رفتن به بالا
  • Sunday - 17 April 2016 - 13:28
  • کد خبر : ۳۵۵۴۰
13941119000907_PhotoA

لینک کوتاه:
سیف در گفت‌وگو با سی‌ان‌بی سی:

درخواست فریز تولید نفت ایران ناعادلانه است/ بازگردان سهم ایران از بازار جهت اصلی اقتصاد ماست

رئیس کل بانک مرکزی گفت: «ایران در تلاش است تنها سهمیه خود را که حقش است بازگرداند در نتیجه ما این کار را می‌کنیم و این جهت اصلی اقتصاد ماست.» به گزارش هزار نیوز ؛  در ادامه جوسازی‌های رسانه‌های غربی، شبکه سی‌ان بی سی با استناد به سخنان رئیس‌کل بانک مرکزی که از حق ایران برای […]

به گزارش هزار نیوز ؛

رئیس کل بانک مرکزی گفت: «ایران در تلاش است تنها سهمیه خود را که حقش است بازگرداند در نتیجه ما این کار را می‌کنیم و این جهت اصلی اقتصاد ماست.»

به گزارش هزار نیوز ؛  در ادامه جوسازی‌های رسانه‌های غربی، شبکه سی‌ان بی سی با استناد به سخنان رئیس‌کل بانک مرکزی که از حق ایران برای کسب دوباره سهم خود از بازار دفاع کرده است، در راستای جوسازی‌ها و متهم کردن ایران به اختلال در مذاکرات نوشت: رئیس کل بانک مرکزی ایران بر تردیدها در مورد حصول توافق برای طرح فریز نفتی در نشست تولیدکنندگان نفت در دوحه، قطر افزود.

به نوشته این شبکه، در آستانه این نشست اساسی که احتمالا چشم‌انداز کوتاه مدت قیمت نفت خام را روشن خواهد کرد، ایران اعلام کرد که در این نشست شرکت نخواهد کرد. ایران که هنوز تلاش می‌کند تا خود را از تحریم‌های غرب نجات دهد، سعی می کند تا سهم خود از بازار را بازیابد و استوارانه هرگونه پیشنهادی که تولید نفتش را فریز یا کاهش دهد تا از تقویت قیمت‌ها حمایت کند را رد کرده است.

ولی‌الله سیف در حاشیه نشست صندوق بین‌المللی پول در واشنگتن دی سی به سی‌ان‌بی سی گفت: درخواست از ایران برای فریز نفت در حال حاضر، ناعادلانه است.

وی افزود: «آنچه ایران در حال حاضر تلاش می‌کند انجام دهد این است که به بازار بازگردد و سهم خود را بازیابد… آنچه عربستان از ایران می‌خواهد، یک درخواست خیلی عادلانه یا منطقی نیست.»

رهبران عربستان بارها اعلام کرده‌اند که به شرطی با فریز نفتی موافقت می‌کنند که ایران نیز این را انجام دهد. در حال حاضر، تحلیلگران معتقدند که این دو رقیب بعید است به نتیجه کوتاه مدت برسند.

سیف گفت ایران، عضو اوپک، سهم 2.4 میلیون بشکه ای دارد. در دوره تحریم‌ها، این سهمیه پر نشد و دیگر کشورها تولیدشان را برای پر کردن این شکاف افزایش دادند.

سیف افزود: «در حال حاضر، ایران در تلاش است تا تنها سهمیه خود را که حقش است، بازگرداند در نتیجه ما این کار را می‌کنیم و این جهت اصلی اقتصاد ماست.»

این مقام ایرانی با توضیح اینکه این اظهارات نظر شخصی وی است و تصمیم نهایی با وزیر نفت ایران است، گفت: «این درخواست از سوی کشورهایی عنوان می‌شود که مسئول این مازاد تولید در بازار هستند چراکه آنها تولید را بیش از سهمیه افزایش داده‌اند و من فکر می‌کنم این عادلانه نیست.»

انتهای متن/منبع: فارس

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه