رفتن به بالا
  • Sunday - 24 April 2016 - 10:14
  • کد خبر : ۳۵۹۱۹
index-16-172x132

لینک کوتاه:
رئیس پلیس فتا استان کرمان:

کلاهبرداری‌ اینترنتی از زنان ایرانی رو به افزایش است

رئیس پلیس فتا استان کرمان گفت: با گسترش روز‌افزون شبکه‌های اجتماعی شاهد آنیم که افرادسودجو کلاهبرداری‌های گوناگون و گسترده‌ای را برای فریب و سواستفاده از زنان و دختران به راه انداخته ‌اند. … به گزارش هزار نیوز ؛“کامبیز اسماعیلی ” : پرونده های تشکیل شده در پلیس فتا گویای آن است که تمرکز اخاذان و […]

به گزارش هزار نیوز ؛

رئیس پلیس فتا استان کرمان گفت: با گسترش روز‌افزون شبکه‌های اجتماعی شاهد آنیم که افرادسودجو کلاهبرداری‌های گوناگون و گسترده‌ای را برای فریب و سواستفاده از زنان و دختران به راه انداخته ‌اند. …

به گزارش هزار نیوز ؛“کامبیز اسماعیلی ” : پرونده های تشکیل شده در پلیس فتا گویای آن است که تمرکز اخاذان و کلاهبرداران بر روی زنان و دختران جامعه ایرانی رو به افزایش است و این موضوع زنگ خطر را برای این قشر از کاربران اینترنت و شبکه‌های اجتماعی به صدا در آورده است.

وی تصریح کرد :در حال حاضر برخی از این فریب‌ ها به کلاهبرداری و اخاذی ‌های مالی بالایی ختم شده و بعضا درآمد های میلیاردی را برای کلاهبرداران به همراه می ‌آورد و البته برخی از این فریب‌ ها نیز موجب لطمه به آبروی افراد و بروز اتفاقات تلخ شده است.

رئیس پلیس فتا استان کرمان گفت: پلیس فتا همواره از گسترش تکنولوژی حمایت می‌ کند و به هیچ وجه نیز قصد ندارد قضیه تکراری “شبکه‌های اجتماعی خوب یا بد؟” را به میان بکشد، اما با آگاه سازی در مورد برخی از فریب ‌های رایج کلاهبرداران در این شبکه‌ها می توان زنان و خانواده ‌های ایرانی را در این رابطه هوشیار کرد.

وی افزود: طبیعی است که شبکه‌های اجتماعی باید به عنوان بستری نگریسته شوند که می‌ توان از آن‌ها هم به شیوه خوب و هم به شیوه بد استفاده کرد.

این مقام مسئول در پایان گفت: علاوه بر بازتاب‌ های رسانه ‌ای گسترده فریب و سواستفاده از خانم‌ها در شبکه‌های اجتماعی، در برخی موارد به دلایلی همچون کم سن بودن و جنسیت قربانیان و مسایلی از قبیل حفظ آبرو و نگرانی از نحوه مواجهه خانواده‌ ها در بخش عمده ‌ای از موارد شکایتی مطرح نمی‌ شود.

انتهای متن/منبع:دانا

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه