رفتن به بالا
  • Thursday - 7 April 2016 - 09:46
  • کد خبر : ۳۵۲۲۴
13920228000327_PhotoA

لینک کوتاه:

“حیدر” تنها سرباز باز مانده ارگ قدیم بم و مرد صلح

حیدر 128 ساله در دوران جوانی سرباز ارگ قدیم بم در حکومت احمد شاه قاجار بوده و هم اکنون در روستای رحمت‌آباد ریگان زندگی می‌کند.   به گزارش هزار نیوز ؛  جنجال شهریاری که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نامش را به حیدر تغییر داده، پیرمردی است که در دوران جوانی سرباز ارگ قدیم بم در […]

به گزارش هزار نیوز ؛

حیدر 128 ساله در دوران جوانی سرباز ارگ قدیم بم در حکومت احمد شاه قاجار بوده و هم اکنون در روستای رحمت‌آباد ریگان زندگی می‌کند.

 
به گزارش هزار نیوز ؛  جنجال شهریاری که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نامش را به حیدر تغییر داده، پیرمردی است که در دوران جوانی سرباز ارگ قدیم بم در حکومت احمد شاه قاجار بوده و هم اکنون در روستای رحمت‌آباد ریگان زندگی می‌کند.

وی دارای دو همسر، 19 فرزند و بیش از 250 نوه، نتیجه و نبیره است و با وجود سختی‌ها و مشقات زندگی عشایری در سلامت کامل زندگی می‌کند.

وی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ریگان راز سلامتی خود را استفاده از داروهای گیاهی و زندگی در مناطق خوش آب و هوای این شهرستان عنوان کرد.

حیدر شهریاری که نخستین فرزندش 54 سال و آخرین فرزندش نیز 13 ساله است به خوش اخلاقی و گفتار پسندیده در بین عشایر طایفه پلنگی دهنه عباسعلی واقع در 60 کیلومتری غرب ریگان معروف است و لقب مرد صلح را به او داده‌اند.

این پیرمرد 128 ساله ریگانی با وجود کهولت سن کارهای شخصی و روزانه خود را به تنهایی انجام می‌دهد.

نماینده میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان ریگان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ریگان گفت: این پیرمرد تنها بازمانده از سربازان ارگ قدیم بم است.

امیر ابراهیمی تصریح کرد: بهمن‌ اسفندیار در کرمان شهر ریگان را بنا نهاد و در مدت سلطنت بهمن حکام کرمان و مکران از جانب او مشخص می‌شد.

وی افزود: پس از او دخترش هما حاکم ایران شد و والی این دو ولایت از جانب او مشخص می‌شد در زمان سلطنت دارا و داراب نیز این چنین بود.

نماینده میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ریگان بیان داشت: زمان حکومت بهمن با سلطنت کوروش مطابقت دارد، کوروش از 550 سال قبل از میلاد تا 529 سال قبل از میلاد پادشاه ایران بوده است، بنابراین نام کرمان و آبادانی ولایت ریگان از 2500 سال پیش است.

ابراهیمی تصریح کرد: ریگان در گذشته در مسیر جاده ابریشم و اکنون در محور ترانزیت مرکز کشور به بندر چابهار قرار دارد و فاصله‌اش تا مرکز استان کرمان 285 کیلومتر است.

انتهای متن/منبع: فارس

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه