رفتن به بالا
  • Sunday - 24 April 2016 - 08:19
  • کد خبر : ۳۵۸۸۸
IMG18270875

لینک کوتاه:
سازمان اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی:

حزب‌الله لبنان به یک نیروی بازدارنده تبدیل شده است  

 سازمان اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی در جدیدترین گزارش خود درباره حزب الله اعلام کرد این حزب به حامی و مدافع لبنان و نیروی بازدارنده‌ای در برابر این رژیم تبدیل شده است. به گزارش هزار نیوز ؛ به نقل از تلویزیون المنار، سازمان اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی در جدیدترین گزارش خود درباره حزب الله اعلام کرد […]

به گزارش هزار نیوز ؛
 سازمان اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی در جدیدترین گزارش خود درباره حزب الله اعلام کرد این حزب به حامی و مدافع لبنان و نیروی بازدارنده‌ای در برابر این رژیم تبدیل شده است.

به گزارش هزار نیوز ؛ به نقل از تلویزیون المنار، سازمان اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی در جدیدترین گزارش خود درباره حزب الله اعلام کرد این حزب به حامی و مدافع لبنان و نیروی بازدارنده‌ای در برابر این رژیم تبدیل شده است.
سازمان اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی تصریح کرد خلاصه جدیدترین گزارش درباره حزب الله نشان می دهد این حزب به سبب توانایی هایی که در سوریه کسب کرده و به علت سلاح های پیشرفته و ویرانگری که در اختیار دارد به حامی و مدافع لبنان و نیروی بازدارنده ای در برابر اسرائیل تبدیل شده است.
بر اساس این گزارش: مسئول پرونده لبنان در سازمان اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی در ارزیابی جدید خود از وضع حزب الله و توانایی های رزمی آن اعلام کرده است حزب الله به سبب نقشی که در سوریه ایفا می کند به حامی لبنان تبدیل شده است.

 

این مسئول در گزارش خود افزود: حزب الله به سبب  نقش آفرینی در سوریه، تجارب رزمی مهم و زیادی به دست آورده است و از ابزارهای جنگی پیشرفته ای مانند هواپیماهای بدون خلبان استفاده می کند اما با این وجود بر ساختن قدرت نظامی خود در تدارک برای هرگونه رویارویی با ارتش اسرائیل به شدت پایبند است.

 

وی گفت: حزب الله که سالهاست به توسعه ذخایر موشکی خود متمرکز شده است هم اکنون به نوع موشک ها، برد ، دقت و کلاهک های آن که بیشترین خسارت را وارد کند اولویت داده است و همین این موضوع به حزب الله امکان می دهد در هرگونه جنگی در آینده بهای سنگینی را به اسرائیل تحمیل کند و اسرائیل را از ورود به چنین جنگی بازدارد چرا که از بهایی که باید بپردازد آگاه است.
این مسئول صهیونیست گفت: حزب الله در ده سال گذشته یعنی از زمان جنگ دوم لبنان در سال ۲۰۰۶ میلادی نتیجه گیری مثبتی از این جنگ کرده و پس از سال ها خویشتنداری در برابر عملیات اسرائیل به حمله، به امکانات و وجهه تل آویو بازگشته است.

 

ارزیابی اطلاعاتی اسرائیل همچنین نشانگر نگرانی اسرائیل از حمایت های ایران از حزب الله و حماس و حوثی‌ها در یمن است و مشارکت ایران در جنگ با داعش باعث شده است این کشور در اردوگاه خوبان قرار گیرد در صورتیکه ایران هم چنان بزرگترین تهدید برای امنیت اسرائیل است. در بخشی از ارزیابی اسرائیل، جهان از دیدگاه سعودی ها بررسی شده است و ایران در اردوگاه مقابل سعودی قرار دارد به گونه ای که حتی اسرائیل نیز طبق این دیدگاه بر اساس منافع مشترک  می تواند بخشی از یک ائتلاف احتمالی در داخل  اردوگاه سعودی قلمداد شود.

انتهای متن/منبع: خبرگزاری دانشجو

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه