رفتن به بالا
  • Saturday - 28 May 2016 - 10:58
  • کد خبر : ۳۷۶۵۹
139412211006554727316454

لینک کوتاه:
نماینده پیشین مجلس در گفت‌وگو با تسنیم مطرح کرد

آدرس غلط دولت با مرتبط کردن رونق به برجام/ ۳ سال است کشور را معطل کرده‌اند

نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تنها ۲۰ درصد از مشکلات کشور مربوط به مسائل بین المللی است گفت: این دولت اعتقادی به توجه به نظر کارشناسان ندارد، حتی در داخل دولت نیز به نظرات برخی وزرا توجهی نمی‌شود.                             […]

به گزارش هزار نیوز ؛

نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تنها ۲۰ درصد از مشکلات کشور مربوط به مسائل بین المللی است گفت: این دولت اعتقادی به توجه به نظر کارشناسان ندارد، حتی در داخل دولت نیز به نظرات برخی وزرا توجهی نمی‌شود.

                                                     اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزارنیوز؛مسعود میرکاظمیبا اشاره به اینکه دولت تمام مسائل اقتصادی را با سیاسی کاری به مسائل بیرونی(برجام) گره داده است گفت: 3سال است که مسئولان با این وعده و وعیدکشور را معطل کرده اند.فعال اقتصادی  هر روز شاهد این است که حل مشکلات را به ماه‌های بعد موکول می کنند.

وی ادامه داد: مردم سخنرانی آقای روحانی را فراموش نکرده اند که وعده کرد تحریم ها از روز اجرایی شدن برجام برداشته می شود اما هیچ کدام عملیاتی نشد.  همواره کارشناسان تأکید می کردند که 80 درصد مشکلات به داخل کشور مرتبط است و به تحریم‌ها ارتباطی ندارد. دولت باید به جای اینکه به دنبال راهکار برای رفع تحریم‌ها باشد به دنبال حل مشکلات اقتصادی باشد. تحریم ها بیشترین مشکلات را برای بخش خصوصی ایجاد می کند که بخش خصوصی هم با تحریم ‌ها کنار آمده است. راه‌کارهایی را جایگزین کرده اند. در حال حاضر مهمترین قدم حل مشکلات داخلی است.

میرکاظمی اظهار داشت: متأسفانه آدرس‌های غلط اقتصادی به دلیل جایگاه سیاسی مسئولان داده شد.امروز هم تمام صاحب نظران بیان می کنند مشکلات در داخل کشورقابل حل است. فعالان در بخش خصوصی معتقد هستند که مشکلات خارجی باید حل شود.دولت نباید حل تمام مشکلات را به برجام گره بزند باید به تمام نکات در گام اول توجه کند.

کارشناس مسائل اقتصادی و نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی افزود: نظرات بسیاری برای احیای تولید داخلی داریم اما این دولت اعتقادی به نظرخواهی از کارشناسان ندارد. رفتارهای دولت حاکی از این نظر است که این دولت اعتقادی به توجه به نظر کارشناسان ندارد، حتی در داخل دولت نیز به نظرات برخی وزرا توجهی نمی‌شود. چندین نفر در دولت هستند که اقتصاد را سیاسی و مسائل را دنبال  می‌کنند.

وی  با اشاره به اینکه مشکلات اقتصادی ما از طریق یک تحلیل درست و صحیح قابل حل شدن است، گفت: تنها 20درصد از مشکلات امروز اقتصاد کشور مربوط به تحریم و شرایط بین‌المللی است.

میرکاظمی با اشاره به اینکه مشکلات اقتصادی در 3 بخش ساختاری، مدیریتی و بین‌الملل باید  برطرف شود، گفت: 20 درصد از مشکلات  کشور مربوط به بخش بین‌المللی است. مثلاً می‌بینیم قیمت نفت بالا یا پایین می‌رود  یا تحریم گذاشته  یا برداشته می‌شود، اما فقط در همین محدوده 20 درصد مشکلات اقتصادی ما افزوده یا کاهش پیدا می‌کند.

انتهای پیام/منبع:تسنیم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه