رفتن به بالا
  • Tuesday - 19 April 2016 - 12:09
  • کد خبر : ۳۵۶۵۱
44851_Orig

لینک کوتاه:
بیگی ئیلانلو مطرح کرد:

افزایش سفته بازی و دلالی در بازار ارز ؛ نتیجه اخذ مالیات از سود سپرده های بانکی

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اخذ مالیات از سود سپرده های بانکی سبب افزایش سفته بازی و دلالی در بازار ارز می شود، گفت:با اخذ مالیات از سپرده های بانکی نقدینگی از نظام بانکی خارج نمی شود، بلکه به سمت موسسات مجاز و غیر مجاز هدایت می شود. به گزارش هزار […]

به گزارش هزار نیوز ؛
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اخذ مالیات از سود سپرده های بانکی سبب افزایش سفته بازی و دلالی در بازار ارز می شود، گفت:با اخذ مالیات از سپرده های بانکی نقدینگی از نظام بانکی خارج نمی شود، بلکه به سمت موسسات مجاز و غیر مجاز هدایت می شود.

به گزارش هزار نیوز ؛ روح الله بیگی ئیلانلو ، ضمن انتقاد از اخذ مالیات از سود سپرده های بانکی گفت: اخذ مالیات از سپرده های بانکی سبب خروج پس‌اندازهای مردم از سیستم بانکی و به هم خوردن تعادل میان منابع و مصارف بانک‌ها می شود.

اخذ مالیات از سپرده های بانکی سبب افزایش سفته‌بازی و سوداگری در بازار ارز و طلا می شود

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی، افزود: از دیگر مضرات اخذ مالیات از سپرده های بانکی افزایش سفته‌بازی و سوداگری در بازار ارز و طلا و بازارهای غیر شفاف پولی و مالی است و در وضعیت فعلی کشور به بی‌انضباطی‌های اقتصادی دامن خواهد زد.

بیگی ئیلانلو با بیان اینکه بازارهای موازی آمادگی دارند تا این منابع را به سمت خود ببرند، ادامه داد: با اخذ مالیات از سپرده های بانکی نقدینگی از نظام بانکی خارج نمی شود، بلکه تنها شکل آن تغییر کرده و به سمت موسسات مجاز و غیر مجاز هدایت می شود.

درصد قابل توجهی از مجموع منابع اقتصادی کشور دراختیار موسسات مالی غیرمجاز است

وی با اشاره به وجود مجموعه عظیمی از موسسات غیرمجاز در کشور،اظهارداشت: درحال حاضر در ساختار اقتصادی ما یک مجموعه موسسات مالی غیرمجاز فعالیت می کنند که درصد قابل توجهی از مجموع منابع اقتصادی کشور را در اختیار دارند و اخذ مالیات از نرخ سود سپرده های بانکی سبب خواهد شد که سپرده گذاران سرمایه خود را نزد این موسسات قرار دهند.

بیگی ئیلانلو افزود:در صورت اخذ مالیات از سپرده ها شاهد فرار سرمایه ها از نظام متشکل پولی به شبکه غیرمتشکل پول خواهیم بود.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بخشی از فرار مالیات ها به دلیل عدم اجرای نظام جامع اطلاعاتی در کشور است، تصریح کرد: با اجرای صحیح نظام مالیاتی درآمدهای آن به شکل صحیح وصول می شود و نظام اقتصادی کشور کارآمد و منضبط می شود./

انتهای متن/منبع: خانه ملت

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه