رفتن به بالا
  • Saturday - 21 May 2016 - 12:09
  • کد خبر : ۳۷۲۴۹
1-13-540x304

لینک کوتاه:
کارشناس مسائل فرهنگی در جمع اصحاب بسیج رسانه مطرح کرد؛

تقدم امنیت جامعه بر تمام مسائل/ مطالبات رهبر معظم انقلاب از اصحاب رسانه/ گاهی یک مطلب کوتاه اصحاب رسانه از سخنرانی طلبه معمم موثرتر است

کارشناس مسائل فرهنگی در جمع اصحاب بسیج رسانه گفت: امنیت بر تمام مسائل جامعه از جمله تحصیل، سرمایه گذاری و معیشت مقدم است؛ هر فردی که امنیت جامعه را از راه های مختلف شرارت یا گاهی با قلم وبیان تهدید کند، مجرم به شمار می …                   […]

به گزارش هزار نیوز ؛

کارشناس مسائل فرهنگی در جمع اصحاب بسیج رسانه گفت: امنیت بر تمام مسائل جامعه از جمله تحصیل، سرمایه گذاری و معیشت مقدم است؛ هر فردی که امنیت جامعه را از راه های مختلف شرارت یا گاهی با قلم وبیان تهدید کند، مجرم به شمار می …

                                                     اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزارنیوز؛حجت الاسلام حمید عسکری در نشستی با اصحاب بسیج رسانه کرمان با عنوان “تبیین نقش رسانه در تعمیق معنویت” با اشاره به اهمیت موضوع امنیت و آرامش در جامعه گفت: امنیت جامعه بر تمام مسائل مادی مقدم است؛ خداوند در قرآن می فرماید که یکی از دعاهای حضرت ابراهیم از خدا این است که این شهر را امن قرار ده و سپس برای رزق و روزی از خداوند طلب می کند؛ این مطلب مهم نشان می دهد که اگر در جامعه ای امنیت وجود نداشته باشد، رزق و روزی برای مردم لذت بخش نخواهد بود.

فردی که امنیت جامعه را سلب و اضطراب ایجاد کند، مجرم است

امام جمعه جیرفت بااشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در جمع فرماندهان ناجا تصریح کرد: معظم له نیز به صراحت اعلام کردند که امنیت بر تمام مسائل جامعه از جمله تحصیل، سرمایه گذاری و معیشت مقدم است؛ هر فردی که امنیت جامعه را از راه های مختلف شرارت یا گاهی با قلم  وبیان تهدید کند، مجرم به شمار می رود.

وی با اشاره به آیه ۶۰ سوره مبارکه الأحزاب اذعان داشت: خداوند در این آیه می فرماید” اگر منافقان و بیماردلان و آنها که اخبار دروغ و شایعات بی‌اساس در مدینه پخش می کنند دست از کار خود بر ندارند، تو را بر ضدّ آنان می‌شورانیم، سپس جز مدّت کوتاهی نمی‌توانند در کنار تو در این شهر بمانند!” مطابق این امر فردی که امنیت جامعه را مختل نماید، مجرم است و حکم آن نیز کشتن است که اجرای این حکم محدود به زمان و مکان نیست.

 

مطالبات رهبر معظم انقلاب از اصحاب رسانه

این کارشناس مسائل فرهنگی با تاکید براینکه اصحاب رسانه باید در انتشار مطالب دقت زیادی داشته باشند، عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب سه وظیفه مهم را برای اصحاب رسانه و اهل قلم مطرح نموده و فرمودند: سه وظیفه مهم را برای اصحاب رسانه قائلم؛ وظیفه نقد و نظارت، اطلاع رسانی صادقانه و شفاف و وظیفه طرح و تبادل آرا و افکار در جامعه.

حجت الاسلام عسکری خطاب به اصحاب رسانه به تشریح مطالبات رهبری پرداخت وخاطرنشان کرد: اگر برخی ادارات و سازمان ها از قلم نقاد شما نترسند، هر جرمی را انجام خواهند داد؛ از سوی دیگر مطالب باید کم، گزیده، شفاف و مطابق با واقعیت باشد، همچنین وظیفه تبادل آرا در جامعه بر عهده اصحاب رسانه است که باید افکار و اندیشه ها در جامعه بررسی و مطرح شود.

وی افزود: امروز نمی توان مردم را نسبت به مسائل قرنطینه کرد بلکه آنچه جواب می دهد واکسینه کردن است؛ یعنی باید چنان اندیشه فرد را در مقابل جریان های غلط واکسینه کنیم که حتی اگر در دل فساد قرار گیرد آسیب نبیند لذا باید سطح فکری جامعه را بالا برد.

ذکر الهی یکی از عوامل ایجاد کننده امنیت در جامعه است

امام جمعه جیرفت یکی از عوامل ایجاد امنیت در جامعه را ذکر الهی دانست و گفت: ذکر الهی تنها به معنای تسبیح در دست گرفتن و ذکر روز را گفتن نیست بلکه ذکر انواع مختلفی دارد؛ یکی از راه های ذکر زبانی است و راه دیگر آن ذکر قلبی می باشد به این معنا که فرد بداند کیست و چه وظیفه ای بر عهده دارد، فردی که قلم به دست می گیرد اگر بداند این قلم در دست او امانتی در راه خون شهدا و نظام است، این ذکر قلبی می باشد.

وی بااشاره به سایر انواع ذکر یادآور شد: ذکر عملی، تصویری و کتبی نیز وجود دارد که یک فرد رسانه ای می تواند از ذکرهای تصویری و کتبی استفاده کند.

این کارشناس مسائل فرهنگی تاکید کرد: گاهی با قلم و ذکر هنرمندانه یک مطلب، می توان با اشاره ای کوتاه در افراد تاثیر گذاشت.

گاهی یک مطلب کوتاه اصحاب رسانه از سخنرانی طلبه معمم موثرتر است

حجت الاسلام عسکری با اشاره به مطلبی از حجت الاسلام قرائتی برخی افراد مانند توت هستند که با یک باد تکان خورده و می ریزند؛ بعضی دیگر مانند نارگیل در دوردست و دارای ظاهری سخت هستند اما درون آنها مایع سفیدی وجود دارد که می توان به ان دست یافت لذا نباید از هدایت جوانان و بعضی افراد مایوس شد.

وی متذکر شد: خداوند حتی از فرعون هم دست نکشید و به حضرت موسی (ع) دستور داد تا به نزد فرعون رفته و اورا هدایت کند؛ گاهی یک نکته یا اشاره اصحاب رسانه از سخنرانی یک طلبه معمم هم تاثیرگذار تر است.

حجت الاسلام عسکری با بیان اینکه از برکات ذکر الهی در جامعه ایجاد آرامش و امنیت است، تصریح کرد: یاد نعمت های خداوند موجب شکر، یاد قدرت خداوند سبب توکل به خداوند، یاد الطاف پروردگار سبب محبت الهی، یاد قهر و خشم الهی عامل خوف در برابر خداوند است و یاد عظمت و بزرگی خداوند سبب خشیت در مقابل پروردگار شود.

وی با بیان اینکه آنچه امروز جامعه را تهدید می کند بی حیایی است، عنوان کرد: یاد علم خداوند به پیدا و پنهان موجب حیا از خداوند می شود لذا باید یقین داشت عالم محضر خداست.

حجت الاسلام عسکری با تاکید براینکه یاد عفو و کرم خداوند در جامعه موجب امیدواری است، خاطرنشان کرد: متاسفانه ما همیشه مردم را ترسانده ایم و آنها را امیدوار نکرده ایم، در حالیکه خداوند به پیامبر فرمود به بندگان من خبر ده که من خدای توبه پذیر و مهربانم؛ ما این خبر را کمتر به مردم رسانده ایم که خداوند بخشنده و منتظر توبه انان است.

انتهای پیام/منبع:آرمان کرمان

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه