رفتن به بالا
  • Tuesday - 19 April 2016 - 12:05
  • کد خبر : ۳۵۶۲۱
13920405093044330750204

لینک کوتاه:

حمایت آمریکا از عربستان مقابل مردم کشورش

کاخ سفید اعلام کرد که اوباما در صورت تصویب طرح مربوط به تحت تعقیب قرار دادن مقامات عربستانی در ارتباط با پرونده حملات ۱۱ سپتامبر آن را وتو خواهد کرد. به گزارش هزار نیوز ؛ در آستانه سفر باراک اوباما به عربستان خانواده‌های قربانیان حملات تروریستی یازده سپتامبر از رئیس‌جمهور آمریکا خواستند تا حکام سعودی […]

به گزارش هزار نیوز ؛

کاخ سفید اعلام کرد که اوباما در صورت تصویب طرح مربوط به تحت تعقیب قرار دادن مقامات عربستانی در ارتباط با پرونده حملات ۱۱ سپتامبر آن را وتو خواهد کرد.

به گزارش هزار نیوز ؛ در آستانه سفر باراک اوباما به عربستان خانواده‌های قربانیان حملات تروریستی یازده سپتامبر از رئیس‌جمهور آمریکا خواستند تا حکام سعودی را مسئول این حمله معرفی کنند.

خانواده‌های قربانیان همچنین در نامه‌ای به اوباما از تلاش دولت آمریکا برای عدم تصویب لایحه امکان شکایت خانواده‌های قربانیان حملات تروریستی از دولتهای خارجی به شدت انتقاد کردند.

کاخ سفید روز دوشنبه اعلام کرد که اوباما با تصویب طرح “عدالت در برابر حامیان تروریسم” مخالفت کرده و آن را وتو خواهد کرد.

جان ارنست، معاون مطبوعاتی کاخ سفید اعلام کرد که تصویب این طرح به کشورهای دیگر این اجازه را خواهد داد تا دیپلماتها و نیروهای نظامی را تحت تعقیب قرار دهند.

ارنست گفت: سوال مربوط به مصونیت مطلق چیزی است که از امکان همکاری نزدیک آمریکا با دیگر کشورهای دنیا حفاظت می‌کند.

وی در ادامه افزود: و عقب‌نشینی از این اصول آمریکا، مالیات دهندگان و نیروها و دیپلماتهای ما را در خطر قرار خواهد داد. و به این دلیل است که او چنین مصوبه‌ای را امضا نخواهد کرد.

انتهای متن/منبع:جهان نیوز

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه