رفتن به بالا
  • Monday - 4 April 2016 - 08:51
  • کد خبر : ۳۵۰۲۶
farhangnews_185903-531023-1456812399

لینک کوتاه:

پاسخ صداوسیما به اظهارات دیشب عراقچی

 مدیرکل اخبار خارجی خبرگزاری صداوسیما با بیان اینکه رئیس جمهور اتریش از قبل درجریان سوالات خبرنگار بود گفت: خبرنگار صدا و سیما قبل از مصاحبه، برای اطمینان مجدد، به رئیس جمهور اتریش تاکید می‌کند که آیا درخصوص سوال مربوط به سوئیفت مشکلی وجود ندارد که رئیس جمهور اتریش پاسخ می‌دهد هیچ مشکلی وجود ندارد.  به […]

به گزارش هزار نیوز ؛

 مدیرکل اخبار خارجی خبرگزاری صداوسیما با بیان اینکه رئیس جمهور اتریش از قبل درجریان سوالات خبرنگار بود گفت: خبرنگار صدا و سیما قبل از مصاحبه، برای اطمینان مجدد، به رئیس جمهور اتریش تاکید می‌کند که آیا درخصوص سوال مربوط به سوئیفت مشکلی وجود ندارد که رئیس جمهور اتریش پاسخ می‌دهد هیچ مشکلی وجود ندارد.

 به گزارش هزار نیوز ؛  در پی اظهارات شب گذشته عراقچی معاون وزیر امورخارجه مبنی بر اینکه خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، در وین نظر خود را درباره سوئیفت به رئیس جمهور اتریش القا کرده است، مدیرکل اخبار خارجی خبرگزاری صدا و سیما گفت: سوالات مصاحبه اختصاصی با رئیس جمهور اتریش از قبل به اطلاع  دفتر ریاست جمهوری و شخص رئیس جمهور رسیده بود.

 

چپریان افزود: خانم کاظمی خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما دقایقی قبل از آغاز مصاحبه، برای اطمینان مجدد، به رئیس جمهور اتریش تاکید می کند که آیا درخصوص سوال مربوط به سوئیفت مشکلی وجود ندارد که رئیس جمهور اتریش پاسخ می دهد هیچ مشکلی وجود ندارد و هر سوالی را که می خواهید بپرسید.

 

مدیرکل اخبار خارجی صدا و سیما خاطرنشان کرد: در مصاحبه با مقامات کشورهای دیگر به‌خصوص رؤسای جمهور، عرف رسانه ای به این صورت است که سؤالات و محورهای اصلی مصاحبه، از قبل،  به اطلاع طرف  مصاحبه شونده می رسد.

 

چپریان همچنین درخصوص این بخش از اظهارات آقای عراقچی که گفته بود سوالات این مصاحبه از مرکز به خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در وین ارسال شده بود، گفت: کسانی که با روال کار در رسانه ها آشنایی دارند، می دانند که سوالات  مصاحبه های خبرنگاران با مقامات کشورها ، با هماهنگی آژانس خبری انجام می شود و معمولا برای تهیه بهترین و خبری‌ترین و به‌روزترین سؤال‌ها، تعامل دوطرفه ای میان خبرنگار و آژانس خبری وی وجود دارد و اگر روالی غیر از این باشد، خارج از عرف رسانه‌ای و غیرطبیعی، تلقی خواهد شد.

 

انتهای متن/منبع: خبرگزاری دانشجو

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه