رفتن به بالا
  • Thursday - 26 May 2016 - 09:36
  • کد خبر : ۳۷۵۸۶
4583899_745

لینک کوتاه:
الشرق الاوسط گزارش داد:

اختصاص 63 هزار روادید برای حجاج ایرانی

وزارت حج و زیارت عربستان سعودی، پس از مانع تراشی در روند حضور ایرانیان در مراسم حج امسال، از اختصاص 63 هزار ویزا برای حجاج ایرانی خبر داد. به گزارش هزار نیوز ؛روزنامه “الشرق الاوسط” عربستان سعودی مدعی شد ایران از خواسته های خود در خصوص مراسم حج امسال عقب نشسته و تصمیم دارد توافقنامه مقدمات حج برای […]

به گزارش هزار نیوز ؛
وزارت حج و زیارت عربستان سعودی، پس از مانع تراشی در روند حضور ایرانیان در مراسم حج امسال، از اختصاص 63 هزار ویزا برای حجاج ایرانی خبر داد.

به گزارش هزار نیوز ؛روزنامه “الشرق الاوسط” عربستان سعودی مدعی شد ایران از خواسته های خود در خصوص مراسم حج امسال عقب نشسته و تصمیم دارد توافقنامه مقدمات حج برای شهروندان خود را امضاء کند.

این روزنامه با اشاره به سفر هیئت سازمان حج و زیارت کشورمان به عربستان، ادعا کرد توافقنامه حضور حجاج ایرانی در حج امسال، در جلسه عصر امروز مسئولان سعودی و ایرانی در جده امضاء می شود.
“طلال قطب” -رئیس مدیریت حجاج ایرانی- با طرح ادعاهایی کذب و حق به جانب گفت: “عربستان توافقات خود با ایران را تغییر نداده است و سیاسی سازی حج و نیز شیوه های تنش زا را رد می کند. عربستان حدود 63 هزار روادید را برای حجاج ایرانی درنظر گرفته است که با مراجعه به سایت و درج مشخصات، قابل دسترسی خواهد بود.”
“طلال قطب” در ادامه ادعاهای خود افزود: “وزارت حج عربستان هیچگاه مقابل حجاج، مانع تراشی نکرده است و با تمام امکانات برای تسهیل حضور حجاج تلاش می کند، ولی در مقابل، قوانین روشن و مطابق با شریعت اسلامی دارد و هرکه تمایل به اجرای آن نداشته باشد، خود را از حج محروم کرده است. مدیریت حجاج ایرانی، مبتنی بر ارشادات خادم الحرمین “ملک سلمان”، آمادگی استقبال از این حجاج را دارد.”
این درحالی است که سال گذشته، به دنبال سوء مدیریت مسئولان عربستان، هزاران نفر از حجاج از جمله صدها ایرانی جان خود را از دست دادند و امسال نیز مقامات سعودی با سیاسی سازی حج، در روند حضور حجاج ایرانی در حج مانع تراشی می کنند.
انتهای متن/منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه