رفتن به بالا
  • Wednesday - 4 May 2016 - 08:34
  • کد خبر : ۳۶۵۲۱
www.dustaan.com-bi-hejabi-dar-tehran4

لینک کوتاه:

ترویج بدحجابی و بی‌بندوباری و تبدیل ضد ارزش به ارزش

ترویج بی‌بندوباری و بدحجابی در جامعه طوری شده است که جامعه ایرانی را با جامعه اسلامی بیگانه کرده و هر روز بدتر از روز گذشته شاهد دیدن مدهای عجیب و غریب هستیم و باورمان نمی‌شود که در جامعه اسلامی زندگی می‌کنیم.  به گزارش هزار نیوز ؛ این روزها مدگرایی و ترویج فرهنگ غربی، جامعه ایرانی را […]

به گزارش هزار نیوز ؛

ترویج بی‌بندوباری و بدحجابی در جامعه طوری شده است که جامعه ایرانی را با جامعه اسلامی بیگانه کرده و هر روز بدتر از روز گذشته شاهد دیدن مدهای عجیب و غریب هستیم و باورمان نمی‌شود که در جامعه اسلامی زندگی می‌کنیم.

 به گزارش هزار نیوز ؛ این روزها مدگرایی و ترویج فرهنگ غربی، جامعه ایرانی را با جامعه اسلامی بیگانه کرده و هر روز بدتر از روز گذشته شاهد دیدن مدهای عجیب و غریب هستیم که انگشت به دهان می‌مانیم و باورمان نمی‌شود در جامعه اسلامی زندگی می‌کنیم.

مانتوها به‌قدری کوتاه شده و روسری‌ها عقب رفته که از دور به خیال اینکه مردی دارد می‌آید، تعجبی ندارد، اما نزدیک‌تر که می‌شویم و می‌بینیم خیر او خانمی است که به گفته خودش منظوری هم ندارد و … «این وضع مد است».

از همه بدتر بعضی‌ها با همسر یا پدر و برادر خود هستند و بدحجاب و وقتی به او تذکر داده می‌شود از طرف آنها موضع گرفته می‌شود و برخورد تندی با ناهی از منکر صورت می‌گیرد و حرف‌هایی زده می‌شود که از تذکر دادن پشیمان می‌شویم.

شاید با خواندن این متن هم بعضی‌ها که چندان اهمیتی به وضعیت پوشش نوامیس خود نمی‌دهند، خرده‌ بگیرند، اما واقعیت امر این است، حال که ما دین اسلام را پذیرفتیم، بایدها و نبایدهای این دین برتر را نیز باید بپذیریم و خود را گول نزنیم که منظوری نداریم و … .

رضاشاه موفق به کشف حجاب در رفسنجان نشد

شهرستان رفسنجان از دیرباز به قم ثانی معروف بوده و یکی از دلایل آن موفق نشدن عوامل رضاشاه در کشف حجاب در بین بانوان این شهر است.

زنان محجبه‌ این شهر هنوز فراوانند و دختران از خانواده‌های اصیل این شهر در حجاب و حیا بی‌نظیر هستند، اما عده‌ای از افراد از شهرهای دیگر چهره شهر رفسنجان را نامطلوب کرده و برخی مواقع تأثیرپذیری زیادی در جامعه ما داشته‌ و رغبتی در دختران ما ایجاد کرده‌اند که آنها هم چادرهای خود را کنار بگذارند.

اگر چه چادر ملاک حجاب نیست، اما حجاب برتر است از طرفی بانوانی هستند که اگر چه بدون چادر هستند، اما حجاب کامل دارند و قابل تحسین هستند.

حجاب نام با عظمتی دارد که رعایت آن ارزش زنان و دختران و غیرت مردان را تضمین می‌کند، اما در برخی محافل و مراسم عمومی شاهد حضور افرادی بی‌حجاب هستیم که در حضور مسئولان ارشد شهرستان رفت‌وآمد می‌کنند و کسی کوچک‌ترین تذکری نمی‌دهد.

گاهی وقت‌ها به اسامی مختلف از آنها به واسطه موفقیت‌هایشان تجلیل هم می‌شود و با همین وضع بالای سن آمده و تشویق هم می‌شوند به راستی در کجای دین اسلام اینگونه پوشش جایگاه داشته که اکنون جامعه را فراگرفته است.

حضور و تشویق بدحجاب‌ها در برنامه‌های دولتی

حداقل در مراسم عمومی و مراسمی که اکثر آنها متولی آن دولت است، می‌شود مقابل درب ایستاد و از ورود افراد بدحجاب جلوگیری کرد، این کار سختی نیست و اگر کسی ناراحت می‌شود بی‌اهمیت بدانیم و تنها به قانون عمل کنیم.

اگر کسی رتبه اول و جهانی داشته باشد و یا در فلان جشنواره برتر شده است، اما پوشش نامناسب دارد، تشویق و اهدای لوح به او بدون داشتن حجاب که ارزشی ندارد.

کارهای فرهنگی زیادی در جامعه می‌شود در مورد حجاب انجام داد و موفق بود، اما هیچ‌کس به فکر نیست و معمولا جمله ما زورمان نمی‌رسد را به‌کار می‌برند، همه دختران جامعه را اگر دختران خود بدانیم و خانواده‌ها را با عواقب بی‌بندوباری و بی‌حجابی آشنا کنیم و اتفاقاتی که در اثر همین بی‌بندوباری‌ها در کشور رخ می‌دهد را بیان کنیم، خانواده‌ها چشم‌شان باز خواهد شد و دیگر اجازه خروج نوامیس خود از خانه بدون پوشش مناسب را نخواهند داد.

باید جلوی ضد ارزش‌هایی که به ارزش تبدیل شده را گرفت و جوانان و نوجوانان را از گرفتاری‌هایی که از ناحیه پوشش‌های بد ایجاد می‌شود، نجات داد.

باید در زمینه حجاب معروف‌سازی شود

حجت‌الاسلام عباس رمضانی‌پور امام‌جمعه رفسنجان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با تأکید بر اینکه باید فرهنگ حجاب در جامعه ترویج یابد و در مورد حجاب معروف‌سازی شود، اظهار داشت: باید جلوی بدحجابی را بگیریم تا به جامعه اسلامی خدشه وارد نشود.

وی بیان داشت: گشت ارشاد نیروی انتظامی راه‌اندازی شده و باید میزان تأثیرگذاری آن بالا باشد و کارآیی خود را نشان دهد.

امام‌جمعه رفسنجان با تأکید بر اینکه گروه‌های امر به‌معروف و نهی‌ از منکر فعال شوند، تصریح کرد: باید با تذکر لسانی محترمانه بچه‌ها را از منکرات دور ساخت تا به حجاب روی آورند.

وی تصریح کرد: بعضی زنان و دختران حریم حجاب و اسلام را می‌شکنند که زیبنده زن مسلمان نیست، باید برنامه‌هایی داشته باشیم و متولیان امر راه‌کارهایی ارائه دهند که پدیده شوم بدحجابی از جامعه رخت برکند.

مردان غیرت و تعصب دینی داشته باشند

رمضانی‌پور با اشاره به حضور زنان بدون پوشش پشت فرمان خودرو افزود: نیروی انتظامی موظف است با این زنان برخورد کند و خودروی آنها را توقیف کند و این برخورد به‌گونه‌ای باشد که درس عبرتی برای سایرین شود.

وی ادامه داد: مردان باید غیرت دینی به‌خرج دهند و تعصب دینی داشته باشند، زن مسلمان با سر برهنه پشت فرمان زیبنده جامعه اسلامی که با خون هزاران شهید ایجاد شده، نیست.

امام‌جمعه رفسنجان گفت: اگر جلوی بدحجابی گرفته نشود و مهار آن به دست گرفته نشود، افراد افسارگسیخته می‌شوند و هزینه‌های زیادی در پی جبران عواقب آن باید بپردازیم.

وی اضافه کرد: باید جلوی این ولنگاری‌ها هرچه سریع‌تر گرفته شود و ما مسئولان دولتی را در راستای مقابله با بدحجابی حمایت می‌کنیم.

رمضانی‌پور خاطر نشان کرد: وضعیت شهر رفسنجان نسبت به سایر شهرها در مورد حجاب رضایت‌بخش‌تر است، اما همین میزان بدحجابی و بی‌بندوباری هم نباید باشد و همه خود را موظف به پاک کردن جامعه از این پدیده بدانند.

تشکیل زنجیره انسانی برای ترویج حجاب 

به گزارش فارس، پدیده‌های زیادی از جمله مصرف قلیان در شهر رفسنجان وجود داشت که کارهای زیادی برای آن انجام شد و اگر چه موفقیت صد درصدی در پی نداشت، اما دغدغه‌ای برای مسئولان شده بود که تقریبا هر هفته برای مقابله با این پدیده جلسه برگزار می‌شد و راهکار ارائه می‌دادند، ایجاد زنجیره انسانی در میدان شهدا تأثیر قابل توجهی داشت و سبب شد، بعضی نوجوانان و جوانان به‌ خود آیند و مسیر زندگی خود را تغییر دهند.

شاید تشکیل زنجیره انسانی برای ترویج حجاب و پوشش اسلامی در جامعه نیز راه‌کار مناسبی باشد و تبیین عواقب بدحجابی تلنگری به افراد بدحجاب باشد و سبب شرمندگی و خجالت آنها شود که چرا باید بدحجابی و بی‌‌حجابی آنها سبب ترویج فساد و ننگ در جامعه شود و جوانان و نوجوانان گمراه شوند.

اگر هر مادر مراقب دختر خود باشد و هر مرد غیرت دینی داشته باشد و مسئولان هم راهکار مناسب دهند و برای برچیدن این پدیده کمر همت ببندند، بی‌حجابی و بدحجابی در جامعه نخواهیم داشت و آمار بزه‌هایی که از این ناحیه صورت می‌گیرد، کمتر می‌شود.

=============

گزارش از: زهرا بمی‌نژاد

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه