رفتن به بالا
  • Saturday - 23 April 2016 - 11:20
  • کد خبر : ۳۵۷۷۹
82042999-70665474

لینک کوتاه:

بشر امروز با وجود افزايش آگاهي به سلامت خود كمتر بها مي‌دهد

وزير بهداشت،درمان و آموزش پزشكي گفت: بشر امروز خودش را كمتر از هميشه دوست دارد و با وجود افزايش آگاهي ها كمتر به سلامت خود اهميت مي دهد و مانند يك كودك بايد مدام خطرهاي سلامت را براي او بازگو كرد. به گزارش هزار نیوز ؛سيد حسن هاشمي روز چهارشنبه در صفحه تلگرام خود نوشت: […]

به گزارش هزار نیوز ؛

وزير بهداشت،درمان و آموزش پزشكي گفت: بشر امروز خودش را كمتر از هميشه دوست دارد و با وجود افزايش آگاهي ها كمتر به سلامت خود اهميت مي دهد و مانند يك كودك بايد مدام خطرهاي سلامت را براي او بازگو كرد.

به گزارش هزار نیوز ؛سيد حسن هاشمي روز چهارشنبه در صفحه تلگرام خود نوشت: نخستين روز از هفته سلامت، مانند مناسبت‌هاي ديگر براي يادآوري و تلنگر به من و شماست كه قدري بيشتر به سلامت خود، خانواده، اطرافيان و هموطنان فكركنيم. و به دنبال راه حل‌هايي براي زندگي سالم‌تر باشيم.
«وقتي، با خود مي‌انديشيدم كه واقعا براي سالم‌تر بودن و بهتر زندگي كردن هم، بايد به مردم هشدار داد؟»
وي اضافه كرد: طي سه سال اخير، بيشتر از هميشه باور كردم كه پاسخ، مثبت است. انگار بشر امروز، خودش را كمتر از هميشه دوست دارد و عليرغم افزايش آگاهي ها، چون كودكي بايد مرتب به او هشدار داد و خطرهاي پيش رويش را بازگو كرد.
هاشمي افزود: گويي زندگي ماشيني او را از خويشتن خويش دور ساخته؛ و حالا لازم است خوب زندگي كردن، دوست داشتن، دوري از خشم و عصبيت‌، و مهربان بودن با خود و ديگران را به يادش آورد.
«بايد به بشر امروز گفت كه براي داشتن زندگي سالم بايد در زمينه‌هاي گوناگون از تغذيه و تحرك فيزيكي، روابط فردي و اجتماعي تا دوري از دخانيات، الكل و مواد مخدر و محرك را بياموزد.»
هاشمي نوشت: بشر امروز بايد براي اين كارها مطالعه كند و سواد خود را افزايش دهد تا در بزنگاه‌ها گزينه‌هاي سالم را برگزيند. يعني كالا، خدمت و روابط سالم را آگاهانه انتخاب و از آن چه سلامت جسمي و روحي اش را به خطر مي‌اندازد، دوري كند.
« اين گام نخست است؛ ما علاوه بر انتخاب، اقدام و پايبندي به رفتار و گزينه‌هاي سالم، بايد سفير سلامت هم باشيم و رفتار سالم را به اعضاي خانواده، محله، محل كار و … هم معرفي كنيم.
وزير بهداشت نوشت: ديروز در جمع سفيران سلامت دانش آموزي به آنها تاكيد كردم كه اگر مي خواهند براي سلامت همكلاسي هايشان اثربخش باشند، بايد ابتدا خود به آنچه مي‌گويند، عمل كنند.
و در مرحله بالاتر؛ حكومت، از سياستگذاران تا نمايندگان مردم هم وظايف مهمي در اين حوزه دارند كه بايد با قانونگذاري مناسب و اجرا و نظارت بر آن به ارتقاي سلامت جامعه كمك كنند.
در اين خصوص باز هم مي نويسم.

انتهای متن/منبع: ایرنا

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه