رفتن به بالا
  • Thursday - 28 April 2016 - 09:37
  • کد خبر : ۳۶۰۹۹
1461431933456_isna (16 of 16)

لینک کوتاه:

تحصیل 17 هزار طلبه خارجی در قم

استاندار قم اظهار داشت: به دلیل شرایط ویژه جغرافیایی استان قم و قرار داشتن در مرکز ایران و مسیر 17 استان، سالیانه حدود 20 میلیون تردد از استان صورت می گیرد. به گزارش هزار نیوز ؛سید مهدی صادقی روز چهارشنبه در اولین همایش شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در تالار امام رضا(ع)استانداری قم با […]

به گزارش هزار نیوز ؛

استاندار قم اظهار داشت: به دلیل شرایط ویژه جغرافیایی استان قم و قرار داشتن در مرکز ایران و مسیر 17 استان، سالیانه حدود 20 میلیون تردد از استان صورت می گیرد.

به گزارش هزار نیوز ؛سید مهدی صادقی روز چهارشنبه در اولین همایش شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در تالار امام رضا(ع)استانداری قم با اشاره به پدیده شوم اجتماعی و خانمانسوز اعتیاد گفت: پیشگیری از اعتیاد نیازمند به کار گیری تمام ظرفیت ها در استان است.

وی با بیان اینکه از 120 کشور اتباع خارجی در استان حضور دارند که بخشی مشغول تحصیل بوده و برخی به دلایل دیگر در استان سکونت دارند، گفت: حضور بیش از 70 هزار طلبه ایرانی مشغول تحصیل و 17 هزار طلاب خارجی از کشورهای مختلف، شرایط خاصی را در استان ایجاد کرده است.

صادقی ادامه داد: استقرار حوزه های علمیه، مراکز علمی، حضور مراجع عظام تقلید و علما در این استان بر ویژگی های آن افزوده و حساسیت را بالا برده مضاعف بر اینکه مضجع شریف کریمه اهل بیت(س) نیز محلی برای حضور شیعیان است.

استاندار قم با بیان اینکه آمار کشفیات مواد مخدر 69 درصد افزایش را نشان می دهد، گفت: در حوزه دستگیری ها نیز چهار درصد افزایش یافته که همکاری های بسیار خوبی برای اقدامات صورت گرفته و هماهنگی بین دستگاه ها نیز کمک موثری کرده است.

صادقی با تاکید براینکه درخصوص پیگیری موردهای مشترک باید دقت لازم وجود داشته باشد، گفت: در این حوزه باید هماهنگی های عملیاتی باشد تا به نتیجه دست یافت و در صورت هماهنگی و همراهی بیشتر ضریب موفقیت نیز افزایش می یابد.

وی تصریح کرد: پیشگیری و توانمندسازی کسانی که در معرض این تهدید و خطر هستند بیشترین کمکی است که می تواند ما را جهت مقابله یاری کند.

استاندارقم در پایان پیشگیری و توانمندی سازی افراد در معرض مواد مخدر را بهترین راهکار در راستای کاهش آسیب های آن عنوان و اضافه کرد: مواد مخدر یکی از چند اقتصاد مهم دنیاست و ریشه کن کردن آن کار بسیار سختی است، ولی با همکاری مجموعه های فرهنگی خصوصا صدا و سیما و آموزش و پرورش و توانمند سازی افراد می توانیم آسیب آن را به حداقل برسانیم.

انتهای متن/منبع:ایسنا

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه