رفتن به بالا
  • Wednesday - 20 April 2016 - 10:06
  • کد خبر : ۳۵۷۳۴
149008_635

لینک کوتاه:
دبیر ستاد انتخابات کشور :

اعتبارنامه 221 نماینده منتخب مرحله نخست تایید شد

دبیر ستاد انتخابات کشور از ارسال اعتبارنامه 221 نماینده منتخب مرحله نخست انتخابات مجلس شورای اسلامی به اداره کل قوانین مجلس و شورای نگهبان خبر داد. به گزارش هزار نیوز ؛ علی پورعلی مطلق در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: اعتبارنامه 88 نماینده منتخب پنجمین دوره انتخابات مجلس ارسال اعتبارنامه 221 […]

به گزارش هزار نیوز ؛

دبیر ستاد انتخابات کشور از ارسال اعتبارنامه 221 نماینده منتخب مرحله نخست انتخابات مجلس شورای اسلامی به اداره کل قوانین مجلس و شورای نگهبان خبر داد.

به گزارش هزار نیوز ؛ علی پورعلی مطلق در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: اعتبارنامه 88 نماینده منتخب پنجمین دوره انتخابات مجلس ارسال اعتبارنامه 221 منتخب مرحله اول انتخابات به مجلسخبرگان رهبری نیز به شورای نگهبان ارسال شد.

وی همچنین با اعلام آمادگی کامل وزارت کشور برای برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس گفت: تبلیغات نامزدها در این مرحله از انتخابات از دقایق ابتدای بامداد فردا دوم اردیبهشت آغاز می شود و تا ساعت 8 صبح روز پنج شنبه نهم اردیبهشت ادامه دارد.

پورعلی مطلق افزود: در این مرحله از انتخابات حدود 320 هزار نفر از عوامل اجرایی در حدود 15 هزار و 350 شعبه در 55 حوزه انتخابیه فعالیت می کنند.

دبیر ستاد انتخابات کشور گفت: شش همایش منطقه ای با حضور ستاد انتخابات استان ها ، بخشداران و فرمانداران به منظور آموزش های لازم برگزار می شود.

وی افزود: در مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی 124 فرماندار و 185 بخشدار فعالیت دارند تا تکلیف 68 کرسی باقیمانده از مجلس با رقابت 136 نامزد مشخص شود.

پورعلی مطلق گفت: حدود 19 میلیون تعرفه ، صندوق ها و دیگر ملزومات مرتبط با برگزاری مرحله دوم انتخابات دیروز به استان ها ارسال شد.

وی همچنین افزود: نامزدها می توانند نمایندگانشان را برای حضور در شعب اخذ رأی در روز رأی گیری معرفی کنند و به همین منظور طبق قانون باید اسامی آنان را پنج روز قبل از روز انتخابات به هیئت های نظارت شهرستان ها ارائه کنند تا کارت شناسایی برای آنان تا 24 ساعت قبل از رأی گیری صادر شود.

مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی 10 اردیبهشت برگزار می شود.

انتهای متن/منبع: واحد مرکزی خبر

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه