رفتن به بالا
  • Monday - 30 May 2016 - 11:23
  • کد خبر : ۳۷۷۹۴
dR1403212862

لینک کوتاه:
رئیس کل دادگستری کرمان مطرح کرد

ایستادگی در برابر اجرای شهر جدید «دل عالم»/ لزوم تعیین تکلیف کاروانسرای تاریخی وکیل کرمان

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: با جدیت در برابر اجرای پروژه شهر جدید «دل عالم» در کرمان ایستادگی می‌شود. به گزارش هزار نیوز ؛ یدالله موحد  در جلسه شورای حفظ حقوق بیت‌المال در محل دادگستری کل اظهار داشت: مرمت آثار فرهنگی و تاریخی استان کرمان یکی از مسائل مهم و جدی در استان کرمان محسوب […]

به گزارش هزار نیوز ؛

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: با جدیت در برابر اجرای پروژه شهر جدید «دل عالم» در کرمان ایستادگی می‌شود.

به گزارش هزار نیوز ؛ یدالله موحد  در جلسه شورای حفظ حقوق بیت‌المال در محل دادگستری کل اظهار داشت: مرمت آثار فرهنگی و تاریخی استان کرمان یکی از مسائل مهم و جدی در استان کرمان محسوب می‌شود و مورد اهتمام قرار دارد.

وی بیان داشت: کاروانسرای وکیل یکی از آثار تاریخی کرمان است که مسئولان از سال‌ها قبل به دنبال مرمت این مکان بودند و قراردادهای متعددی برای احیا و مرمت این مجموعه با بخش خصوصی بسته شده است، اما اقدامی در این زمینه صورت نگرفته و در تنظیم و انعقاد قراردادها و اجرای آن اتفاقاتی روی داده که منجر به محکومیت سازمان و پرداخت خسارت میلیاردی شده و این بنا نیز معطل مانده است.

رئیس کل دادگستری استان کرمان اضافه عنوان کرد: اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان باید هماهنگی لازم برای حضور نماینده‌ای از صندوق توسعه ایرانگردی و جهانگردی کشور را در استان کرمان برای ارائه توضیحات درباره آخرین وضعیت کاروانسرای وکیل انجام دهد.

موحد سهل‌انگاری در زمینه اجرای پروژه مرمت و بازسازی کاروانسرای وکیل کرمان را موجب تضییع حقوق بیت‌المال و دولت در استان کرمان دانست.

وی خواستار تشکیل کارگروهی تخصصی با حضور دستگاه‌های مرتبط برای رسیدگی به چند پرونده شاخص زمین‌خواری و ارائه گزارش به شورای حقوق بیت‌المال استان کرمان شد.

این مقام قضایی ابراز داشت: در عمق تاغ‌زارهای شهر کرمان اتفاقاتی در حال روی دادن است و کنترل و محدودیتی وجود ندارد و تصرفاتی صورت می‌گیرد و باید پیگیری لازم در این زمینه صورت گیرد و بازبینی، کنترل و نظارت بیشتری باید انجام شود.

در این نشست پروژه شهر جدید «دل عالم» شامل اراضی از هایتک تا جوپار مطرح شد و رئیس کل دادگستری استان کرمان بر این نکته تاکید کرد: با جدیت در برابر اجرای این پروژه ایستادگی می‌شود، زیرا واگذاری اراضی دولتی یک بحث جدی است.

انتهای متن/منبع:فارس

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه