رفتن به بالا
  • Saturday - 23 April 2016 - 11:23
  • کد خبر : ۳۵۷۹۰
13940822000261_PhotoA

لینک کوتاه:
نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری:

وجود مساجد خالی از عالم در شهر مایه ننگ است

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری گفت: وجود مساجد خالی از عالم در شهر مایه ننگ است. به گزارش هزار نیوز ؛ آیت‎الله سید علی‌اکبر قریشی پیش از ظهر امروز در مراسم جشن میلاد امیرالمومنین امام علی(ع) که در دفتر نماینده ولی‎فقیه در آذربایجان غربی برگزار شد، اظهار داشت: علمایی که در نهادهای مختلف […]

به گزارش هزار نیوز ؛

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری گفت: وجود مساجد خالی از عالم در شهر مایه ننگ است.

به گزارش هزار نیوز ؛ آیت‎الله سید علی‌اکبر قریشی پیش از ظهر امروز در مراسم جشن میلاد امیرالمومنین امام علی(ع) که در دفتر نماینده ولی‎فقیه در آذربایجان غربی برگزار شد، اظهار داشت: علمایی که در نهادهای مختلف استخدام شده‎اند تنها به این شغل به ویژه پس از بازنشستگی اکتفا نکرده و به آباد کردن مساجد شهر اقدام کنند.

وی آباد کردن مساجد به دست عالمان را امری مهم عنوان کرد و گفت: وجود مساجد خالی از عالم در شهر مایه ننگ بوده و سبب دوری مردم از علما و منابع صحیح دینی است، لذا بر اساس کلام الهی که آباد کردن مساجد را وظیفه مومنان می‌داند، انسان‌های عالم و مومن باید در مساجد حاضر شوند.

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری خواستار توجه بیشتر به مساجد و اقامه نمازهای جماعت در همه مساجد ارومیه شد و گفت: اگر تصمیم به شهرِ نماز کردن ارومیه بگیریم، خدای متعال اسباب را فراهم کرده، مردم در مساجد حاضر شده، نمازهای جماعت افزایش یافته، وضعیت شهر عوض شده و مومنان مورد رضایت خدای متعال قرار می‌گیرند.

وی به نقش کلیدی علمای دین در آباد کردن مساجد اشاره و اضافه کرد: اگر عالمی حاضر به حضور در مسجد نباشد، بر خلاف وظیفه خود عمل می‎کند، تلاش برای امرار و معاش بی‎اشکال است، اما هر عالمی باید آباد کردن یک مسجد را وظیفه خود بداند.

قریشی با اشاره به اینکه برخی اشخاص عملشان در جامعه بازتاب دارد، خاطرنشان کرد: «پیامبر به زنان خود بگو اگر از شما فاحشه آشکار سر زند، خدای متعال عذاب‌ شما را مضاعف می‌کند و اگر عمل صالح سر زند، اجرش را دوبار می‌دهیم» این آیه نشان می‌دهد که عمل همسر پیامبر در جامعه انعکاس دارد.

این مسئول اضافه کرد: اعمال همسران پیامبر در جامعه بازتاب دارد به طوری که با رفتار خود باعث تشویق مردم در عمل به دستورات دینی می‌شوند و با معصیت کردن هم مردم را به دین بی‌رغبت کرده و اعتقاد آنها را سست می‌کنند.

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری با اظهار اینکه اعمال روحانیان در جامعه بازتاب دارد، خاطرنشان کرد: روحانیان با عمل کردن به دستورات دینی مردم را برای قدم برداشتن در این مسیر راغب می‌کنند، ولی با ارتکاب گناه آنها، هم مردم سست عقیده می‌شوند.

این مسئول با اشاره به حدیثی از نبی مکرم اسلام(ص) که «با عمل خود مردم را به دین دعوت کنید نه با کلام خود»، خاطرنشان کرد: اگر روحانی به احکام دین عمل کند، مردم به دین خوش‌بین می‌شوند، اگر به دین نفع نمی‌رسانیم، کاری نکنیم که مردم به دین بدبین شوند.

قریشی با اشاره به اینکه اشتباه فرد عادی در مردم اثر ندارد، ولی در مورد اشتباه‌های عالم چنین نیست، خاطرنشان کرد: ما هم می‌توانیم دین را با زبان خود تبلیغ و ترویج کنیم و هم با عمل خود، در صورت خالص بودن نیت تاثیر سازنده‌ای در مردم ایجاد می‌شود، ولی در صورت وجود نفاق به طور قطع اثر منفی ایجاد خواهد شد.

این مسئول گفت: در صورتی که یک عالم کار خیر مانند آباد کردن یک مسجد را انجام دهد، مردم را برای عمل به دستورات دینی تشویق می‌کند، ولی در صورت مشاهده یک گناه از عالم مردم از خدا روی‌گردان می‌شوند.

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری حضرت علی(ع) را یکی از بزرگترین نعمت‌های الهی عنوان کرد، افزود: انسان در توصیف شخصیت، جایگاه والا و رفیع ایشان عاجز و ناتوان است.

این مسئول به ولایت تکوینی امیرالمومنین(ع) اشاره کرد و گفت: جبرئیل در بین زمین و آسمان ندا داد که «لا سیف الا ذوالفقار لا فتی الا علی(ع)» مسلمانان این ندا را شنیده و از پیامبر(ص) پرسیدند که این چه ندایی است، حضرت فرمودند که جبرئیل که در وصف علی(ع) فریاد می‌زند.

وی خاطرنشان کرد: امام علی(ع) یکی از برترین نعمت‌هایی است که به ما خدای متعال عطا فرموده است.

انتهای متن/منبع: فارس

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه