رفتن به بالا
  • Sunday - 24 April 2016 - 10:05
  • کد خبر : ۳۵۹۰۷
544-272x194

لینک کوتاه:

دریوزگی تیم مذاکره کننده ایران مقابل آمریکا عامل گستاخی روز افزون مدعیان حقوق بشر/رای دادگاه آمریکا بهانه ای واهی برای چپاول اموال ملت ایران

نماینده مردم رفسنجان در مجلس گفت: رای دادگاه آمریکا ضد قوانین بین الملل و ساخته دست خود آمریکایی ها می باشد ، آن ها می خواهند با بهانه های واهی ایران را تحت فشار قرار دهند و اموال ملت ایران را چپاول کنند. … به گزارش هزار نیوز ؛حسین آذین نماینده مردم رفسنجان در مجلس […]

به گزارش هزار نیوز ؛

نماینده مردم رفسنجان در مجلس گفت: رای دادگاه آمریکا ضد قوانین بین الملل و ساخته دست خود آمریکایی ها می باشد ، آن ها می خواهند با بهانه های واهی ایران را تحت فشار قرار دهند و اموال ملت ایران را چپاول کنند. …

به گزارش هزار نیوز ؛حسین آذین نماینده مردم رفسنجان در مجلس شورای اسلامی در ارتباط با مصادره ۲ میلیارد دلار از اموال ایران توسط آمریکا گفت: از جمله این اقدامات در سال های قبل هم صورت گرفته اما تاکنون با این مبلغ هنگفت نبوده است.

نماینده مردم رفسنجان در مجلس شورای اسلامی افزود: نکته قابل ذکر این است که غارت اموال ایران هم زمان با مذاکرات برجام صورت گرفته و جالب است که اعلام این خبر با حضور هیئت ایرانی در آمریکا همراه می شود.

آذین اظهار داشت: این اقدامات به خوبی نشان دهنده خوی استکباری آمریکاست و عنوان می کند که در این کشور قانون جنگل حاکم است بدین صورت که فکر می کنند با استفاده از زور و مدیریتشان بر منطقه می توانند هر کاری را انجام دهند.

وی عنوان کرد: رای دادگاه آمریکا ضد قوانین بین الملل و ساخته دست خود آمریکایی ها می باشد ، آن ها می خواهند با بهانه های واهی ایران را تحت فشار قرار دهند و اموال ملت ایران را چپاول کنند.

نماینده مردم رفسنجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این اقدامات تاییدی بر بد عهدی آمریکاست چرا که در برجام آمریکا متعهد شده بود تحریم جدیدی علیه ایران وضع نکند اما با این اقدامات برجام را نقض می کنند.

آذین بیان کرد: تیم مذاکره کننده باید اقدام متقابل انجام دهد و این که هیئت ایرانی برای دریوزگی به آمریکا برود هیچ سودی نخواهد داشت چرا که آمریکا مثل سگ می ماند اگر به شما حمله کرد فرار کردید به دنبال شما می آید اما اگر رو به روی آن بیاستید عقب نشینی می کند.

وی تاکید کرد: ایران نباید در مقابل آمریکا عقب نشینی کند بلکه باید به صورت عمل و عکس العمل برخورد کند متاسفانه بخشی ازاقداماتی که قبلا صورت گرفته به صورت برگشت ناپذیر است مثل پر کردن قلب رآکتور مرکزی اراک با بتن اما باید توجه داشت که سایر اقدامات با گذر زمان برگشت پذیر هستند.

وقتی که ناقض حقوق بشر خود مدعی حقوق بشر می شود !

نماینده مردم رفسنجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:آمریکا ایران را به علت نقض حقوق بشر تحریم می کند اما آیا آمریکا که خود مدعی حقوق بشر است آن را رعایت می کند ؟ چرا در مقابل ریخته شدن خون هزاران انسان بی گناه در منطقه سکوت می کند؟ این اقدامات همگی نشان دهنده رفتار دوگانه آمریکا در مقابل ایران می باشد.

آذین یادآور شد: ما باید با نگاه به درون ، افزایش ظرفیت های درونی ، انسجام، هم افزایی و با اتکا بر سخنان رهبری مبنی بر این که آمریکا قابل اعتماد نیست ، با به کار گیری سیاست های لازم اقدامات متقابل علیه آمریکا را انجام دهیم.

وی افزود: مسئولین وزارت خارجه باید بدانند اگر امروز آمریکا با ایران بر سر یک میز برای مذاکره نشسته است تنها به دلیل داشت قدرت موشکی ایران است در غیر این صورت ایران عراق یا افغانستانی دیگر بود.

نماینده مردم رفسنجان در مجلس شورای اسلامی توضیح داد: معاون وزیرامور خارجه وقت آمریکا در پاسخ به یک سوال مبنی بر این که اگر تحریم ها علیه ایران جواب داده چرا آن ها را تشدید نمی کنید ، میگوید ایران یک برگ برنده دارد و آن هم غنی سازی ۲۰ درصد اورانیوم توسط ایران می باشد و علتی برای حضور در مذاکرات است.

آذین ابراز کرد: متاسفانه تا کنون در عمل هیچ تعهدی صورت نگرفته و تنها بر روی کاغذ بوده ، نه سوئیفت آزاد شده و نه هیچ سود دیگری نصیب ایران نشده است بلکه سبب پررویی و گستاخی بیشتر آمریکا هم شده است.

وی ادامه داد: نکته مهمی که اوباما در سخنان خود به آن اشاره کرد این است که آمریکا منتظر است ببیند در داخل ایران دو تفکر چگونه عمل می کنند لذا ملت ایران نباید به اختلافات دامن زنند و در اصول و ارزش ها تفرقه بیفکنند.

نماینده مردم رفسنجان در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: دشمن اگر متوجه شود در کشور ما ضعف ، سستی و اختلاف وجود دارد ساکت نمی نشیند با نفوذ در کشور ادامه کار را برای ما دشوار می کند.

انتهای متن/منبع: آرمان

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه