رفتن به بالا
  • Saturday - 23 April 2016 - 13:09
  • کد خبر : ۳۵۸۷۹
badhejabi4

لینک کوتاه:

جولان بدحجابی در خواب شیرین مسئولان

یکی از واجبات بسیار مهم و از ضروریات دین مبین اسلام، بلکه تمام ادیان الهی، مساله «حجاب» و پوشش است. دین مبین اسلام برای این مساله اهمیت ویژه‌ای قائل شده است و قرآن کریم ـ با این‌که تنها به بیان کلیات اکتفا کرده است ـ در آیات متعددی به این مساله پرداخته که دال بر […]

به گزارش هزار نیوز ؛
یکی از واجبات بسیار مهم و از ضروریات دین مبین اسلام، بلکه تمام ادیان الهی، مساله «حجاب» و پوشش است. دین مبین اسلام برای این مساله اهمیت ویژه‌ای قائل شده است و قرآن کریم ـ با این‌که تنها به بیان کلیات اکتفا کرده است ـ در آیات متعددی به این مساله پرداخته که دال بر اهمیت بسیار زیاد این مساله در قرآن و اسلام است.

به گزارش هزار نیوز ؛ در جوامع متدین، حجاب قطعه‌ای از یک پازل است که برای ایجاد آن باید به سایر قطعات هم توجه کرد، اولین قدم در راستای دینداری و برقراری ارزش‌های دینی برقراری قسط و عدل در جامعه است. بعد از این گام است که می‌توان سایر ارزش‌ها را رواج داد. در نگاه ما حجاب صرفا یک حکم شرعی نیست بلکه یک مقوله فرهنگی است.

رواج فساد در سطح شهرستان سمیرم به علت بی توجهی مسئولان مربوطه است؛ توجه در این معضل عبارت است از داشتن بینش اسلامی و انقلابی نسبت به امور فرهنگی و برنامه ریزی کارآمد و بلندمدت در جهت فرهنگسازی صحیح، بنابراین باید هم نگرش اسلامی داشت یعنی توجه دقیق دینی به دستورات تربیتی با آن دید رئوفانه و هم نگرش انقلابی، یعنی پرهیز از هرگونه غفلت و هرگونه تسامح؛ نگرش انقلابی یعنی غرق نشدن در روند سیاست بازی و اصطلاحا کاغذ بازی ها …

بگذارید این قلم دردمند با این صراحت قلم فرسایی کند شاید این بار گوش شنوایی پیدا شود و دل دردمندی احساس وظیفه کند و مسئولی در فکر چاره و جبران برآید

جوانان متدین و با شرافت این شهرستان از این جریان فاسد، خون دل می خورند و از لوث شدن ارزش ها و لجام گسیختگی بی مهار گروهی مفسد در حیرت و شگفتی اند. چرا صدایی که به اعتراض از سینه های دردمند گروهی برخاسته را کسی نمی شنود؟

مسئولان محترم تا چه حد می توان خود را، به ندیدن و نفهمیدن زد … دست آخر چه؟!

97_semna.ir

دلیل سکوت شما شاید چیزی جز عدم توان شما در ورود به این عرصه نباشد، زمانی که حتی قادر نیستید نیروهای پرسنلی خود را تحت نظر داشته باشید و آنان هرگونه کاری که خواستند انجام می دهند بدون ترس از هرگونه برخوردی و یا که نه، شاید همه با هم، هم پیاله از یک جام میخوریم …

واقعا انفعال متولیان فرهنگی در مقابل گسترش پدیده بی‌حجابی مایه تاسف است؛ مسئولان و متولیان فرهنگی محترم آیا وقت آن نرسیده است که در اجرا کردن قوانین و مسئولیت های سنگینی که بر دوش شماست، اقدام به عملی مناسب و مطابق با نیاز زمانه بزنید؟ مگر نه اینکه حق مسلم هر فرد و خانواده است که در فضای آرام و به دور از بداخلاقی و آلودگی های اخلاقی به امور زندگی خود برسند؟

آیا ترویج بدحجابی، تجاوز به حقوق دیگران نیست؟

هیچ کس مدعی نیست که با برخورد انتظامی و انظباطی مسئله حجاب حل نمی شود اما معتقدیم این اقدامات فقط ضمانت کننده هایی هستند که قرار است نظم را برقرار و شکستن قانون را برای هنجارشکنان هزینه دار کند.

مسولین خواب زده تعدادی از کارمندان اداری شما در محیط کار و نیز عده ای در خیابان ها و اماکن عمومی به حجاب شرعی کاملا بی اعتنا هستند؛ کجاست وظیفه شما؟! آیا فقط فکر کرده اید که تنها موظف هستید پای برگه ای که اسم شما ثبت شده است را امضا کنید؟! والله قسم فردای قیامت که اگر به آن اعتقاد داشته باشید باید جوابگو باشید! مسولین محترم چرا وارد کارزار فرهنگ نمی شوید ؟! از چه ترس و واهمه دارید؟!

آیا مسئولان دانشگاه فکری برای بد حجابی یا به قول بعضی از خود فروختگان مناظر زیبا که بسیار زیاد هستند کرده اند؟

آیا برای ارتباط دختران و پسران به بهانه گرفتن جزوه های درسی چاره ای اندیشیده اید؟

یا اینکه به فکر لذت بردن از مناظر زیبا هستند؟

آیا مسولین با ارتباط دختران خود با پسران به بهانه دریافت جزوه های درسی موافق هستند؟ یا نه بلکه خود نیز در دام وسوسه شیطان گرفتار شده اند و سکوت را راه سلوک گزیده اند؟!

اگرچه از سوی مسئولان دانشگاه اقداماتی در این رابطه صورت پذیرفت اما باز هم در کمال ناباوری مشاهده کردیم که تنها ماحصل تمامی این فعالیت ها، چیزی جز چاپ شدن بنرهای رنگی و چند برگ پوستر و چند ورق کاغذ با عنوان “منشور ضوابط رفتاری دانشگاهیان” نبود. براستی آیا در قبال این پدیده خزنده و رو به رشد و برای درمان این فضای آلوده و بیمار نصب چند طرح گرافیکی بر در و دیوار دانشگاه کفایت می کرد؟! و یا آنکه منشور ضوابط رفتاری، بالذات دارای ارزش و اهمیت است؟

چرا نیروی انتظامی شهر نه تنها هیچ گونه واکنشی نسبت به بی حجابی در سطح شهرستان و مراکز تفریحی و تجاری و مذهبی ندارد بلکه بی توجهی آنان میدان را برای جولان سودجویان باز گذاشته است؟!

badhejabi4

 

مسولین فرهنگی اداره ارشاد! برنامه های فرهنگی شما جهت پوشش حجاب در سطح شهرستان کجاست؟! اصلا برنامه ای دارید؟ آقایان مسئول انقلابی در اداره نشستن تا پایان وقت اداری چه سود؟

 

badhejabi5

 

آیا تا به حال در عرصه فرهنگ اقدامی انجام داده اید و یا نه تنهای تنها به پارچه نویسی و عکس گرفتن از مراسمات و ارسال گزارش کاری اکتفا کرده اید؟ شما ها که خوب باید بدانید شهدا برای چه رفتند؟!

 

badhejabi6

آقایان بسیجی شما دیگر چرا! همیشه دوست داشتم وقتی بزرگ می شوم بسیجی بشوم! می دانید چرا؟! چون وجود روحیه شهادت طلبی را که آرزویم بود فقط در چهره شما بزرگواران می دانستم همان چیزی که متاسفانه امروز کمرنگ یا بی رنگ شده.

و اما بچه های بسیجی امروز بیشتر درگیر وام هستند نه قربانی کردن اسماعیل هایشان!

 

badhejabi

و نمی دانم ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر که باید این امر را احیاء کند چرا هیچ اقدامی نکرده است؟! مگر آنها دغدغه فرهنگی ندارند یا که نه ترس از شهادت دارند؟!

نماینده محترم این شهرستان انتظار داریم به صورت جدی پیگیر اجرای قانون جامع عفاف و حجاب بوده و با مسئولان نهادهایی که به این قانون عمل نمی کنند برخورد انقلابی داشته باشند.

به گفته امام خامنه ای (مدظله العالی): ” فرهنگ شوخی بردار نیست…”

 

badhejabi3

 

کارشناسان حقوق بگیر و حقوق نگیر ما کجایند؟! چرا در برنامه های اخیر فرهنگی شهر، حجاب دغدغه نیست؟!

از واعظین و سخنرانان شهر هم انتظار به حقی می رود که در این زمینه موثرتر وارد عمل شوند و یا کسانی که جمع های هیئتی و فرهنگی را اداره می کنند باید شایسته تر از قبل و به صورت مستمر به مسئله ی غیرت دینی و ارزش حجاب و عفاف بپردازند، از این تجمع های مردم استفاده کنند و دغدغه داشته باشند که ان شاءالله جامعه سالم و ایمانی داشته باشیم و به هر حال هر چه باشد اینجا مملکت اسلامی است، شهر فرهیختگان نابغه اعصار است و تا دیرتر نشده باید کاری کرد.

 

badhejabi1

 

مسئولان محترم شهرستان این درد نامه را جهت تلنگری به شما بزرگواران نوشتم که از خواب غفلت بیدار شوید و ببینید اگر به دلایلی این شهر هنوز به امتیازات شهری در عرصه های صنعتی، رفاهی، آموزشی و… نرسیده است در باب بی حجابی در شرف سبقت گرفتن هست.

پیشنهاد:

کار از کار فقط فرهنگی گذشته است، باید برای رفع این مشکل ۲کار کرد. اول پیشگیری و دوم جلوگیری.

برای پیشگیری از این عمل باید کارهای فرهنگی کرد، باید مسولین فرهنگی و خانواده ها فکری کنند که دختران دچار دام شیاطین جن و انس نشوند و برای جلو گیری از این عمل خلاف شرع باید ماموران امنیت اخلاقی از خواب بیدار شوند و دلسوزانه جلوی این حرکت را بگیرند.

و در آخر عرض میکنم ما نیز نگرانیم، نگران از اینکه خواب شیرین مسئولان بی دغدغه شهر به مرگ چرخ پیشرفت و ایمان جوانان این شهر تبدیل خواهد شد.

انتهای متن/منبع: سمنا

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه