رفتن به بالا
  • Sunday - 3 April 2016 - 09:11
  • کد خبر : ۳۴۹۹۲
IMG07083529

لینک کوتاه:
در ایام تعطیلات نوروز؛

مردم کرمان در ایام نوروز 1758 واحد خون اهدا کردند

مدیرکل انتقال خون استان کرمان گفت: مردم نوعدوست استان کرمان در 13 روز نخست سال جاری یک هزار و 758 واحد از خون خود را اهدا کردند. به گزارش هزار نیوز ؛ محمدرضا مهدی‌زاده مدیرکل انتقال خون استان کرمان گفت: در ایام نوروز امسال 2 هزار و 100 نفر به مراکز اهدای خون استان کرمان مراجعه […]

به گزارش هزار نیوز ؛

مدیرکل انتقال خون استان کرمان گفت: مردم نوعدوست استان کرمان در 13 روز نخست سال جاری یک هزار و 758 واحد از خون خود را اهدا کردند.

به گزارش هزار نیوز ؛ محمدرضا مهدی‌زاده مدیرکل انتقال خون استان کرمان گفت: در ایام نوروز امسال 2 هزار و 100 نفر به مراکز اهدای خون استان کرمان مراجعه کردند که از این تعداد 14 درصد به دلایل مختلف از اهدای خون معاف موقت یا دائم شدند.

وی بیان داشت: شهرستان کرمان با 992 واحد بیشترین اهدای خون را به خود اختصاص داد و پس از آن به ترتیب شهرستان‌های سیرجان با 242 واحد، رفسنجان با 237 واحد، جیرفت با 153 واحد و بم با 134 واحد خون در رده‌های بعدی قرار گرفتند.

مهدی‌زاده تصریح کرد: در این مدت حدود 3 هزار و 500 واحد از فرآورده‌های خونی مختلف شامل گلبول قرمز متراکم، پلاسما و پلاکت در مراکز درمانی استان توزیع شد.

وی ابراز داشت: در این مدت 100 واحد خون مازاد بر نیاز استان کرمان نیز به سیستان و بلوچستان ارسال شد.

مهدی‌زاده گفت: با توجه به پیش‌بینی که قبل از تعطیلات عید صورت گرفته بود، هیچ مشکلی در تامین فرآورده‌های خونی در این مدت در سطح استان کرمان نداشتیم و خون مورد نیاز بیماران به قدر کافی و زمان مناسب به دست آنها رسید.

انتهای متن/منبع: روابط عمومی سازمان انتقال خون

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه