریستی داعش، به کودکان و نوجوان چگونگی جنگیدن و شرکت در جنگ علیه کسانی که آنها را کافر می دانند یاد می دهند و داعش در این زمینه، کودکان هفت ساله را هدف قرار داده است و برای تربیت و آموزش روش های جنگیدن به آنها، مبالغ فراوانی را هزینه می کند.
انتهای متن/منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه