رفتن به بالا
  • Thursday - 28 April 2016 - 09:12
  • کد خبر : ۳۶۰۸۱
معلم1-172x132

لینک کوتاه:
معیار انتخاب معلم شایسته شاخص های کیفی است؛

مریم بردسیری نژاد معلم شایسته کرمان معرفی شد

دبیر کارگروه تخصصی تکریم و بزرگداشت مقام معلم در کرمان گفت: از میان معلمین شایسته مریم بردسیری نژاد به دلیل داشتن شاخص های کیفی در همه ی جوانب و داشتن شایستگی های تمام ساحتی برای دیدار با رهبری انتخاب شده است. … به گزارش هزار نیوز ؛” حمیدرضا دعاگویی دبیر کارگروه تخصصی تکریم و بزرگداشت […]

به گزارش هزار نیوز ؛

دبیر کارگروه تخصصی تکریم و بزرگداشت مقام معلم در کرمان گفت: از میان معلمین شایسته مریم بردسیری نژاد به دلیل داشتن شاخص های کیفی در همه ی جوانب و داشتن شایستگی های تمام ساحتی برای دیدار با رهبری انتخاب شده است. …

به گزارش هزار نیوز ؛” حمیدرضا دعاگویی دبیر کارگروه تخصصی تکریم و بزرگداشت مقام معلم در گفت و گو با ” زنان کویر ” در رابطه با معیارهای انتخاب معلم شایسته گفت:در گذشته معیار ها بر اساس فرم های اداری و بدون در نظر گرفتن شیوه های نوین تدریس صورت می گرفت که این خود موجب نارضایتی معلمین بود.

وی افزود: آسیب شناسی انجام شده از سوی وزارت آموزش و پرورش و پژوهش هایی که در ۵ منطقه از تهران و شهرهای تبریز و سمنان صورت گرفت، نهایتا منجر شد تا فرآیند انتخاب معلم شایسته تغییر کند و بر اساس اهداف سند تحول بنیادین و اعتلای فرهنگ عمومی این فرآیند به استان ها واگذار شود.

معاون پژوهش برنامه ریزی و نیروی انسانی عنوان کرد: بند دیگری از سند تحول به  ضرورت بازنگری و اصلاح در نظام جذب معلمی ،آموزش معلمی و ارتقای شایستگی های معلمی اشاره می کند که بر این اساس وزارت آموزش و پرورش چارچوب کاری را برای استان ها مشخص نمود.

دعاگویی اظهار داشت: آموزش و پرورش استان بر اساس سند تحول دستورالعمل و اهدافی را تنظیم کرد که بیشتر بر مرجعیت و اثر بخشی جامعه تاکید دارد.

وی بیان داشت: در این دستورالعمل هر مدرسه ملزم به انتخاب معلم شایسته بر اساس آیتم های کیفی و در نظر گرفتن شایستگی های تمام ساحتی معلم شد.

دبیر کارگروه تخصصی تکریم و بزرگداشت مقام معلم با بیان این که ۴ هزار و پانصد مدرسه در سطح استان کرمان وجود دارد افزود: در هر مدرسه یک کارگروه تخصصی متشکل از  شورای مدرسه، شورای دانش آموزی و انجمن اولیا تشکیل شد که نهایتا یک معلم شایسته در بعد اعتقادی، عملکرد معلمی و همه ی جوانب به لحاظ کیفی انتخاب و به منطقه معرفی شد.

معاون پژوهش برنامه ریزی و نیروی انسانی تصریح کرد: در ۳۲ منطقه استان  اطلاعات معلمین شایسته جمع آوری شد و مناطق نیز از طریق کارگروه تخصصی خود و بر اساس عملکرد کیفی معلم شایسته ی منطقه را انتخاب کردند.

دعاگویی تاکید کرد : در مرحله ی استانی انتخاب معلم شایسته را نداریم و صرفا منتخبین معلم در مدرسه و منطقه معرفی می شوند .

وی ادامه داد: از میان معلمین شایسته یک نفر به دلیل داشتن شاخص های کیفی در همه ی جوانب و داشتن شایستگی های تمام ساحتی برای دیدار با رهبری انتخاب می شود.

دبیر کارگروه تخصصی تکریم و بزرگداشت مقام معلم بیان داشت: مریم بردسیری نژاد از ناحیه ی ۲ ؛ آموزگار خلاقی است که به دلیل روش های ابتکاری برای حل مسئله، اقدامات پژوهشی، هماهنگی و هم سویی با برنامه های آموزش و پرورش، حضور در جشنواره ها و دوره های مدرسی و جلوه های ویژه ی مدرسی به عنوان نماینده ی شایسته ی استان در سال ۹۴-۹۵ از سوی وزارت آموزش و پرورش استان معرفی شد.

انتهای متن/ه

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه