رفتن به بالا
  • Sunday - 24 April 2016 - 10:16
  • کد خبر : ۳۵۹۱۷
724322

لینک کوتاه:
مدیرکل سازمان تامین اجتماعی استان کرمان خبر داد؛

285نفر بیمه شده اصلی و 135 هزار بیمه شده خاص در استان کرمان وجود دارد

مدیرکل سازمان تامین اجتماعی استان کرمان گفت: در حال حاضر تعداد 285 نفر بیمه شده اصلی یعنی اجباری در کارگاه های مشمول سازمان تامین اجتماعی مشغول کار هستند، همچنین 135 هزار بیمه شده خاص که تحت عناوین بیمه شدگان حرف مشاغل آزاد، اختیاری، قالی باف ، کارگران ساختمانی، پته دوز، کارگران باربر، رانندگان به نوعی […]

به گزارش هزار نیوز ؛

مدیرکل سازمان تامین اجتماعی استان کرمان گفت: در حال حاضر تعداد 285 نفر بیمه شده اصلی یعنی اجباری در کارگاه های مشمول سازمان تامین اجتماعی مشغول کار هستند، همچنین 135 هزار بیمه شده خاص که تحت عناوین بیمه شدگان حرف مشاغل آزاد، اختیاری، قالی باف ، کارگران ساختمانی، پته دوز، کارگران باربر، رانندگان به نوعی تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار دارند.

به گزارش هزار نیوز ؛علی حسینی در نشست خبری ضمن تسلیت وفات حضرت زینب (س) و گرامیداشت هفته کار و کارگر اظهار داشت:  سازمان تامین اجتماعی بزرگترین سازمان بیمه ای کشور است که بیش از 50 درصد از جمعیت کشور را تحت پوشش خود دارد.

وی با بیان اینکه  تقریبا از هر دو نفر ایرانی یک نفر به لحاظ بیمه ای تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی است، گفت: این سازمان به عنوان یک سازمان عمومی غیر دولتی تمام منابع و درآمدهای خود را از شرکای اجتماعی بدون استفاده از بودجه عمومی دولت استفاده می کند .

مدیرکل سازمان تامین اجتماعی استان کرمان افزود: در هر ماه 4 هزار و 500 میلیارد تومان هزینه های این سازمان در بخش بیمه ای و درمان است که تقریبا می توان  گفت هزار میلیارد تومان از یارانه ای که دولت به مردم پرداخت می کند بیشتر است.

حسینی ادامه داد: سازمان تامین اجتماعی در رؤس برنامه هایش توسعه ، تامین ، گسترش و پوشش انواع بیمه های  اجتماعی و استقلال نظام هماهنگ و متناسب با برنامه های آن را در دستور کار خود دارد.

وی با بیان اینکه این سازمان توانسته در دولت تدبیر و امید در مسیر اصلی خود همانا خدمت و خدمتگذاری  قرار گیرد، عنوان کرد:ماموریت اصلی خدمت و صیانت از نیروی کار است که  با  4 راهبرد اصلی قانون گرایی، برنامه محوری، پاسخگویی و پاکدستی توانسته است بدون هیچ تاخیری به موقع نسبت به تعهدات سنگین خودش  به جامعه هدف و به ویژه مستمری بگیران و بازنشستگان اقدام کند.

حسینی سازمان تامین اجتماعی را به عنوان یک سازمان درآمد هزینه عنوان کرد و بیان داشت: تمام هزینه های آن از محل درآمدهایی است که کسب می کند در بحث اقتصاد مقاومتی این سازمان پیشتاز در این مهم است چرا که تمام منابع آن از محل های داخلی و تولیدات داخلی وشرکای اجتماعی تامین می شود.

وی گفت: این سازمان در استان کرمان در سال گذشته ماهیانه بالغ بر 85 میلیارد تومان در بخش بیمه ای به مستمری بگیران و بازنشستگان  تحت عناوین تعهدات کوتاه مدت و بلند مدت پرداخت کرده است.

حسینی افزود: بیش از یک میلیون و 400 هزار نفر از جمعیت استان کرمان تحت پوشش این سازمان قرار دارد که در حال ارائه خدمات به آنان هستیم .

وی اذعان داشت: در حال حاضر تعداد 285 نفر بیمه شده اصلی یعنی اجباری در کارگاه های مشمول سازمان تامین اجتماعی مشغول کار هستند، همچنین 135 هزار بیمه شده خاص که تحت عناوین بیمه شدگان حرف مشاغل آزاد،  اختیاری،  قالی باف ، کارگران ساختمانی،  پته دوز،  کارگران باربر،  رانندگان به نوعی تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار دارند.

مدیرکل سازمان تامین اجتماعی استان کرمان  خاطرنشان کرد: هر ماه بالغ بر یکصد هزار جلد دفتر تامین اجتماعی صادر و به دست مردم داده می شود.

حسینی عنوان کرد:  با توجه به اینکه تعداد زیادی تحت پوشش این سازمان قرار دارند رفت و آمدهای مردم به سازمان تامین اجتماعی نسبت به ادارات زیاد است.

وی به جهت  جلوگیری از رفت و آمدهای غیر ضرور مردم به شعب سازمان تامین اجتماعی، ابراز داشت:  این سازمان اقدام به فراهم آوردن بستر خدمات غیر حضوری خود به مردم و کارفرمایان کرده است، در همین راستا کارفرمایان درسال گذشته توانستند به صورت غیر حضوری نسبت به ارسال لیست و پرداخت حق بیمه خود به سازمان تامین اجتماعی اقدام کنند.

حسینی با بیان اینکه 41 هزار کارگاه فعال در کرمان وجود دارد، افزود: یک هزار کارگاه دارای تعداد بیش از 50 نفر کارگر است که در آنجا مشغول به کار می باشند.

وی اذعان داشت: در سال گذشته بیش از 92 درصد از کارفرمایان به صورت غیر حضوری لیست و حق بیمه خود را به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کردند.

حسینی از کلیه کارفرمایان خواست تا بدون مراجعه به شعب تامین اجتماعی از محل کار، کارگزاریها و سکونت خود با گرفتن رمز اینترنتی از سازمان تامین اجتماعی نسبت به ارسال لیست و پرداخت حق بیمه خود اقدام کنند .

وی گفت: چرا که این عمل باعث می شود تا از رفت و آمدها و ترافیک های شهری  و اتلاف وقت کارفرما و بیمه شدگان گرفته شود.

مدیرکل سازمان تامین اجتماعی استان کرمان عنوان کرد: بیمه شدگان خاص هم  می توانند به صورت غیر حضوری نسبت به دریافت فیش و پرداخت حق بیمه از طریق سیستم اینترنتی اقدام کنند و آنها هم با مراجعه به شعب تامین اجتماعی نسبت به  اخذ رمز اینترنتی از محل زندگی با دریافت فیش و پراخت حق بیمه خود اقدام کنند.

حسینی با بیان اینکه بزودی در شهر نوق شعبه تامین اجتماعی راه اندازی می شود، افزود: سازمان تامین اجتماعی در سال گذشته در شهرستانهای رابر، گلباف، شهداد و فهرج اقدام به راه اندازی شعبه تامین اجتماعی نموده  است.

وی گفت: در واقع سازمان تامین اجتماعی با حمایت از نیروی کار، صیانت نیروی کار  و ایجاد آرامش در محیط کار می تواند محیط کار را محیطی امن همراه با آسایش برای کارفرما و بیمه شده به حساب بیاورد و تحقق ببخشد و با  آرامش خاطر بیشتر بیمه شدگان بتوانند کار کنند و  به تولیدات داخلی کمک نمایند که در بحث اقتصاد مقاومتی جایگاه بس والایی دارد.

حسینی ادامه داد: سازمان تامین اجتماعی با حمایت از کارفرما در کنار آنها قرار دارد و می تواند به موقع با حمایت از نیروی کار در واقع حفظ جوانی بیمه شدگان را به عهده داشته باشد و آنها را نسبت به کار و کارگری و آینده خود دلگرم کند تا بتوانند بدون دغدغه خاطر نسبت به تامین معیشت خود در آینده و همین طور خانواده کار خود را انجام دهند که منافع به آن جامعه و کارفرما  و محیط کار بر می گردد و  می توانند نقش ارزنده ای در بحث اقتصاد مقاومتی ایفا نمایند.

وی بیان داشت: براساس قانون سازمان تامین اجتماعی هر کس در هر جا کار می کند و به نوعی دستمزد از کسی دریافت می کند مشمول قانون تامین اجتماعی می شود و باید بیمه شود.

حسینی با بیان اینکه در استان کرمان بالغ بر 80 هزار نفر مستمری بگیر داریم، عنوان کرد: اینان به طور ماهیانه نسبت به دریافت مستمری خود هم از بازنشستگی،  کارافتادگی و بازماندگان اقدام می کنند و اینان کسانی بودند که در واقع با صرف توانمندی خود در کارگاه ها به سن بازنشستگی رسیدند و یا توانمندی خود را بنا به دلایلی از جمله حوادث از دست دادند و به عنوان از کارافتاده و یا اینکه به رحمت خدا رفتند و خانواده آنها از این سازمان مستمری می گیرند.

وی گفت: در هر حال سازمان تامین اجتماعی با پرداختن به وظیفه و ماموریت اصلی خود در جامعه توانسته بدون حتی یک روز تاخیر نسبت به تعهدات سنگین خود در قبال بیمه شدگان اقدام کند.

حسینی افزود: در واقع ما با این شعار بتوانیم رضایت مردم را جلب و جذب کنیم و پاسخگوی خیل عظیم مخاطبین خود باشیم و بیمه های اجتماعی را با آحاد مختلف مردم پوشش و گسترش دهیم تا  در بالا بردن امنیت اجتماعی نقشی ایفا کرده باشیم .

وی بیان داشت: چرا که محصول و تولید سازمان تامین اجتماعی منفعت اجتماعی ست و هر جا که افراد به نوعی تحت پوشش تامین اجتماعی باشند امنیت اجتماعی بالاتر می رود و در واقع مشکلات مردم کمتر می شود.

انتهای متن/منبع:دانا

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه