رفتن به بالا
  • Sunday - 24 April 2016 - 08:18
  • کد خبر : ۳۵۸۴۳
13910927000272_PhotoA

لینک کوتاه:
رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان:

ابتلا به بیماری‌های قلبی در افراد زیر 40 سال شیوع پیدا کرده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: ابتلا به بیماری‌های قلبی در افراد زیر 40 سال شیوع پیدا کرده است. به گزارش هزار نیوز ؛رفسنجان، به مناسبت هفته سلامت صبح امروز کارکنان دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان مسیر سازمان مرکزی این دانشگاه تا سالن زکریا را پیاده‌روی کردند. علی اسماعیلی‌ندیمی در حاشیه پیاده‌روی در جمع کارکنان علوم […]

به گزارش هزار نیوز ؛

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: ابتلا به بیماری‌های قلبی در افراد زیر 40 سال شیوع پیدا کرده است.

به گزارش هزار نیوز ؛رفسنجان، به مناسبت هفته سلامت صبح امروز کارکنان دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان مسیر سازمان مرکزی این دانشگاه تا سالن زکریا را پیاده‌روی کردند.

علی اسماعیلی‌ندیمی در حاشیه پیاده‌روی در جمع کارکنان علوم پزشکی رفسنجان اظهار داشت: برای کنترل دیابت باید سطح آگاهی مردم را بالا برد و در راستای شناسایی این عامل خطرساز مهم کمک کرد.

وی بیان داشت: تغییراتی باید در نظام بهداشت کشور و در راستای کنترل این بیماری ایجاد شود و سطح درمان دیابت بازتعریف شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان تصریح کرد: سال جاری در زمینه اطلاع‌رسانی و کمک به شناسایی افراد دارای دیابت اقدامات بیشتری انجام می‌دهیم.

اسماعیلی‌ندیمی با بیان اینکه در نظام بهداشتی نظام ارجاع روستایی داریم که نیاز به تکمیل دارد و امیدواریم برای همه مردم ایران پرونده الکترونیکی تشکیل شود.

وی خاطرنشان کرد: بخش اصلی کنترل دیابت درمان و مشارکت است، توصیه در دیابت سخت نیست و عمل کردن به توصیه‌ها نیز سخت نیست، باید مداخله مردم در درمان را جلب کنیم.

این مسئول با اشاره به اینکه رژیم غذایی طی سال‌های اخیر تغییر یافته و به سمت مواد قندی و چرب رفته است، افزود: در جوامع توسعه یافته استفاده از فست‌فودها و کم‌تحرکی عامل بیماری‌ها شده است و رژیم غذایی پرکالری و استرس فراوان بر ابتلا به بیماری‌ها از جمله دیابت افزوده است.

ندیمی ابراز داشت: در حال حاضر شیوع بیماری قلبی در افراد زیر 40 سال شیوع یافته که  اگر به بخش قلب مراجعه کنید دو یا سه نفر زیر 40 سال سکته قلبی کرده و بستری هستند.

وی با تاکید براینکه کارکنان علوم پزشکی خودشان در ابتدا باید توصیه‌های سلامتی را جدی بگیرند، ادامه داد آموزش جایگاه خود را دارد و باید علاوه بر رژیم‌ها به سمت مداخله‌درمانی برویم که قطعاً جواب می‌دهد.

انتهای متن/منبع: فارس

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه