رفتن به بالا
  • Saturday - 23 April 2016 - 11:22
  • کد خبر : ۳۵۷۸۴
4409305_798

لینک کوتاه:

ثبت 11 اثر ناملموس در فهرست آثار ملی کشور

11 اثر ناملموس از استان چهارمحال و بختیاری در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید. به گزارش هزار نیوز ؛ از شهرکرد؛ مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری، در این باره گفت: این آثار در دو حوزه میراث فرهنگی و صنایع دستی، در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیدند. […]

به گزارش هزار نیوز ؛
11 اثر ناملموس از استان چهارمحال و بختیاری در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید.

به گزارش هزار نیوز ؛ از شهرکرد؛ مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری، در این باره گفت: این آثار در دو حوزه میراث فرهنگی و صنایع دستی، در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیدند.

بهمن عسگری افزود: در حوزه میراث فرهنگی 4 اثر مهارت پخت کاکولی و کارکرد اجتماعی آن به شماره 1123، سنت ختم قرآن و اطعام عزاداران حسینی در روستای شوراب صغیر بر پایه وقف نامه کدخدا میرزا محمد زمانی به شماره 1122، اثر آئین چهل قرآن به شماره 1121 و همچنین اثر فرهنگی تاریخی کوره آجرپزی (کوره نادری) با قدمت دوره پهلوی اول به شماره 31387 ثبت ملی شدند.

وی اضافه کرد: در حوزه صنایع دستی نیز 8 اثر شامل لال بهیگ یا لال ماریس (عروس) عروسک محلی بازفت، مهارت ساخت و بازی های آن به شماره 1125، هورژین بافی (خورجین بافی) در بختیاری به شماره 1124، گلیم بافی بختیاری به شماره 1120، دانش و مهارت سنتی رنگرزی و رنگ بندی چالشتر به شماره 1118، قالی بافی چالشتر به شماره 1119، مهارت ساخت مشک آب و دوغ به شماره 1127 و آهنگری سنتی و فنون ساخت ابزار توانستند در فهرست ملی میراث فرهنگی ناملموس ثبت گردند.

عسگری اظهار داشت: استان چهارمحال و بختیاری در حال حاظر دارای 48 اثر ثبت شده در فهرست ملی میراث فرهنگی ناملموس می باشد.

انتهای متن/منبع: خبر

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه