رفتن به بالا
  • Monday - 25 April 2016 - 10:54
  • کد خبر : ۳۶۰۱۴
600

لینک کوتاه:

تغییرم ضربه بزرگی به ورزش است/ نگران مثبت شدم تست دوپینگ المپیکی‌ها هستم

مسئول سابق کمیته‌ تغذیه فدراسیون پزشکی ورزشی پس از کنار گذاشته شدن از این سمت، با انتقاد از این تغییر گفت که این اتفاق ضربه بزرگی را به ورزش کشور خواهد زد. او تاکید کرد که نگران مثبت شدن تست دوپینگ ورزشکاران در المپیک است. او هم‌چنین می‌گوید با توجه به پیشنهاد‌هایی که از دیگر […]

به گزارش هزار نیوز ؛

مسئول سابق کمیته‌ تغذیه فدراسیون پزشکی ورزشی پس از کنار گذاشته شدن از این سمت، با انتقاد از این تغییر گفت که این اتفاق ضربه بزرگی را به ورزش کشور خواهد زد. او تاکید کرد که نگران مثبت شدن تست دوپینگ ورزشکاران در المپیک است.

او هم‌چنین می‌گوید با توجه به پیشنهاد‌هایی که از دیگر کشورها دارد و به دلیل اینکه اجازه کار به او داده نمی‌شود! شاید زمان آن رسیده که کم کم راهی کشورهای دیگر شود.

به گزارش هزار نیوز ؛شهرام فرج زاده در این باره اظها‌ر کرد: در طی مدت شش سالی که به عنوان مسئول کمیته‌ تغذیه فدراسیون پزشکی ورزشی مسئولیت تغذیه ورزشکاران اعزامی به باز‌ی‌های آ‌سیا‌یی گوانگجو، اینچئون و لندن را برعهده داشتم هیچ وقت شاهد این قضیه نبودم که درست سه ماه مانده به المپیک بخواهند دست به چنین تغییری بزنند و فردی را جایگزین کنند که هیچ شناختی از وضعیت تغذیه ورزشکاران اعزامی به المپیک و لیست مکمل‌های سالم و آلوده ندارد. این جابجایی زمان بر است و نتیجه‌ آن را در المپیک خواهیم دید.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا شما در جریان این تغییر و تحولات بودید یا خیر؟ تصریح کرد: من هیچ اطلاعی از این موضوع ندارم. البته قبل از سال جدید به من گفته بودند که به دنبال تغییراتی در کمیته‌ تغذیه هستند و حتی کار من را به حالت تعلیق در آورده بودند اما فکر نمی‌کردم قبل از المپیک دست به چنین تغییراتی بزنند. زیرا زمانش مناسب نبود. به‌ هر‌ حال من که دقیقاً نمی‌دانم چرا این گونه تغییرات صورت گرفته است، اما وقتی جویا شدم گفتند از ما خواسته‌ شده چنین جابجایی انجام شود.

فرج زاده با بیان این که “من نگرانم که در المپیک ریو شاهد مثبت شدن تست دوپینگ ورزشکاران اعزامی باشیم”، خاطر‌نشان کرد: در سه دوره بازی‌های گوانگجو، اینچئون و المپیک لندن که مسئولیت مکمل و تغذیه ورزشکاران اعزامی را برعهده داشتم، خو‌شبختا‌نه شاهد هیچ مورد مثبتی از نظر دوپینگ نبودیم، اما در این دوره لیست مکمل‌ها پس از تهیه هنوز برای تایید نهایی به آزمایشگاه کلن آلمان فرستاده نشده است و این مساله تا حدودی نگران کننده است. در دوره‌های قبل ما معمولا پنج تا شش ماه قبل از المپیک لیست مکمل‌ها را برای تایید نهایی به آزمایشگاه می‌فرستادیم، اما در این دوره با وجود این که لیست تهیه شده بود، از من درخواستی برای ارسال به آزمایشگاه صورت نگرفت و این امر به ورزشکاران اعزامی از نظر دوپینگ لطمه بزرگی خواهد زد.

مسئول سابق کمیته‌ تغذیه فدراسیون پزشکی ورزشی گفت: واقعا هنوز هم نمی‌دانم به چه دلیل در چنین برهه‌ای دست به تغییر من زدند، من به خاطر شناختی که نسبت به تغذیه و لیست مکمل‌هایی ورزشکاران دارم، راحت‌تر می‌توانستم با آن‌ها کار کنم. حالا فردی این مسئولیت را برعهده گرفته که دانشجوی من در مقطع کارشناسی ارشد بوده و باید زمان زیادی را برای شناخت ورزشکاران از نظر نوع تغذیه آنها و مکمل‌هایشان سپری کند. این که آگاهانه یا ناآگاهانه دست به چنین تغییری زدند در چنین برهه‌ای اشتباه بود و از این نظر لطمه بزرگی در المپیک خواهیم خورد.

وی در پایان افزود: اگر قرار بود چنین تغییری نیز صورت بگیرد، باید بعد از المپیک این جابه جایی انجام می‌شد نه الان. من در حال‌ حاضر دو پیشنهاد از کشورهای آذربایجان و قطر دارم اما به خاطر تعهد و عرق‌ام به کشورم تا به الان حاضر نشدم تجربیات 24 ساله خود را در اختیار سایر کشورها قرار دهم، اما وقتی می‌بینم تجربیات من که هم اکنون نایب رییس انجمن جهانی تغذیه و پیکرشناسی هستم به درد کشورم نمی‌خورد و اجازه کار به من داده نمی‌شود، بهتر است کم کم راهی کشورهای دیگر شوم.

انتهای متن/منبع:ایسنا

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه