رفتن به بالا
  • Saturday - 16 April 2016 - 11:45
  • کد خبر : ۳۵۵۰۴
حسین-شیخ-الاسلام-272x194

لینک کوتاه:
مشاور امور بین الملل رییس عنوان کرد؛

عدم حضور هیئت ایرانی در اختتامیه اجلاس سران نشان از اقتدار جمهوری اسلامی است

مشاور امور بین الملل رییس گفت: رفتار هیئت ایرانی کاملاً درست و مطابق شأن و سخنرانی رییس جمهور در این اجلاس نیز بسیار قوی بود چرا که جایگاه و اقتدار ایران را در گذشته و حال حاضر نشان داد. … به گزارش هزار نیوز ؛  حسین شیخ الاسلام در واکنش به گنجاندن بندهای ضد ایرانی […]

به گزارش هزار نیوز ؛

مشاور امور بین الملل رییس گفت: رفتار هیئت ایرانی کاملاً درست و مطابق شأن و سخنرانی رییس جمهور در این اجلاس نیز بسیار قوی بود چرا که جایگاه و اقتدار ایران را در گذشته و حال حاضر نشان داد. …

به گزارش هزار نیوز ؛  حسین شیخ الاسلام در واکنش به گنجاندن بندهای ضد ایرانی در بیانیه پایانی نشست سازمان همکاری اسلامی و عکس العمل تیم ایرانی حاضر در اجلاس گفت: رفتار هیئت ایرانی کاملاً درست و مطابق شأن و سخنرانی  رییس جمهور در این اجلاس نیز بسیار قوی بود چرا که جایگاه و اقتدار ایران را در گذشته و حال حاضر نشان داد.

مشاور امور بین الملل رییس مجلس عدم حضور رییس جمهور در جلسه اختتامیه را اقدامی مثبت دانست و تصریح کرد:  شاه سعودی علیرغم  اینکه تلاش داشت تا با مصر،ترکیه و آل سعود مثلثی علیه ایران بسازد اما نتواست کاری از پیش ببرد.

وی اذعان داشت: ریاست جمهوری مصر برای تحویل ریاست اجلاس نیامد و به جای وی، وزیر امور خارجه این کشور حضور یافت که او هم اسمی از ترکیه نبرد، تقدیر و تشکری از آن انجام نداد و با چاووش اغلو یا اردوغان هم دست نداد بلکه تنها حرف های خود را زد و رفت.

شیخ الاسلام بیان کرد: کمتر کسی متوجه شد که او در سخنرانی بیست دقیقه ای خود مشکلات منطقه را مربوط به ۳۰۰ سال پیش دانست و ۳۰۰ سال پیش حکومت به دست عثمانی و سلطان سلیم بوده است که این زیر سوال بردن غیرمستقیم ترکیه است.

وی خاطرنشان کرد: سعودی ها در ابتدا تلاش داشتند به مصر رفته و سیسی را بیاورند؛ علیرغم اشتباهاتی که سیسی با بخشیدن دو جزیره به سعودی ها مرتکب شده بود و با اجرای خلاف قانون اساسی موجب ناراحتی مردم مصرشده بود اما آل سعود نتوانست آنها را قانع کند تا اتحادی علیه ایران بسازند.

این مقام مسئول عنوان کرد: از آنجا که سعودی ها از داخل در حال فروپاشی هستند اما علیرغم همه مشکلاتی که ایجاد کرده اند تا با تهدید خارجی، انسجام داخلی ایجاد کنند، اما موفق نشدند.

شیخ الاسلام اظهار داشت: در قطعنامه پایانی مواضعی که برای سوریه وجود دارد نزدیک به مواضع ایران است و اینکه نباید اسمی از بشاراسد باشد و اردوغان هم اسمی به زبان نمی آورد، نشان دهنده تغییرات قابل توجهی است که نشان می دهد معادلات منطقه به نفع ما انجام می شود.

وی در خصوص بندهایی که در قطعنامه پایانی در رابطه با ایران است، گفت: ما ۶ قطعنامه فصل هفتی شورای امنیت در کنفرانس علیه خودمان داشتیم اما تغییر موضعی ندادیم و توانستیم با مذاکره آنها را حذف کنیم که این نشان از اقتدار و جایگاه ایران است.

مشاور امور بین الملل رییس مجلس بابیان اینکه آنها دلشان خوش است  که حرفی زده اند اما ما در عین تحریم چنین اقتداری داشتیم؛ خاطرنشان کرد: آنها می خواهند دشمن فرضی ساخته و منطقه را براساس شیعه و سنی تقسیم کنند؛ مصری ها با درایت خود در دام آل سعود نیفتاد، امیدواریم ترکیه هم به اشتباهات خود پی ببرد.

انتهای متن / منبع:  آرمان کرمان

 

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه