رفتن به بالا
  • Monday - 23 May 2016 - 11:21
  • کد خبر : ۳۷۴۳۲
13940503000575_PhotoA

لینک کوتاه:
فارس گزارش می‌دهد؛

ابهام در اعداد رسمی واردات و تولید بنزین

براساس آمارهای رسمی، میانگین تولید و واردات بنزین نه تنها جوابگوی مصرف نخواهد بود بلکه محل تأمین بنزین برای ذخیره‌سازی نیز مشخص نیست.                                                    اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال […]

به گزارش هزار نیوز ؛

براساس آمارهای رسمی، میانگین تولید و واردات بنزین نه تنها جوابگوی مصرف نخواهد بود بلکه محل تأمین بنزین برای ذخیره‌سازی نیز مشخص نیست.

                                                   اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزار نیوز؛براساس آمار و اطلاعات رسمی شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی از ابتدای اردیبهشت ماه مصرف بنزین در کشور با رشد 2.5 درصدی روبه رو بوده و به همین دلیل مصرف بنزین به میانگین حدود ٧٨ میلیون و ٥٥٠ هزار لیتر رسیده است،این درحالی است که مصرف روزانه بنزین در مدت مشابه سال گذشته ٧٠ میلیون و ٨٠٠ هزار لیتر بود.

عباس کاظمی مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در جدید ترین نشست خبری خود با حضور خبرنگاران اعلام کرد: “اگرچه از ابتدای امسال، روزانه 12 میلیون لیتر بنزین وارد کشور شده است، اما میانگین واردات تا پایان امسال حداکثر هشت میلیون لیتر در روز خواهد شد“.

البته این مقام مسئول تصریح می کند نیاز کشور واردات 8 میلیون لیتر بنزین است اما به دلیل ذخیره سازی، واردات 12 میلیون لیتری بنزین صورت می گیرد.

به گزارش فارس براساس گفته های مسئولان شرکت ملی پالایش و پخش هم اکنون در کشور به طور میانگین 65 میلیون لیتر بنزین تولید می شود که این رقم به اضافه واردات 12 میلیون لیتری بنزین تنها 77 میلیون لیتر بنزین کشور را تامین می کند.

این گزارش حاکی است بر این اساس 1.5 میلیون لیتر کمبود بنزین تنها برای جبران مصرف در کشور وجود دارد که احتمالا بخشی از این کمبود از طریق بنزین پتروشیمی و بخشی نیز از محل بنزین ذخیره شده تامین می شود.

با این شرایط جای این سوال از مسئولان شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی باقی است که با فرض صحت اطلاعات ارائه شده، بنزین مورد نیاز برای ذخیره سازی را از چه محلی تامین می کنند؟

انتهای پیام/منبع:فارس

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه