رفتن به بالا
  • Wednesday - 27 April 2016 - 12:51
  • کد خبر : ۳۶۰۵۸
806796_PhotoA

لینک کوتاه:

جلد نخست فرهنگ واژگان مشابه قرآن منتشر می‌شود

رئیس مرکز فرهنگ و معارف قرآن گفت: جلد نخست فرهنگ واژگان مشابه قرآن به زودی منتشر می‌شود و در اختیار محققان قرار می‌گیرد. به گزارش هزار نیوز ؛حجت‌الاسلام محمدصادق یوسفی‌مقدم  با اشاره به فعالیت‌های مرکز فرهنگ و معارف قرآن اظهار کرد: فعالیت‌های مربوط به دانشنامه‌ها، فرهنگنامه‌های قرآن، فرهنگ‌نامه واژگان مشابه قرآن و دایرة المعارف قرآن […]

به گزارش هزار نیوز ؛

رئیس مرکز فرهنگ و معارف قرآن گفت: جلد نخست فرهنگ واژگان مشابه قرآن به زودی منتشر می‌شود و در اختیار محققان قرار می‌گیرد.

به گزارش هزار نیوز ؛حجت‌الاسلام محمدصادق یوسفی‌مقدم  با اشاره به فعالیت‌های مرکز فرهنگ و معارف قرآن اظهار کرد: فعالیت‌های مربوط به دانشنامه‌ها، فرهنگنامه‌های قرآن، فرهنگ‌نامه واژگان مشابه قرآن و دایرة المعارف قرآن در سال‌های گذشته صورت گرفته و امسال نیز استمرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: تدوین دانشنامه سبک زندگی از منظر قرآن و اهل بیت(ع) سال گذشته شروع شده و امسال ادامه دارد. امیدواریم امسال نخستین خروجی دانشنامه سبک زندگی بر اساس آموزه‌های قرآن و اهل بیت(ع) در اختیار محققان و مخاطبان علاقه‌مند به معارف قرآنی قرار گیرد.

رئیس مرکز فرهنگ و معارف قرآن با اشاره به فعالیت‌های دیگر گفت: جلد نخست فرهنگ واژگان مشابه قرآن به زودی منتشر می‌شود و در اختیار محققان قرار می‌گیرد، تفسیر آموزشی قرآن کریم از فعالیت‌های دیگر در دستور کار است که مانند سال‌های گذشته این تفسیر آموزشی همچنان ادامه دارد و جلد نهم آن امسال در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: امسال جلد دوم تفسیر کودک در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد، امیدواریم جلد دوم دایرةالمعارف نوجوانان نیز تا پایان سال به چاپ برسد.

یوسفی‌مقدم با اشاره به فعالیت‌های تفسیر موضوعی گفت: کتاب‌های عرفان در آینه قرآن و قرآن در آینه روایات امسال به ثمر می‌رسد و به مخاطبان علاقه‌مند به معارف قرآنی عرضه خواهد شد.

وی توسعه فعالیت‌های قرآنی در فضای مجازی را از فعالیت‌های دیگر ذکر کرد و افزود: اکنون مرکز دارای سه سایت فعال در عرصه مجازی است، که مخاطبان فراوانی دارد با راه‌اندازی پورتال قرآنی، فعالیت مرکز در فضای مجازی گسترده‌تر می‌شود.

رئیس مرکز فرهنگ و معارف قرآن با بیان اینکه رویکرد فعالیت‌های موضوعی مرکز، مسئله محوری است، گفت: سعی بر این است که بر اساس نیازها، پژوهش‌های قرآنی در مرکز شکل بگیرد و در عرصه دایرة المعارف‌نگاری رویکرد مرکز آخرین روش‌های جدید در عرصه دایرة المعارف‌نگاری است.

وی یادآور شد: در عرصه تدوین متون آموزشی نیز سعی داریم که به آخرین نیازها به اندازه توان پاسخ داده باشیم.

انتهای متن/منبع:فارس

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه