رفتن به بالا
  • Thursday - 28 April 2016 - 09:26
  • کد خبر : ۳۶۰۹۰
images-13-165x106

لینک کوتاه:

بیماری مسری تعدیلات به بیمارستان پیامبر اعظم رسید

درست در سومین رو ز از هفته کار و کارگر شرکت خدماتی که با بیمارستان پیامبر اعظم قرار داد کاری داشت 13 کارگر تاسیسات خود را تعدیل کرد . …   به گزارش هزار نیوز ؛در سومین روز از هفته کارگری هنگام عبور از کنار بیمارستان پیامبر اعظم با ۱۳ کارگر روبه رو شدیم که […]

به گزارش هزار نیوز ؛

درست در سومین رو ز از هفته کار و کارگر شرکت خدماتی که با بیمارستان پیامبر اعظم قرار داد کاری داشت 13 کارگر تاسیسات خود را تعدیل کرد . …

 

به گزارش هزار نیوز ؛در سومین روز از هفته کارگری هنگام عبور از کنار بیمارستان پیامبر اعظم با ۱۳ کارگر روبه رو شدیم که عاجزانه در مقابل درب نگهبانی بیمارستان پیامبر اعظم ایستاده بودند وقتی علت تجمع را جویا شدیم یکی از تجمع کنندگان گفت بیکار شدیم  و از بیکاری اینجا ایستاده ایم .

گرچه صحبت این جوان با کنایه بود اما خبر نگار کارگری را به واکاوی این موضوع واداشت.

درست در  هفته کارگری که باید اوج تجلیل و اهمیت به کارگر باشد ، ۱۳ کارگر تاسیساتی که در بیمارستان پیامبر اعظم توسط یک شرکت خدماتی فعالیت داشتند از کار بیکار شده بودند کارگران ابراز می کردند که ۲ سال سابقه کار دارند اما حالا بیمارستان به علت چارت پرسنلی جدید  بیمارستانی خود از شرکت تنها تقاضای ۱۸ نفر را دارد و مابقی باید تعدیل شوند .

یکی از این کارگران به خبر نگار کارگری گفت : ما حدود ۳۰ نفر بودیم و در یک شرکت خدماتی که با بیمارستان پیامبر اعظم قرار داد داشته ، کار تاسیساتی این بیمارستان را انجام می دادیم اما اکنون بیمارستان به این شرکت اعلام کرده است که ما نیاز به ۳۰ نفر نداریم و در چارت پرسنلی ما تنها ۱۸ نفر دیده شده اند حالا ۱۸ نفراز ۳۰ نفر مشغول به کار  و مابقی تعدیل شده اند .

این کارگر معترض ادامه داد : اکنون بین شرکت و بیمارستان تعارض ایجاد شده است زیرا برای شرکت هم مقرون به صرفه نیست که یک بیمارستان عظیم را با ۱۸ نیرو تامین کند با این اوصاف آن ۱۸ نفر هم وضعیتی مشابه ما دارند زیرا این شرکت عملا قصد ندارد قرار دادی جدید با بیمارستان ببندد که به نظر می آید هر ۳۰ نفر بیکار خواهیم شد.

پس از شنیدن حرف های این کارگران از مسئولین اجرایی بیمارستان که جویا شدیم خیلی معمولی و راحت پاسخ داد : خب کارگر قرار دادی است دیگر قرار دادش تمام می شود و باید برود این امر مهمی نیست البته این افراد از نیروهای رسمی بیمارستان یا حتی قراردادی مستقیم با بیمارستان هم نیستند و شرکتی که با بیمارستان قرار داد داشته است هم تخلف کرده که بیش از نیاز نیرو گرفته است   .

اما این سخن خبر نگار کارگری را اقناع نکرد و سراغ نمایده کارگری استان کرمان رفت و موضوع را با وی درمیان گذارد .

اسلامی نماینده کارگری استان کرمان گفت : این مسئله خیلی هم معمولی نیست لذا پیگیر این مسئله خواهم شد ، وی  با مدیر کل تعاون ، تامین اجتماعی و دکتر فخر  ریاست بیمارستان پیامبر اعظم به صحبت نشسته بود که دکتر فخر به وی قول مساعد جهت حل  این مشکل را داده بود.

اسلامی در پایان خاطر نشان کرد : از دکتر فخر مدیر خدمات و درمان سازمان تامین اجتماعی قول مساعد گرفته است ، این ۱۳ نفر ی که تعدیل شده اند را در هر قسمت از بیمارستان که نیاز است به مناسبت هفته کار و کارگر به کارگیری کنند.

البته تلاش های خبر نگار کارگری برای مصاحبه با دکتر فخر به علت ماموریت استانی اش میسر نشد اما تا مشخص شدن وضعیت قطعی این کارگران بیکار نخواهیم نشست .

انتهای متن/منبع:آرمان

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه