رفتن به بالا
  • Saturday - 30 April 2016 - 11:11
  • کد خبر : ۳۶۲۶۸
a2h6kkrz6

لینک کوتاه:

۱۰ دلیلی که می‌توان گفت پرسپولیس قهرمان لیگ می‌شود

 پرسپولیس برابر نفت تهران شکست خورد و این شکست تنها مورد اختلاف تاریخی با یک سوژه قدیمی است،می خواهیم برویم به ۲۱ سال قبل (سال ۱۳۷۴) و یک شبیه پنداری تاریخی انجام دهیم تا هواداران پرسپولیس همچنان به قهرمانی خوش بین باشند.  به گزارش هزار نیوز ؛  تنها وجه اختلاف شبیه سازی تاریخی ما یعنی مقایسه […]

به گزارش هزار نیوز ؛

 پرسپولیس برابر نفت تهران شکست خورد و این شکست تنها مورد اختلاف تاریخی با یک سوژه قدیمی است،می خواهیم برویم به ۲۱ سال قبل (سال ۱۳۷۴) و یک شبیه پنداری تاریخی انجام دهیم تا هواداران پرسپولیس همچنان به قهرمانی خوش بین باشند.

 به گزارش هزار نیوز ؛  تنها وجه اختلاف شبیه سازی تاریخی ما یعنی مقایسه شرایط پرسپولیس قهرمان سال 1374 با خاطرات امروز پرسپولیس این است که 21 سال قبل پرسپولیس برابر تیمی در 2 هفته مانده به پایان لیگ شکست نخورده بود اما از سوی دیگر با تیم فعلی چندین وجه اشتراک داشت که می تواند هواداران این تیم را خوشحال کند.بخوانید:
1- پرسپولیسی که در سال 1374 قهرمان شد، در پایان هفته 28 لیگ برتر 51 امتیازی شد، البته با تفاضل گل مثبت 11.
2- پرسپولیسی که در سال 1374 قهرمان شد،در هفته بیست و نهم به تبریز رفت و حریف پرقدرت آن روزهایش، ماشین سازی را با نتیجه یک بر صفر شکست داد. حالا هم در هفته 29 پرسپولیس به تبریز میرود و با گسترش فولاد بازی میکند!
3- پرسپولیسی که در سال 1374 قهرمان شد، ماشین سازی را شکست داد که در رتبه هشتم جدول لیگ بود .حالا هم گسترش فولاد تبریز در رتبه 8 است!
4- پرسپولیسی که در سال 1374 قهرمان شد،در بدترین وضعیت از تیم صدرنشین لیگ یعنی بهمن 11 امتیاز عقب افتاد (بهمن 33 امتیاز داشت و پرسپولیس 22 امتیاز ).جالب این که در فصل جاری هم شرایط همین گونه بوده و استقلال در مقطعی از لیگ 15 امتیاز با پرسپولیس اختلاف داشته است.
5 – پرسپولیسی که در سال 1374 قهرمان شد، در هفته آخر در تهران میزبان بود و پرسپولیس مدل 95 هم حالا در هفته آخر در تهران میزبان رقیب است.
6- پرسپولیسی که در سال 1374 قهرمان شد، با 57 امتیاز قهرمان شد،پرسپولیس برانکو هم اگر 2 بازی آینده را با پیروزی پشت سر بگذارد،57 امتیازی خواهد شد.
7-پرسپولیسی که در سال 1374 قهرمان شد، با یک مربی کروات – استانکو پابلوکوویچ – بر جام بوسه زد و جالب این که مربی این فصل پرسپولیس هم یک کروات است.
8 -پرسپولیسی که در سال 1374 قهرمان شد، پس از 7 سال این عنوان را کسب کرد. در این 7 دوره تیم های پاس 4 بار ، سایپا 2 بار و استقلال تهران یک بار قهرمان لیگ شدند. (در سالهای مابین 54 تا 73 به خاطر حوادث انقلاب و جنگ تحمیلی تنها 7 دوره لیگ برگزار شده بود)، حالا هم بعد از آخرین دوره ای که پرسپولیس عنوان قهرمانی را مال خود کرده،7 دوره از لیگ برگزار شده که سپاهان 4 ،استقلال 2 و فولاد یک بار قهرمان شده اند.
9 – بین هفته 29 تا هفته 30 لیگ سال 74، 5 روز فاصله بود، بازی هفته 29 در روز 25 دی 74 و بازی هفته 30 در روز 30 دی 74 بود و حالا هم هفته 29،در روز 19 اردیبهشت وبازی هفته 30 در روز 24 اردیبهشت برگزار خواهد شد.
10- … و آخرین نکته این که ،در آن سال بین پرسپولیس و استقلال در پایان لیگ یک تیم واسط یعنی بهمن وجود داشت وحالا هم به نظر میرسد تیم فوتبال استقلال خوزستان این تیم واسط باشد!

 

انتهای متن/منبع:خبرگزاری دانشجو

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه