رفتن به بالا
  • Tuesday - 19 April 2016 - 10:12
  • کد خبر : ۳۵۶۰۵
13950130000753_PhotoA

لینک کوتاه:

گزارش وزارت خارجه درباره تناسب اقدامات ایران و 5+1 پاسخی نداده است

نماینده مردم محلات در مجلس گفت: گزارش وزارت خارجه درباره برجام باید پاسخ می‌داد که آیا اقدامات طرف مقابل متناظر با اقدامات ایران در برجام بوده است یا نه؟  به گزارش هزار نیوز ؛ حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی  با اشاره به ارائه گزارش وزارت امور خارجه در باره روند […]

به گزارش هزار نیوز ؛

نماینده مردم محلات در مجلس گفت: گزارش وزارت خارجه درباره برجام باید پاسخ می‌داد که آیا اقدامات طرف مقابل متناظر با اقدامات ایران در برجام بوده است یا نه؟

 به گزارش هزار نیوز ؛ حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی  با اشاره به ارائه گزارش وزارت امور خارجه در باره روند اجرایی برجام به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: گزارشی که به مجلس ارائه می‌شود باید شفاف و واضح باشد.

وی با طرح این سوال که آیا تحریم های آمریکا علیه ایران پس از آغاز اجرایی شدن برجام لغو شده است یا نه؟ اظهار داشت: در گزارش وزارت امور خارجه به مجلس باید به صراحت قید می‌شد که آیا آمریکا از فشار بر بانک‌های ایرانی دست برداشته است یا نه.

سلیمی با تأکید بر اینکه در گزارش یادشده پاسخ روشنی به این سوال داده نشده است، گفت: سوال بعدی که گزارش وزارت خارجه باید به آن پاسخ می‌داد این بود که آیا اقدامات طرف مقابل متناظر با اقداماتی که ایران انجام داده، بوده است یا نه؟ که در این گزارش به آن پرداخته نشده است.

وی خاطرنشان کرد: اگر طرف مقابل به تعهدات خود عمل کرده است پس چرا رونق اقتصادی که وعده داده می‌شد، صورت نگرفته است؟

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی، گفت: چرا رکود در کشور عمیق‌تر شده است و چرا بیکاری روز به روز در حال افزایش است؟

وی تصریح کرد: این مطالب باید با صراحت در گزارش قید می‌شد، اما چنین نشده است.

سلیمی با ذکر این نکته که آمریکایی‌ها هنوز از خصومت با کشورمان دست نکشیده‌اند، گفت: آمریکایی‌ها در روند خرید سوخو30 و اس‌300 کارشکنی می‌کنند و برخی کشورهای دست‌ِ چندم را تحریک می‌کنند تا برای ما دردسر ایجاد کنند.

وی جدیت فزون‌تر آمریکایی‌ها در تجهیز تروریست‌ها، با هدف ضربه زدن به ایران را یادآور شد و خاطرنشان کرد: اندکی از خصومت‌های آمریکایی‌ها کاسته نشده است و حتی برخی مقامات آمریکایی به صراحت عنوان کرده‌اند هدف از برجام تغییر حکومت در ایران و یا تغییر رفتار جمهوری اسلامی است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: در این گزارش به روشنی عنوان نشده است که رفتار ایران در مقابل این اقدامات خصمانه چیست.

انتهای متن/منبع: فارس

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه