رفتن به بالا
  • Monday - 23 May 2016 - 11:20
  • کد خبر : ۳۷۴۲۹
4567262_142

لینک کوتاه:

ادعای مقامات پاکستان: سرکرده معدوم طالبان به ایران سفر کرده بود+ تصاویر

وزارت امور خارجه پاکستان مدعی شد، ملا اختر منصور پیش از کشته شدن در حمله پهپادی آمریکا، به ایران سفر کرده بود. به گزارش هزار نیوز ؛به نقل از نیوزویک؛ وزارت امور خارجه پاکستان مدعی شده است در محل حمله پهپاد آمریکایی به خودرویی که به گفته پنتاگون حامل “ملا اختر محمد منصور،” سرکرده طالبان افغانستان، بوده […]

به گزارش هزار نیوز ؛

وزارت امور خارجه پاکستان مدعی شد، ملا اختر منصور پیش از کشته شدن در حمله پهپادی آمریکا، به ایران سفر کرده بود.

به گزارش هزار نیوز ؛به نقل از نیوزویک؛ وزارت امور خارجه پاکستان مدعی شده است در محل حمله پهپاد آمریکایی به خودرویی که به گفته پنتاگون حامل “ملا اختر محمد منصور،” سرکرده طالبان افغانستان، بوده است، گذرنامه‌ای پیدا شده که نشان می‌دهد حامل آن به ایران سفر کرده بود.

به گفته وزارت امور خارجه پاکستان، این گذرنامه به نام “ولی محمد” صادر شده بود. تصویری که روی این گذرنامه پاکستانی دیده می‌شود به تصویر موجود از ملا اختر محمد منصور شبیه است.
ادعای مقامات پاکستان: ملا اختر منصور به ایران سفر کرده بود+ تصاویر
به نظر می رسد که صاحب این گذرنامه در همان روز حمله پهپاد آمریکایی، از ایران به پاکستان باز گشته بود.
یکی از اجساد موجود در خودروی مورد حمله قرار گرفته به عنوان یک راننده تاکسی محلی شناسایی شده است؛ اما جسد دوم هنوز رسما شناسایی نشده است.
وزارت امور خارجه پاکستان در مورد احتمال سفر ملا اختر محمد منصور با گذرنامه پاکستانی اظهارنظری نکرد؛ اما مدعی شده که این گذرنامه یک ویزای معتبر ایران داشته است.
ادعای مقامات پاکستان: ملا اختر منصور به ایران سفر کرده بود+ تصاویر
“محمد قاسم،” برادر راننده تاکسی کشته شده در این حمله پهپادی، مدعی شد برادرش مسافران خود را در شهر “تفتان،” نزدیک به مرز مشترک ایران و پاکستان، سوار خودرو کرده است.
وزارت امور خارجه پاکستان اعلام کرد “نواز شریف،” نخست وزیر این کشور، از قبل در جریان حمله پهپاد قرار نگرفته بود.
سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان این حمله را نقض تمامیت ارضی پاکستان توصیف کرده است.
وزارت دفاع آمریکا ۲۱ مه (اول خرداد) با انتشار بیانیه‌ای  اعلام کرد، خودرویی را که به احتمال قوی حامل سرکرده طالبان بوده به دستور شخص “باراک اوباما،” رئیس جمهور آمریکا، هدف قرار داده است.
اداره امنیت ملی افغانستان نیز تأیید کرد سرکرده گروه طالبان در این حمله کشته شده است.
ادعای وزارت خارجه پاکستان درباره سفر ملا اختر منصور به ایران در حالی مطرح می‌شود که این کشور هنوز درباره علت تردد آزادانه سرکرده تروریست‌های افغانستان در پاکستان توضیحی ارائه نداده است. ملا اختر منصور از جمله سرکرده‌های طالبان بود که مخالف سرسخت صلح با دولت افغانستان شناخته می‌شد. وی برخی جلسات مهم گروه طالبان را نیز در پاکستان برگزار می‌کرد و مورد حمایت اسلام‌آباد قرار داشت.
انتهای متن/منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه