رفتن به بالا
  • Saturday - 30 April 2016 - 11:05
  • کد خبر : ۳۶۲۶۱
13941030000175_PhotoA

لینک کوتاه:

چرا در طول تاریخ نام این خلیج را «فارس» گذاشته‌اند

رضایی عنوان کرد: هم شمال و هم جنوب خلیج برای ایران بوده است که در اثر ضعف پادشاهان ایران، جنوب خلیج فارس از دست رفت ولی هویت آن را کسی نمی تواند منکر شود. به گزارش هزار نیوز ؛محسن رضایی در صفحه شخصی اینستاگرامش ضمن گرامیداشت روز خلیج فارس و سالروز آغاز عملیات بیت المقدس، […]

به گزارش هزار نیوز ؛

رضایی عنوان کرد: هم شمال و هم جنوب خلیج برای ایران بوده است که در اثر ضعف پادشاهان ایران، جنوب خلیج فارس از دست رفت ولی هویت آن را کسی نمی تواند منکر شود.

به گزارش هزار نیوز ؛محسن رضایی در صفحه شخصی اینستاگرامش ضمن گرامیداشت روز خلیج فارس و سالروز آغاز عملیات بیت المقدس، نوشت:
آیا می دانید در درازنای تاریخ چرا نام این خلیج را فارس گذاشته اند و  خلیج‌ عربی نیست. چون این آبراهه از وسط سرزمین های ایران رد می شد یعنی هم شمال و هم جنوب این خلیج برای ایران بوده است که در اثر ضعف پادشاهان ایران، جنوب خلیج فارس از دست رفت ولی هویت آن را کسی نمی تواند منکر شود چرا که شناسنامه این آبراهه بنام خلیج فارس گرفته شده است و هنوز هم بخش اعظمی از سواحل این آبراهه از آن ایران است. عملیات بیت المقدس نیز که به آزادی خرمشهر منجر شد، پرونده شکست ها و تجزیه ایران را بست .
روزی خواهد رسید که دو طرف این آبراهه فریاد زنده باد اسلام و زنده باد ایران را سر خواهند داد.

انتهای متن/منبع:فارس

 

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه