رفتن به بالا
  • Sunday - 24 April 2016 - 10:09
  • کد خبر : ۳۵۹۰۳
IMG09453930

لینک کوتاه:
حجت الاسلام رئیسی:

قانون انتخابات نيازمند بازنگري است

 توليت آستان قدس رضوي گفت: امروز نيز مانند ادوار گذشته بايد قانون انتخابات توسط افراد مطلع و صاحبنظر در بخش نظارت و اجراي انتخابات و متناسب با تجربيات، قانون اساسي و اقتضائات جامعه و به دور از بخشي نگري و شتابزدگي، بازنگري شود. به گزارش هزار نیوز ؛ حجت الاسلام سيدابراهيم رئيسي در سخناني در جمع اعضاي […]

به گزارش هزار نیوز ؛
 توليت آستان قدس رضوي گفت: امروز نيز مانند ادوار گذشته بايد قانون انتخابات توسط افراد مطلع و صاحبنظر در بخش نظارت و اجراي انتخابات و متناسب با تجربيات، قانون اساسي و اقتضائات جامعه و به دور از بخشي نگري و شتابزدگي، بازنگري شود.

به گزارش هزار نیوز ؛ حجت الاسلام سيدابراهيم رئيسي در سخناني در جمع اعضاي شوراهاي قضايي و نظارت بر انتخابات استان خراسان رضوي، انتخابات كشور را داراي سازوكاري اطمينان بخش و مبتني بر قانون اساسي دانست.

 

وي بيان كرد: قانون اساسي جريان اجرا و نظارت در انتخابات را از يكديگر جدا كرده و در نهايت برگزاري انتخابات را برعهده مردم گذاشته است.

 

مشاور عالي رئيس قوه قضائيه در ادامه وجه مشترك دستگاه قضا و شوراي نگهبان را امر داوري دانست و تصريح كرد: هر دو اين مجموعه ها داوري و قضاوت را مبتني بر اسناد و مدارك انجام مي دهند.

 

حجت الاسلام رئيسي از قانون به عنوان چارچوب اصلي فعاليت هاي اين دو نهاد ياد و تاكيد كرد: بايد به گونه اي عمل شود كه همگان احساس كنند در پناه قانون هستند و كارها بر مدار قانون پيگيري مي شود.

 

توليت آستان قدس رضوي در ادامه فعاليت افراد شاغل در قوه قضائيه را بسيار حساس و ارزشمند خواند و گفت: آن طور كه در بيانات معصومان(ع) مشهود است، خداوند متعال اجر بسياري براي كار قضا قائل شده و آن را به عنوان يكي از زمينه هاي تقرب به خويش قرار داده است.

 

وي با اشاره به دشواريهاي كار قضايي تاكيد كرد: ترديد ندارم، برادراني كه در اين زمينه مشغول به خدمت هستند با آراي متقن و دقيق خود نقش ويژه اي در امنيت اجتماعي ايفا مي كنند.

 

توليت آستان قدس رضوي در ادامه به بركات زيارت اشاره كرد و گفت: زيارت امامان معصوم(ع) از جمله اقدامات اثباتي و ايجابي است كه مي تواند نقش بسزايي در كاهش ناهنجاري ها و آسيب هاي اجتماعي و به تبع آن پرونده هاي قضايي ايفا كند.

 

حجت الاسلام رئيسي اظهار كرد: فردي كه به زيارت حضرت رضا (ع) مشرف مي شود، تا مدتي رغبت به گناه و كژي ندارد و به بركت آثار زيارت، از نابهنجاري هاي اجتماعي مصون مي ماند.

 

وي با بيان اينكه حضور در بارگاه منور حضرت رضا(ع) انسان ساز و موجب تحول انسان هاست، اظهار كرد: در سيره ائمه اطهار (ع) نيز شاهديم كه افراد، هر زمان كه با مسائل، مشكلات و كجروي ها مواجه مي شدند در محضر اين بزرگواران حضور مي يافتند و به اين وسيله پاك مي شدند.

 

وي گفت: امروز نيز اگر حجاب ها برداشته شود، شاهد خواهيم بود كه همه ما در محضر امام رضا (ع) قرار داريم و براين اساس تسهيل امر زيارت را به عنوان يكي از راهبردهاي اصلي در دستور كار قرار داده ايم تا فرصت بهره مندي از اين ظرفيت عظيم و انسان ساز براي همگان فراهم شود.

 

توليت آستان قدس رضوي با تاكيد بر ضرورت نگاه جامع و همه جانبه به نيازهاي زائران، گفت: مقوله زيارت حضرت رضا(ع) تنها به محدوده حرم مطهر رضوي محدود نمي شود، بلكه تمام نيازهاي زائران از زمان حركت از مبدأ تا زمان بازگشت بايد احصا و تامين شود.

 

وي افزود: هر خاطره ناخوشايندي كه در مسير تشرف به زيارت حضرت رضا(ع) در ذهن زائر باقي بماند، نقطه اي از خاطره زيارت او به حساب مي آيد، بازگو مي شود و بر ديگران نيز تاثير مي گذارد.

 

توليت آستان قدس رضوي با تاكيد بر اينكه مسائل امنيتي مشهد مقدس و بارگاه منور رضوي منحصر به فرد است، گفت: بايد بررسي ها به گونه اي انجام گيرد كه نسبت به همه مسائل قابل پيش بيني، برنامه ريزي و پيشگيري لازم در دستور كار باشد و تحقق اين مهم وظيفه همه مسئولان است.

 

حجت الاسلام رئيسي تاكيد كرد: جمعيت متغير و متنوع كه از اقصي نقاط جهان به زيارت حرم مطهر رضوي مي آيند، در عين بركات بسيار براي مشهد، اقتضائات خاص خود را نيز دارد كه بايد مد نظر متوليان امور باشد لذا بايد تمام فرايندهاي دخيل در امر زيارت شامل جاده، راه، هتل، خيابان و… در اين زمينه مورد توجه باشند.

 

سالانه 27 ميليون زائر به مشهد مقدس مشرف مي شوند.

انتهای متن/منبع: خبرگزاری دانشجو

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه