رفتن به بالا
  • Saturday - 16 April 2016 - 09:04
  • کد خبر : ۳۵۴۴۰
ISTANBUL, TURKEY - APRIL 14: Turkish President Recep Tayyip Erdogan (C) poses for a family photo with the leaders of participating countries during the 13th Organization of Islamic Cooperation (OIC) Summit at Istanbul Congress Center (ICC), in Istanbul, Turkey on April 14, 2016. Istanbul hosts the two-day 13th OIC Summit on the April 14-15, 2016 with the attendance by prime ministers and presidents from over 30 countries. ( Salih Zeki Fazlıoğlu - Anadolu Agency )

لینک کوتاه:

اعتراض لبنان، عراق، الجزایر و تونس به بند ضد حزب الله در بیانیه استانبول

کشورهای لبنان، عراق، الجزایر و تونس به یکی از بندهای بیانیه پایانی نشست سران عضو سازمان همکاری اسلامی در استانبول ترکیه که در محکومیت حزب الله لبنان است، اعتراض کردند. به گزارش هزار نیوز ؛ کشورهای لبنان، عراق، الجزایر و تونس به یکی از بندهای بیانیه پایانی نشست سران عضو سازمان همکاری اسلامی در استانبول […]

به گزارش هزار نیوز ؛

کشورهای لبنان، عراق، الجزایر و تونس به یکی از بندهای بیانیه پایانی نشست سران عضو سازمان همکاری اسلامی در استانبول ترکیه که در محکومیت حزب الله لبنان است، اعتراض کردند.

به گزارش هزار نیوز ؛ کشورهای لبنان، عراق، الجزایر و تونس به یکی از بندهای بیانیه پایانی نشست سران عضو سازمان همکاری اسلامی در استانبول ترکیه که در محکومیت حزب الله لبنان است، اعتراض کردند.

هیئت لبنانی اعزامی به این نشست به بند محکومیت حزب الله و متهم کردن آن به ارتکاب اقدامات تروریستی که در بیانیه پایانی نشست استانبول گنجانده شده است اعتراض کرد.

هیئت لبنانی بر موضع خود مبنی بر لزوم تصویب  اصل مداخله نکردن در کشورهای دیگر تأکید کرد.

هیئت لبنانی همچنین اعتراض خود را به بند مربوط به منازعه بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان اعلام کرد.

وزارت خارجه عراق نیز اعلام کرد عراق به بند محکومیت حزب الله در بیانیه پایانی نشست استانبول به اتهام حمایت از تروریسم به شدت اعتراض کرد.

کشورهای ایران ، الجزایر و تونس به این بند اعتراض کردند.

مشاوران ریاست جمهوری تونس تأکیدکردند تونس موضع ضد حزب الله ندارد و مقاومت با دشمن صهیونیستی می جنگند و حزب الله از امت دفاع می کند و حزب الله از نظر مردم و دولت تونس هیچ گاه در گذشته و در آینده در فهرست تروریستها قرار ندارد.

باجی قائد سبسی رئیس جمهور تونس نیز در گفتگو با شبکه تلویزیونی بی بی سی عربی از تروریست توصیف کردن حزب الله خودداری کرد.

 

انتهای متن/منبع:شبکه تلویزیونی المنار

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه