رفتن به بالا
  • Saturday - 16 April 2016 - 08:52
  • کد خبر : ۳۵۴۳۶
hasanpour

لینک کوتاه:
نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس:

بورس پسته، تره‌بار و خشکبار از نیازهای ضروری کرمان است

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بورس پسته، میوه و تره‌بار و خشکبار از نیازهای ضروری استان کرمان است، گفت: پسته می‌تواند یک هزار و 500 میلیارد دلار ارزآوری برای کشور داشته باشد.  به گزارش هزار نیوز ؛ شهبار حسن‌پور در جلسه مشترک ستاد راهبردی اقتصاد مقاومتی، شورای گفت‌وگوی دولت […]

به گزارش هزار نیوز ؛

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بورس پسته، میوه و تره‌بار و خشکبار از نیازهای ضروری استان کرمان است، گفت: پسته می‌تواند یک هزار و 500 میلیارد دلار ارزآوری برای کشور داشته باشد.

 به گزارش هزار نیوز ؛ شهبار حسن‌پور در جلسه مشترک ستاد راهبردی اقتصاد مقاومتی، شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در استان کرمان با حضور وزیر امور اقتصاد و دارایی اظهار داشت: اتاق بازرگانی و بخش خصوصی در کرمان از فعال‌ترین مجموعه‌های اتاق کشور است و در بخش اصناف نیز کرمان از پرتجربه‌ترین گروه‌هاست، اما مظلوم واقع شده‌اند.

وی عنوان کرد: پیمانکاران راه استان کرمان 300 میلیارد تومان از دولت طلبکار هستند که سال گذشته تنها 50 میلیارد تومان پرداخت شد و امیدواریم سال جاری بتوانیم این طلب را به پیمانکاران پرداخت کنیم.

حسن‌پور ادامه داد: کاهش زمان اقدامات گمرکی با راه‌اندازی سامانه‌های جامع از کارهای بزرگ دولت بود که این امر موجب کاهش قاچاق کالا می‌شود.

وی عنوان کرد: استان‌ها به بازار سرمایه و روش‌های جدید تامین مالی، توجه‌ای نمی‌کنند در حالی که 65 تا 70 درصد پول‌ها در تهران است و بانک‌های ما مشکلات عدیده‌ای دارند.

این مسئول خواستار تفویض اختیار به استاندار کرمان شد و گفت: پیشنهاد می‌کنیم در صورت امکان به صورت هیأت امنایی استان کرمان پایلوت تفویض اختیارات شود.

حسن‌پور ابراز داشت: بورس پسته، میوه و تره‌بار و خشکبار از نیازهای ضروری استان کرمان است، پسته می‌تواند یک هزار و 500 میلیارد دلار ارزآوری برای کشور داشته باشد در حالی که هیچ کس این موضوع و راه‌اندازی بورس پسته را به رسمیت نمی‌شناسد.

انتهای متن/منبع:فارس

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه