رفتن به بالا
  • Saturday - 2 April 2016 - 13:23
  • کد خبر : ۳۴۹۷۳
IMG11393483

لینک کوتاه:

روایت وزیر خارجه بحرین از دیپلماسی مخفیانه «روحانی» با اعراب

 شیخ خالد بن احمد آل خلیفه گفت یکی از مقام‌های ایرانی نامه‌ای به امیر کویت برای آغاز گفت‌و‌گوها میان ایران و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس فرستاده و امیر کویت هم آن را به اطلاع دیگران رسانده است. به گزارش هزار نیوز ؛ وزیر امور خارجه بحرین در گفتگو با تلویزیون العربیه گفت ایران باید در […]

به گزارش هزار نیوز ؛

 شیخ خالد بن احمد آل خلیفه گفت یکی از مقام‌های ایرانی نامه‌ای به امیر کویت برای آغاز گفت‌و‌گوها میان ایران و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس فرستاده و امیر کویت هم آن را به اطلاع دیگران رسانده است.

به گزارش هزار نیوز ؛ وزیر امور خارجه بحرین در گفتگو با تلویزیون العربیه گفت ایران باید در سیاست خارجی خود نسبت به منطقه و کشورهای عربی تغییر ایجاد کند. شیخ خالد بن احمد آل خلیفه  گفت ایران، سیاست خارجی خود در قبال جهان را تغییر داده و تنها چیزی که باقی مانده، تغییر سیاست‌هایش در قبال کشورهای عربی است.

 

وزیر امور خارجه بحرین گفته است «در این مقطع زمانی، ایران نسبت به اسرائیل تهدید بزرگ‌تری برای اعراب به شمار می‌رود»!

 

شیخ خالد بن احمد آل خلیفه در مصاحبه خود گفته است یکی از مقام‌های ایرانی نامه‌ای به امیر کویت برای آغاز گفت‌و‌گوها میان ایران و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس فرستاده و امیر کویت هم آن را به اطلاع رهبران کشورهای حاشیه خلیج فارس رسانده است.

 

وزیر امور خارجه بحرین به شبکه العربیه گفته است اگر ایران قدم‌های ضروری برای تصحیح رفتار خود بر ندارد، پیشرفتی در روابط کشورش با ایران ایجاد نمی‌شود. او به عنوان مثال به حمایت‌ ایران از حزب‌الله لبنان و ارسال سلاح به شماری از کشورها اشاره کرده است.

 

گفتنی است پیشتر روزنامه کویتی الرأی این خبر را منتشر کرده بود؛‌ این روزنامه نوشته بود:  کویت از سوی ایران مأمور شده تا پیام تهران به 5 کشور عربی حاشیه خلیج فارس درباره میل ایران به گفت‌وگو با این کشورها برای حل اختلافات موجود را ابلاغ کند.

 

به گفته منابع الرأی، چند روز پیش «سید محمود علوی» وزیر اطلاعات ایران با تعدادی از رهبران سیاسی کویت دیدار کرده و پیام مکتوب حسن روحانی رئیس جمهور ایران را به مسئولان کویتی تحویل داده و از خواست ایران برای حل اختلافات با کشورهای عربی میان خود کشورهای منطقه بدون دخالت کشورهای خارجی گفته است.

انتهای متن/منبع:خبرگزاری دانشجو

 

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه