رفتن به بالا
  • Wednesday - 27 April 2016 - 12:42
  • کد خبر : ۳۶۰۴۵
13920924000218_PhotoA

لینک کوتاه:

«چشم عقاب» جایگزین ویدیو چک می‌شود

فدراسیون جهانی والیبال (FIVB) از محمد شاهمیری داور بین المللی ایران برای حضور در سمینار داوری المپیک دعوت کرد. به گزارش هزار نیوز ؛به نقل از سایت فدارسیون والیبال، 20 داور قضاوت مسابقات والیبال المپیک را بر عهده خواهند داشت و با توجه به حساسیت این رقابت‌ها، فدراسیون جهانی والیبال سمینار ویژه برای داوران قضاوت […]

به گزارش هزار نیوز ؛

فدراسیون جهانی والیبال (FIVB) از محمد شاهمیری داور بین المللی ایران برای حضور در سمینار داوری المپیک دعوت کرد.

به گزارش هزار نیوز ؛به نقل از سایت فدارسیون والیبال، 20 داور قضاوت مسابقات والیبال المپیک را بر عهده خواهند داشت و با توجه به حساسیت این رقابت‌ها، فدراسیون جهانی والیبال سمینار ویژه برای داوران قضاوت کننده در المپیک برگزار خواهد کرد.

این سمینار در دو گروه 10 نفره در ژاپن برگزار می‌شود که محمد شاهمیری در گروه نخست و از 20 اردیبهشت ماه در آن شرکت می‌کند و سمینار گروه دوم نیز از پنجم خردادماه آغاز می‌شود. در این دوره مسایل همچون قوانین و مقررات جدید والیبال، سیستم جدید ویدیو چک، منشی الکترونیک، بحث‌های رواشناسی و تست پزشکی از داوران قرار دارد که دبیر، رئیس کمیته داوران و رئیس کمیته پزشکی فدراسیون جهانی والیبال نیز در این سمینار حضور خواهند داشت.

کاربرد سیستم جدید ویدیو چک مشهور به «چشم عقاب» یکی از محورهای مهم این سمینار است و شاهمیری، داور بین‌المللی والیبال ایران درباره این سیستم گفت: شش ساعت از دوره ژاپن در خصوص نحوه کاربرد این سیستم خواهد بود.

وی درباره ویژگی‌های سیستم چشم عقاب گفت: مهمترین ویژگی استفاده از دوربین های بسیار قدرتمند است. همچنین امکان نمایش تصاویر به صورت گرافیکی از دیگر مزایایی این سیستم است.

شاهمیری با بیان اینکه گروه اپراتور همراه این سیستم از طرف فدراسیون جهانی به مسابقات اعزام می‌شوند، گفت: داور ویژه ویدیو چک نیز به جمع داوران اول و دوم اضافه می‌شود. همچنین داور ویدیو چک با داور اول و دوم از طریق بی‌سیم در ارتباط خواهد بود.

وی درباره تعداد داوران قضاوت کننده در المپیک اظهار داشت: مسابقات والیبال المپیک 2016 ریو با حضور 20 داور برتر جهان قضاوت خواهد شد و از قاره آسیا داورانی از کشورهای قطر، چین، کره جنوبی و ایران حضور دارند.

داور بین المللی والیبال ایران سمینار ژاپن را بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: کادر برگزاری این دوره بسیار قدرتمند و زبده هستند و برگزاری آن قبل از لیگ جهانی می‌تواند، کمک به برگزاری بهتر مسابقات لیگ جهانی در تهران کند و به یقین برای والیبال ایران مفید خواهد بود.

محمد شاهمیری در سال 2016 برای قضاوت در مسابقات انتخابی المپیک، لیگ جهانی و مسابقات والیبال المپیک ریو از سوی فدراسیون جهانی والیبال انتخاب شده است.

سیستم چشم عقاب در مسابقات والیبال جام جهانی 2015 برای تست استفاده شد و نمره قبولی گرفت. این سیستم در مسابقات تنیس نیز استفاده می‌شود.

انتهای متن/منبع:فارس

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه