رفتن به بالا
  • Monday - 25 April 2016 - 09:02
  • کد خبر : ۳۵۹۷۰
505925_781

لینک کوتاه:

معتادان دانلود، تهدیدی برای سیستم های اداری

رئیس اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا گفت: برخی کاربران فضای سایبر و شبکه های اجتماعی معتاد دانلود شده اند. این معتادان می توانند سیستم های مورد استفاده را آلوده کنند. به گزارش هزار نیوز ؛سرهنگ دوم علیرضا آذردرخش در تشريح اين مطلب اظهار داشت : برخی از معتادان وب گرد در فضای سایبر […]

به گزارش هزار نیوز ؛

رئیس اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا گفت: برخی کاربران فضای سایبر و شبکه های اجتماعی معتاد دانلود شده اند. این معتادان می توانند سیستم های مورد استفاده را آلوده کنند.

به گزارش هزار نیوز ؛سرهنگ دوم علیرضا آذردرخش در تشريح اين مطلب اظهار داشت : برخی از معتادان وب گرد در فضای سایبر برای سیستم های اداری بسیار خطرناک  هستند. مدیران فنی در این ادارات باید همواره آنتی ویروس های سیستم های تحت نظارت را به روز و فعال کنند، ضمن آنکه استفاده از دیواره آتش برای این مراکز بسیار مهم و حیاتی است.

وی با بیان اینکه معتادان دانلود با توجه به سلیقه و نگاه خود بدون توجه به نکات ایمنی و امنیتی فقط از فضای مجازی دانلود می کنند، افزود: لذا سیستم های این افراد چه گوشی هوشمند باشد یا سیستم های خانگی و اداری می تواند به انواع بد افزارها و تروجانها آلوده باشد.

وی به مدیران فنی ادارات پیشنهاد کرد: برای جلوگیری از ورود بدافزارهای مخرب و جاسوسی به سیستم های اداری یکی از راهکارها محدود سازی دانلود کاربران است، این امر می تواند ورود بدافزارهای مخرب و جاسوسی را به سیستم های اداری محدودتر کند.

سرهنگ آذردرخش در ادامه افزود: بستن پورت های حافظه های جانبی نیز در سیستم های اداری می تواند مفید باشد یا حافظه های جانبی مشخص برای این پورتها تعریف شود.

این مقام مسئول گفت: حتی محدودیت دسترسی به اینترنت می تواند برای کاربران اداری که نیازی به اینترنت ندارند سیستم های اداری را از حملات بدافزاری و جاسوسی ایمن کند.

رییس اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا در ادامه با بیان اینکه معتادان دانلود یک بانک کامل از نرم افزارها، کلیپ های متفاوت از فیلم و موسیقی گرفته تا کتاب و… هستند به دیگر کاربران فضای مجازی توصیه کرد: تحت هیچ عنوانی از معتادان دانلود نرم افزار یا کلیپ و… نخواهید، این انتقال چه از طریق ایمیل باشد یا حافظه های جانبی تهدیدزا است و می تواند سیستم های شما را به بدافزارهای مخرب و یا جاسوسی و… آلوده کند.

انتهای متن/منبع:میزان

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه