رفتن به بالا
  • Saturday - 21 May 2016 - 12:31
  • کد خبر : ۳۷۳۲۶
139410150945389116850014

لینک کوتاه:
مجلس خبرگان؛

جزئیات مراسم افتتاحیه مجلس خبرگان پنجم در روز سه‌شنبه/ هیئت رئیسه سنی خبرگان پنجم چه‌کسانی هستند؟

آئین افتتاحیه پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری روز سه‌شنبه این هفته با پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی گشایش می‌یابد.                                                     اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید به گزارش […]

به گزارش هزار نیوز ؛

آئین افتتاحیه پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری روز سه‌شنبه این هفته با پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی گشایش می‌یابد.

                                                    اخبار هزار نیوز  را از « کانال هزار توی خبر »دنبال کنید

به گزارش هزارنیوز؛ مراسم افتتاحیه پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری ساعت 9 صبح روز سه‌شنبه چهارم خرداد سال جاری پس از استماع سرود جمهوری اسلامی ایران و تلاوت آیاتی از کلام الله مجید با پیام رهبر معظم انقلاب گشایش می‌یابد.

این مراسم قرار است طبق سنوات گذشته در محل ساختمان سابق مجلس شورای اسلامی و با حضور جمعی از مقامات لشکری و کشوری و همچنین مهمانان و شخصیت‌های داخلی و خارجی برگزار شود.

در این مراسم علاوه بر تعیین هیئت رئیسه سنی، آیت‌الله جنتی رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات گزارشی از روند برگزاری پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری ارائه می‌کند، همچنین تحلیف منتخبان مردم در پنجمین دوره مجلس خبرگان و انتخاب هیئت رئیسه دائم از دیگر برنامه‌های این مراسم است.

رئیس سنی مجلس خبرگان پنجم کیست؟

بر این اساس، در ابتدای جلسه روز 4 خرداد از هیئت رئیسه سنی که قبلاً بر مبنای شناسنامه منتخبان تعیین شده‌اند، دعوت می‌شود  تا به جایگاه مخصوص رفته و اداره جلسه را به‌عهده گیرند.

طبق تبصره ماده 14 قانون انتخابات خبرگان هیئت رئیسه سنی، مرکب  از رئیس و نایب‌رئیس از سالمندترین و دو منشی از جوانترین اعضای حاضر در جلسه هستند که باید انتخابات هیئت رئیسه دائم را برگزار کنند.

در میان راه یافتگان به پنجمین دوره مجلس خبرگان، آیت‌‌الله سید ابوالفضل میرمحمدی که از حوزه انتخابیه تهران به این مجلس راه یافته و متولد سال 1302 هجری و 93ساله است، مسن‌ترین و سید‌ صدرالسادات حسینی 33ساله از حوزه انتخابیه هرمزگان جوان‌ترین عضو این مجلس است.

همچنین آیت‌الله ابراهیم حاج‌امینی دیگر نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان نیز 92 سال سن دارد که بعد از آیت‌الله میرمحمدی مسن‌ترین فرد این مجلس شناخته می‌شود و احمد پروانی از حوزه انتخابیه گیلان با 34 سال بعد از سید صدرالسادات حسینی جوان‌ترین فرد این مجلس است.

به این ترتیب آیت‌الله میرمحمدی به‌عنوان رئیس، آیت‌الله امینی به‌عنوان نائب‌رئیس، سید صدرالسادات حسینی و پروانی نیز به‌عنوان منشی، اداره افتتاحیه مجلس خبرگان  رهبری دوره پنجم را عهده‌دار هستند.

طبق ماده پنج آئین‌نامه مجلس خبرگان پس از تعیین هیئت رئیسه سنی مراسم تحلیف منتخبان خبرگان مردم صورت می‌گیرد و پس از سخنرانی رئیس سنی،‌ از حضور میهمانان در مراسم افتتاحیه تقدیر می‌شود. در جلسه غیرعلنی نیز هیئت رئیسه دائم و کمیسیونها به‌مدت دو سال انتخاب می‌شوند.

به گزارش خبرنگار سیاسی تسنیم، اعضای خبرگان روز پنج‌شنبه ششم خردادماه پس از زیارت مرقد مطهر امام خمینی با مقام معظم رهبری دیدار می‌کنند.

انتهای پیام/منبع:تسنیم

انتهای متن/
اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک‌گذاری فوری این خبر با دوستان در تلگرام‬
هزار نیوز ‫عضویت در کانـال تلگرام هزار نیوز‬
صفحه اینستاگرام هزار نیوز ‫عضویت در صفحه اینستاگرام هزار نیوز‬
کانال سلام هزار نیوز ‫کانال سلام هزار نیوز‬

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه