رفتن به بالا
  • Saturday - 23 April 2016 - 11:23
  • کد خبر : ۳۵۷۸۸
69

لینک کوتاه:

الگوهای توسعه در سطح کشور باید دقیق‌تر انجام شود/ لزوم تقویت ارتباط بین صنعت و دانشگاه

دبیر ششمین کنفرانس ملی مدیریت منابع آب ایران گفت: الگوهای توسعه در سطح کشور باید دقیق‌تر انجام شود. به گزارش هزار نیوز ؛ رضا مکنون پیش از ظهر امروز در افتتاحیه ششمین کنفرانس ملی مدیریت منابع آب ایران در دانشگاه کردستان، اظهار داشت: آب مایه حیات و عامل اصلی حفظ طبیعت و نیاز اولیه تمام […]

به گزارش هزار نیوز ؛

دبیر ششمین کنفرانس ملی مدیریت منابع آب ایران گفت: الگوهای توسعه در سطح کشور باید دقیق‌تر انجام شود.

به گزارش هزار نیوز ؛ رضا مکنون پیش از ظهر امروز در افتتاحیه ششمین کنفرانس ملی مدیریت منابع آب ایران در دانشگاه کردستان، اظهار داشت: آب مایه حیات و عامل اصلی حفظ طبیعت و نیاز اولیه تمام بخش‌های توسعه کشور است.

وی با بیان اینکه این ششمین همایش کنفرانس ملی مدیریت آب است که در سطح کشور برگزار می‌شود، گفت: حیات زمین بسته به خورشید است و بنا به گفته زمین‌شناس‌ها 3.2 میلیارد سال دیگر از نعمت وجود خورشید برخوردار هستیم.

دبیر ششمین کنفرانس ملی مدیریت منابع آب ایران افزود: برای توسعه مکران به عنوان یکی از مهم‌ترین مباحث در این حوزه باید برنامه‌های استراتژیک تعریف شود، چرا که این نقطه، جایی است که زمانی که سونامی از طریق دریا می‌آید تا دهانه تنگه هرمز خواهد رسید.

به گفته وی، در حوزه تحولات و اعماق زمین نیز باید دیدگاه‌ها را تغییر داد و حساس‌سازی‌هایی که در زمینه آب صورت گرفته در این بخش نیز انجام شود.

وی افزود: باید با همفکری و تعامل علمی و عملیاتی کردن برنامه‌ها مانع از حرکت به سمتی شویم که بازگشت از آن غیرممکن و یا بسیار سخت شود.

وی با اشاره به استفاده مجدد از پساب‌های تصفیه شده، گفت: استفاده از پساب تصفیه‌شده علاوه بر بهبود کیفیت منابع آب کشور می‌تواند به‌ عنوان منبعی قابل اطمینان و پایدار در تأمین نیازهای آبی کشور مطرح باشد.

وی اظهار کرد: خوشبختانه در حوزه آب راهنمایی‌ها و توصیه‌هایی که امروز می‌شود با 10 سال پیش کاملا فرق می‌کند.

وی بر دقیق‌تر شدن الگوهای توسعه در سطح کشور تاکید کرد و گفت: جانمایی برای برخی از پروژه‌ها مانند مسکن‌های مهر با هلی‌کوپتر انجام گرفت و همین امر موجب شده که در تامین امکانات زیرساختی مانند آب و برق و غیره با مشکل مواجه باشیم و از سوی دیگر سرمایه‌های کلانی به دلیل بی‌توجهی به الگوی مناسب توسعه هدر رفت.

به گفته وی، ایجاد ارتباط بیشتر بخش صنعت با دانشگاه‌ها به عنوان یکی از بزرگترین اختراع‌های بشریت که بستر تربیت نیروی انسانی متخصص را به عهده دارند باید بیش از پیش صورت بگیرد.

وی تصریح کرد: 119 نفر از دانشمندان ایران جزء کسانی هستند که بالاترین مقالات را در سطح جهان دارند و ما از نظر علمی کوچکترین مشکلی نداریم، اما این جمع علمی را خیلی به بازی گرفته نشده است.

وی با بیان اینکه این کنفرانس و نشست‌ها اتصال بین علم و عمل است، تصریح کرد: پنل‌های ششمین کنفرانس ملی مدیریت منابع آب ایران مربوط به مسائل روز است.

وی تصریح کرد: پنل‌هایی که طی چند روز برگزاری این همایش در نظر گرفته شده تماما از موضوعات و مسائل روز و مورد نیاز جامعه است.

وی با بیان اینکه آب تجدیدپذیر قابل برنامه‌ریزی شده از مباحث مهم روز است که در قالب پنل‌های این برنامه ارائه می‌شود، خاطرنشان کرد: این کنفرانس نقطه عطفی برای ایجاد و تغییر نگرش در دانشگاه‌ها و سایر بخش‌ها است.

ششمین کنفرانس ملی مدیریت منابع آب ایران به همت دانشگاه کردستان و انجمن علوم و مهندسی آب ایران و همکاری وزارت نیرو، وزارت جهاد کشاورزی، سازمان حفاظت محیط زیست، استانداری، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، شرکت آب منطقه‌ای استان‌های کردستان و کرمانشاه، از امروز تا سوم اردیبهشت سال جاری در دانشگاه کردستان در حال برگزاری است.

انتهای متن/منبع: فارس

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه