رفتن به بالا
  • Sunday - 1 May 2016 - 13:21
  • کد خبر : ۳۶۳۹۷
594-272x194

لینک کوتاه:
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس :

آثار شهید مطهری همچون غذایی پاک و زلال روح آدمی را صیقل می دهد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت:حضرت امام (ره) تمامی آثارشهید مطهری را بدون اشکال دانستند مثل یک نیاز و غذای روحی بسیار پاک و زلالی است که افراد می توانند با این آثار ذهن، قلب و روح خود را غنی کند. … به گزارش هزار نیوز ؛فاطمه آلیا عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در ارتباط با استاد […]

به گزارش هزار نیوز ؛

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت:حضرت امام (ره) تمامی آثارشهید مطهری را بدون اشکال دانستند مثل یک نیاز و غذای روحی بسیار پاک و زلالی است که افراد می توانند با این آثار ذهن، قلب و روح خود را غنی کند. …

به گزارش هزار نیوز ؛فاطمه آلیا عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در ارتباط با استاد شهید ،مطهری گفت:در مقام این استاد بزرگوار همین بس که امام خمینی (ره) فرمودند مطهری پاره تن من بود.

وی عنوان کرد: آنچه که امروز در خصوص شهید مطهری می توان بیان کرد این است که این شهید بزرگوار به عنوان یار و همراه امام بعد فرهنگی را پیگیری می کردندو در پیروزی انقلاب هم بعد فرهنگی از اهمیت ویژه ای برخوردار بود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران دارای ابعاد مختلف سیاسی، اقتصادی و اجتماعی است اما بعد فرهنگی بسیار مهم بود به گونه ای که ایشان در اوایل انقلاب به سرعت کار در این حیطه را شروع کرده و در جهت نهادینه کردن فرهنگ ناب محمدی گام برداشتند.

آلیا افزود: شهید مطهری با تربیت شاگردان نخبه و به جای گذاشت آثار فاخری در حوزه های مختلف فرهنگی ،اعتقادی ،ایمانی و معرفتی از خود به جای گذاشتند.

وی تصریح کرد: استاد شهید مطهری این معلم بزرگ به عنوان استادی که آفت بزرگ ایمان و اسلام یعنی التقاط  راشناسایی کرده ومتوجه آسیب ها و زیان هایی که به دین و فرهنگ می رساند شدند و می بینیم که در دوره کنونی التقاط بلای جان جامعه می باشدبه گونه ای که برخی افراد دارای تفکرات التقاطی هستند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: کسانی که تفکرات التقاطی دارند، استاد مطهری انحرافاتی را که در دین ایجاد می شود و شبهات دینی را با زبان و سبکی بیان کرد که همه اقشار جامعه بتوانند از آن استفاده کنند.

آلیا تاکید کرد: شهید مطهری نگرش هایی مثل اومانیسم ، سکولاریسم و جریان های مرتبط با افراط و تفریط را مطرح کردند و حضرت امام (ره) تمامی آثار ایشان را بدون اشکال دانستند مثل یک نیاز و غذای روحی بسیار پاک و زلالی است که افراد می توانند با این آثار ذهن، قلب و روح خود را غنی کند.

وی در خاتمه خاطر نشان کرد:معلمان می توانند با اسوه قرار دادن شهید مطهری سعی کنند با تربیت شاگردان خوب و انتشار کتاب های ارزشی به عنوان صدقات جاریه و باقیات الصالحات بشریت از آن ها استفاده کنند.

انتهای متن/منبع:آرمان

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه