رفتن به بالا
  • Saturday - 23 April 2016 - 11:13
  • کد خبر : ۳۵۷۵۷
139311061734498884606794

لینک کوتاه:

مقاومت شرکت‌های بیمه اروپایی در همکاری با ایران فراتر از انتظار است/ احساس رضایت از پایبندی ۱+۵ به تعهدات نداریم

قائم‌مقام بانک مرکزی مقاومت شرکت‌های بیمه اروپایی در همکاری با ایران را فراتر از انتظار توصیف کرد وگفت: کشورهای۱+۵ از پایبندی ایران به تعهداتش در توافق اظهار رضایت می‌کنند لیکن متأسفانه چنین احساسی در ایران از پایبندی طرف مقابل به تعهداتش وجود ندارد. به گزارش هزار نیوز ؛به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، اکبر […]

به گزارش هزار نیوز ؛

قائم‌مقام بانک مرکزی مقاومت شرکت‌های بیمه اروپایی در همکاری با ایران را فراتر از انتظار توصیف کرد وگفت: کشورهای۱+۵ از پایبندی ایران به تعهداتش در توافق اظهار رضایت می‌کنند لیکن متأسفانه چنین احساسی در ایران از پایبندی طرف مقابل به تعهداتش وجود ندارد.

به گزارش هزار نیوز ؛به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، اکبر کمیجانی قائم‌مقام بانک مرکزی در دیدار با هیئت آلمانی از خانه اقتصاد و صنعت ایالت باواریای این کشور خواستار همکاری بیشتر اقتصادی و بانکی بین ایران و آلمان شد و اطمینان داد کشور ایران به تعهدات خود در توافق با کشورهای 1+5 پایبند است.

کمیجانی ضمن استقبال از همکاری‌های متقابل ایران و آلمان خاطرنشان کرد: تحریم‌ها موجب متضرر شدن شرکای اروپایی در مبادلات بانکی با ایران شده است و برقراری روابط بانکی لازمه برقراری روابط تجاری و اقتصادی بین دو کشور است.

قائم‌مقام بانک مرکزی با اشاره به موفقیت‌های بانک مرکزی پس از اجرایی شدن برجام از جمله در مذاکره با شرکت‌های بیمه‌ای ساچه ایتالیا، اوکابه اتریش و کوفاس فرانسه و تسویه تعهداتی که به‌دلیل تحریم‌ها به وجود آمده بود، گفت: مذاکره با شرکت بیمه هرمس آلمان هم‌اکنون در جریان است که امیدواریم به‌زودی به نتیجه برسد، در عین حال حمایت دولت‌های اتریش، فرانسه و ایتالیا در دستیابی به توافقات ایران با شرکت‌های بیمه مؤثر بوده است.

کمیجانی خواستار حمایت دولت آلمان در زمینه مراودات بانکی شد و گفت: طی 36 سال اخیر حتی در شرایط سخت مالی ایران در پرداخت تعهدات خود هیچ‌گونه دیرکردی نداشته و حتی مبالغی بیش از تعهدات فعلی را با تفاهم و در یک برنامه زمان بندی تسویه کرده است.

وی مقاومت شرکت‌های بیمه‌ای اروپایی در همکاری با کشورمان را فراتر از انتظار توصیف کرد و افزود: کشورهای 1+5 از پایبندی ایران به تعهدات خود در توافق، اظهار رضایت می‌کنند لیکن متأسفانه چنین احساسی در ایران از پایبندی طرف مقابل به تعهدات خود وجود ندارد.

قائم‌مقام بانک مرکزی با درخواست از آقای پروسارت، ربیس خانه اقتصاد و صنعت ایالت باواریای آلمان برای تسریع در رفع مشکلات، افزود: نقش و جایگاه خانه اقتصاد و صنعت ایالت باواریا در اقتصاد آلمان تأثیرگذار است بنابراین بانک مرکزی ایران خواستار مذاکرات و تفاهمات بیشتر بانک‌های ایرانی ازجمله بانک خاورمیانه با هیئت آلمانی شد.

ربیس خانه اقتصاد و صنعت ایالت باواریای آلمان نیز با اشاره به “اکنون مسئله ما تحریم نیست بلکه جلوگیری از خسارت دیدن بانک‌های آلمانی به‌دلیل جریمه توسط آمریکایی‌ها است”، افزود از نفوذ سازمان خویش بر دولت آلمان استفاده خواهد کرد لیکن حل مشکلات زمان‌بر است و بر این اساس در شرایط فعلی همکاری با بانک‌های کوچک و متوسط آلمانی در اولویت است.

انتهای متن/منبع: تسنیم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه