رفتن به بالا
  • Saturday - 23 April 2016 - 11:26
  • کد خبر : ۳۵۸۰۰
2054860

لینک کوتاه:

چین و روسیه دنبال سلطه بر تجارت طلا هستند

بانک خلق چین و بانک روسیه به دنبال برنامه مشترکی هستند که در پی آن، تجارت طلا در این دو کشور با هم پیوند پیدا کند. به گزارش هزار نیوز ؛به نقل از خبرگزاری تاس، «سرگی شوتسوف» نائب رئیس بانک مرکزی روسیه در مصاحبه با این خبرگزاری گفت: کشورهای چین، روسیه، برزیل، هند، و آفریقای […]

به گزارش هزار نیوز ؛

بانک خلق چین و بانک روسیه به دنبال برنامه مشترکی هستند که در پی آن، تجارت طلا در این دو کشور با هم پیوند پیدا کند.

به گزارش هزار نیوز ؛به نقل از خبرگزاری تاس، «سرگی شوتسوف» نائب رئیس بانک مرکزی روسیه در مصاحبه با این خبرگزاری گفت: کشورهای چین، روسیه، برزیل، هند، و آفریقای جنوبی اقتصادهایی بزرگ با ذخایری عظیم از طلا هستند و میزان بسیاری از تولید و مصرف این فلز گرانبها را به خود اختصاص داد‌ه‌اند. تجارت طلا در چین در شهر شانگهای و در روسیه در شهر مسکو انجام می‌شود. هدف ما این است که با برقرار کردن ارتباط بین این دو شهر افزایش میزان تجارت بین این دو بازار را شاهد باشیم.

چین بزرگترین تولیدکننده طلا در جهان است و سال قبل ۴۹۰ تن طلا تولید کرد. روسیه نیز با ۲۹۵ تن تولید در سال قبل، بعد از استرالیا سومین کشور تولیدکننده طلا در دنیا است. روی هم رفته این کشورها ۲۵ درصد تولید طلای جهان را در دست خود دارند.

بانک‌های مرکزی روسیه و چین بزرگترین خریداران طلا در جهان هستند. از اواخر سال ۲۰۰۸ ذخایر طلای چین نزدیک به ۳ برابر شده و از ۶۰۰ تن به ۱۷۶۲ تن رسیده است. روسیه نیز در حال حاضر ۱۴۱۵ تن طلا دارد.

بعد از کشورهای آمریکا، آلمان، ایتالیا، و فرانسه کشورهای چین و روسیه به ترتیب پنجمین و ششمین کشور جهان در میزان ذخایر طلای خود به شمار می‌روند.

انتهای متن/منبع: مهر

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه