رفتن به بالا
  • Saturday - 28 May 2016 - 08:25
  • کد خبر : ۳۷۵۹۸
4591337_197

لینک کوتاه:
حاشيه نگاري از افتتاحيه مجلس دهم؛‌

تکاپو برای افتتاحیه مجلس دهم، از مترو تا صحن بهارستان/ فرش قرمز تا صندلی‌های سبز

تمهیدات نظامی و امنیتی برای افتتاحیه مجلس دهم از مترو تا صحن بهارستان فراهم شد.                                                    اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید به گزارش هزارنیوز:دهمین دوره مجلس شورای اسلامی […]

به گزارش هزار نیوز ؛

تمهیدات نظامی و امنیتی برای افتتاحیه مجلس دهم از مترو تا صحن بهارستان فراهم شد.

                                                   اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزارنیوز:دهمین دوره مجلس شورای اسلامی امروز (شنبه هشتم خرداد ماه) با حضور جمعی از شخصیت‌های لشکری و کشوری تا دقايقي ديگر افتتاح می‌شود.

مراسمی که تکاپو برای هماهنگی‌های آن از ابتدای ساعت 7 صبح ، میدان بهارستان تا مجلس شوراي اسلامي را با تمهیدات ویژه همراه کرده است.

امروز صبح تمامی مسافران مترو بهارستان یا باید پیش از این ایستگاه و یا بعد از این ایستگاه مترو را ترک می‌کردند چرا که دور تا دور ایستگاه بهارستان مملو از نیروهای انتظامی براي تامين امنيت بود.
اما خبرنگاران و عکاسان داخلی و خارجی با مبادرت به درب اصلی ورودی مجلس پس از دریافت کارت‌های ویژه خود به داخل صحن مجلس راهنمایی می‌َشدند این در حالی بود که تمامی راهروهای مجلس مزین به فرش قرمز بوده و خبرنگاران با پیمودن راه خود بر روی فرش قرمز وارد صحن علنی مجلس مي شدند.
اما با ورود به صحن علنی مجلس همه چیز به آنی رنگ و بوی مجلسی تازه داشت، گروه نوازندگان سرود ملی در جایگاه هیئت رئیسه مجلس مستقر بودند و بخشی از موسیقی که قرار است دقایقی قبل بنوازند را تمرین می‌کردند. اما هنگام تمرین این گروه، چند تن از منتخبان جدید مجلس در صندلی‌های خود نشسته بودند به هنگام صدای نوای سرود ملی بدون توجه به اینکه گروه در حال تمرین است به احترام پخش سرود ملی از جا برخاستند.
اين درحالي است كه رهبر ارکستر سمفونیک صدا و سیما هم برای اجرای سرود ملی کشورمان توسط 55 نفر از اعضای این گروه برای افتتاحیه مجلس دهم دعوت شده است که هم‌اکنون در حال تمرین در صحن علنی پارلمان هستند.

گفتنی است بیش از 350 خبرنگار داخلی و خارجی پوشش مراسم مذکور را برعهده دارند كه در حال حاضر هر لحظه به تعدا خبرنگاران افزوده مي شود.

روی میز هر یک از منتخبان ملت یک جلد قرآن کریم گذاشته شده و به تعداد صندلی‌های داخل پارلمان نیز برای حضور مدعوین افزوده شده است.

تریبون اصلی پارلمان با گل‌های زیبایی تزیین شده و عکس نمایندگان شهید مجلس نیز در جایگاه هیأت رئیسه قرار داده شده است.

انتهاي پيام/منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه